Trendy w projektowaniu etykiet na 2021 rok 0
Trendy w projektowaniu etykiet na 2021 rok

Zanim stworzysz naklejkę

... czyli, poznaj trendy w projektowaniu graficznym etykiet samoprzylepnych na 2021 rok!

Jak wielokrotnie pisaliśmy mała z pozoru etykieta, czy naklejka odgrywa ogromną rolę w marketingu marki bądź produktu. To, co się na niej znajdzie nie jest bez znaczenia, a trendy graficzne się zmieniają i dobrze jest je znać. Co będzie na topie w tym roku? W którym kierunku podążać pracując nad stroną wizualną produktów? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Nie od dziś wiadomo, że kupujemy oczami zarówno w realu, jak i online. O ile dokonując zakupu w sklepie, możemy produkt dotknąć, powąchać i do pewnego stopnia sprawdzić, o tyle w sprzedaży przez Internet zdani jesteśmy głównie na zmysł wzroku. Często, nawet gdy planujemy zakup stacjonarny, najpierw oglądamy w Internecie. To jeden z powodów, dla których dobrze jest zadbać o stronę wizualną etykiety.

Tak powstają trendy!

Zanim przejdziemy do tematu trendów w grafice użytkowej kilka słów o tym, jak powstają i co na nie wpływa. Okazuje się, że dotyczą one wszystkich dziedzin życia i branż. Jedne trwają krócej, inne dłużej, ale co roku pojawiają się nowe. Często są one odpowiedzią na to, co już istnieje, czego doświadczamy. Nie inaczej będzie w tym roku. Po trudnych dla wszystkich miesiącach pełnych niepewności związanych z pandemią przyszedł czas na coś nowego również w grafice użytkowej. Projektanci opierają się na świeżych pomysłach kreują nowe wzorce w grafice. Profesjonalne studio grafiki reklamowej potrafi wyznaczać trendy i kierunek w projektowaniu graficznym wszelkich produktów reklamowych, również etykiet.

 

> WYCEŃ DRUK ETYKIET <

 

Grafika użytkowa 2021, a projekt naklejki i etykiety

 

 • Koniec wyidealizowanych zdjęć!

Rok 2021 ma prowadzić do schyłku wyidealizowanych zdjęć nieoddających rzeczywistości i zwrotem w kierunku autentyczności. Na pierwszy plan wysuną się ludzie. Dlaczego? Bo są różnorodni i ciekawi. Świetnym pomysłem na naklejkę czy etykietę na produkt będzie zdjęcie lub rysunek osoby/osób, których twarz, wiek, wygląd pokazuje, dla kogo są nasze produkty (czy naszą grupą docelową są, np. osoby młode, starsze, a może produkt jest przeznaczony dla całej rodziny). Dobrze znać odpowiedź na to pytanie.

 • Kierunek przyszłość

Futuryzm to kolejny trend, do którego w tym roku będzie nawiązywać grafika użytkowa. To sposób na wyrażenie wiary w postęp ludzkości. Jeśli zatem Twoje produkty cechuje innowacyjność, ten kierunek przy projekcie etykiety czy naklejki będzie jak najbardziej do nich pasował.

 • Antropomorfizm

Projekt etykiety czy naklejki wykorzystujący motywy antropomorficzne może w ciekawy sposób komunikować, jak poczuje się klient, używając Twojego produkt. Jeśli doda mu np. energii, możesz umieścić na niej człowieka z głową zwierzęcia, które ją symbolizuje. Zastanów się, co zyska klient, kupując Twój produkt? Jaką „supermoc”, sprawność, umiejętność? Może istnieje zwierzę, które jest jej uosobieniem i dobrze, by znalazło się na etykiecie?

 • 2021 – rok symboli

Kolejny mocny trend tego roku to symbole, które mają częściej pojawiać się na grafikach. Wszelkie uosobienia siły, mocy, kobiecości bądź męskości będą jak najbardziej na topie.

 • Surrealizm znowu w modzie!

Być może pamiętacie surrealizm? To nurt, który charakteryzował się łączeniem pozornie niezwiązanych ze sobą elementów w jedno dzieło wymagające od odbiorcy dłuższego zastanowienia. Ten trend będący odpowiedzią na dziwne czasy pandemii, w jakich przychodzi nam żyć, znów powraca i niewątpliwie będzie rozbudzał kreatywność. Tworzysz produkty dla osób szukających nowych, niebanalnych rozwiązań i inspiracji? Postaw na surrealistyczne etykiety/naklejki, które zaciekawią i zaintrygują.

 • Powrót do komiksów i sztuki pop art

Żywe kolory, komiksowe postacie oraz wszystko, co związane z pop artem i przedmiotami codziennego użytku, to kolejny trend w grafice użytkowej. Etykieta lub naklejka w tym stylu z pewnością przyciągnie oko, uwagę i wyróżni produkt na tle innych.

 • Reprint inspirowany malarstwem

To trend, który idealnie sprawdzi się w przypadku produktów, które mają być postrzegane jako unikatowe. Reprinty inspirowane malarstwem klasycznym to kolejny kierunek w grafice użytkowej, który można z powodzeniem wykorzystać, projektując niebanalną etykietę czy naklejkę.

 • W stronę natury

Zwrot w stronę natury wynikający po części z faktu, że to w niej często poszukiwaliśmy ukojenia w minionym roku, również da o sobie znać w trendach graficznych. To idealne rozwiązanie dla produktów, które mają być postrzegane jako eko, bio, naturalne.

 • Rozmyte gradientowe tło

Gradient i rozmyte tła w grafice pojawiły się jakiś czas temu i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. To idealne tło do naklejki z firmowym logo, czy minimalistycznego projektu etykiety, w którym główną rolę gra jeden element graficzny.

 • Marka zaangażowana społecznie

Dla marek wspierających inicjatywy społeczne ciekawym rozwiązaniem będą projekty graficzne etykiet czy naklejek z akcentem, który je symbolizuje. Ten trend zdecydowanie przybiera na sile.

Jak widać rok 2021 w grafice użytkowej, zapowiada się bardzo ciekawie i z pewnością nie będzie nudny. Tworząc projekt graficzny etykiety czy naklejki, dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytanie, jak ma być postrzegana nasza marka. Barwy, czcionki, elementy, które się na niej pojawiają, wywołują określone skojarzenia. Mamy nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie, a gdy trendy się zmienią, łatwo odświeżysz wygląd swoich produktów za pomocą nowej naklejki czy etykiety.

 

> WYCEŃ DRUK ETYKIET <

 

Naklejki, czy etykiety?  Ty zamawiasz, my drukujemy!

Gdy już znajdziesz styl, który najlepiej oddaje ducha Twojej marki bądź produktu i stworzysz projekt, realizację etykiet czy naklejek zleć nam. Ploterowe wycinanie pozwala uzyskać dowolny kształt. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać odpowiedni do Twoich potrzeb rodzaj materiału do druku. Wyceny i zamówienia dokonasz również online, a zrealizowany projekt dostarczymy na wskazane miejsce.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami na samym początku wykonaniem i prześlemy Ci plik z projektem w celu akceptacji. Jeśli będzie chciał zobaczyć jak na żywo wygląda Twoja naklejka wyślemy również bezpłatną próbkę gotowego produktu.

Jeśli natomiast potrzebujesz pomocy w przygotowaniu projektu Twojej etykiety lub naklejki, to w naszym zaprzyjaźnionym studiu graficznym znajdziesz fachowe wsparcie. W tym celu zachęcam do kontaktu z nami lub bezpośrednio do współpracy ze studiem graficznym Kiwidesignhttps://kiwidesign.net, które może wykonać dla Ciebie nie tylko projekt etykiet, ale też pełną wizualizację graficzną dla Twojej firmy.

Masz projekt naklejki i co dalej?

Gdy już stworzysz idealny projekt graficzny swojej naklejki czy etykiety my pomożemy Ci w realizacji Twojej koncepcji za pomocą naszej drukarni. Decyzją, którą potrzebujesz podjąć po stworzeniu projektu, jest wybór materiału do wydruku. Co do kształtu mamy praktycznie nieograniczone możliwości w tym obszarze.

Wydrukujemy dla Ciebie:

 • Etykiety laminowane pokryte warstwą ochronną zabezpieczającą przez ścieraniem, blaknięciem czy zamoknięciem,

 • Etykiety przemysłowe na rolce,

 • Naklejki firmowe z logo, które sprawiają, że marka utrwala się w świadomości odbiorców,

 • Naklejki magnetyczne, czyli popularne magnesy reklamowe,

 • Naklejki reklamowe, które rozdasz podobnie jak ulotki czy wizytówki,

 • Naklejki plombowe kruszą się podczas próby otwierania i są gwarancją, że nikt wcześniej nie otwierał pudełka.

Czy masz pytania, na które nie znasz odpowiedzi? Służymy wsparciem. Skontaktuj się z nami, a wyjaśnimy wszelkie wątpliwości. Działamy online już bardzo długo, realizując nasze zamówienia zdalnie na terenie całej Polski i poza nią.

Być może do naszej współpracy zachęcą Cię opinie naszych dotychczasowych klientów.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami tutaj.

 

Zapytaj o etykiety i naklejki dla firm:

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski - menedżer druku etykiet

e-mail: k.lukomski@polinal.pl

tel. +48 604 59 26 25

 

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet

 

WYCENA DRUKU ETYKIET 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także na podobne tematy:

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl