Świąteczne naklejki na kawę z lokalnej palarni 0
Świąteczne naklejki na opakowania z kawą z lokalnej palarni

Etykiety na kawę tańsza alternatywa dla druku na opakowaniach

Kawa ma w sobie tę moc, która sprawia, że chętnie po nią sięgamy. Cenimy ją za smak, aromat. Niewątpliwie jest źródłem przyjemności i pomaga odzyskać energię. Odkryta wiele wieków temu zrobiła zawrotną „karierę”. Dziś w sklepach znajdziemy mnóstwo jej odmian. Nieustannie powstają również lokalne palarnie. To w nich często odkrywamy nowe smaki. Prowadzisz jedną z nich i zastanawiasz się nad wyborem najlepszego oznakowania dla różnych rodzajów kawy? Podpowiadamy, dlaczego naklejki są lepszym wyborem niż druk na opakowaniach.

Wygląd ma znaczenie również w przypadku torebki czy puszki z kawą. Jej opakowanie pełni kilka funkcji – ochronną, informacyjną, edukacyjną, praktyczną i nie mniej ważną marketingową. Czy wiesz, że Twoja kawakomunikuje się” z klientem? Co do niego mówi? To zależy od wyglądu opakowania i tego, co znajduje się na etykiecie/naklejce. To one są znakiem rozpoznawczym, małą wizytówką pozwalającą klientom zapamiętać, a następnie łatwo odnaleźć swój ulubiony smak kawy. Planując szatę graficzną dla produktów, dobrze o tym pamiętać.

Opakowanie a marketing

Odpowiedni wygląd opakowania, jego kolorystyka, krój pisma są elementami identyfikacji wizualnej i wpływają na marketing produktu. Kolor opakowania wpływa na postrzeganie marki. Dzięki niemu kawa może być odbierana jako tzw. luksusowa, premium (kolor czarny i złoty) bądź kojarzona np. z naturą (brąz i zieleń).

Podczas pierwszego kontaktu klient często właśnie po opakowaniu ocenia wartość Twojej kawy i marki. Czy tego chcesz, czy nie konsumenci kupują najpierw oczami. To, co widzą, wywołuje w nich konkretne emocje. Te z kolei skłaniają do zakupu lub zniechęcają. Masz tylko kilka sekund, by zwrócić uwagę na swój produkt, jasno zakomunikować, czym się charakteryzuje lub wyróżnia na tle innych.

Odpowiednio zaprojektowana i opisana etykieta samoprzylepna jest efektywnym narzędziem sprzedaży budującym wizerunek produktu. Jest jak strój, który:

  • zwraca uwagę i przyciąga wzrok
  • pozwala wyróżnić się z tłumu i zróżnicować produkty, np. odmiany kawy
  • przekonuje do zakupu
  • wzbudza wspomniane emocje.

Identyfikacja wizualna jest ważna zarówno w sprzedaży bezpośredniej, jak i online. W Internecie klient nie może poczuć smaku czy aromatu kawy. Pozostaje mu jedynie zmysłu wzorku. Tym, co sprzedaje, jest obraz i odpowiedni opis produktu.

 

ZAPYTAJ O WYCENĘ DRUKU ETYKIET

 

Dlaczego etykieta na kawę jest lepszym wyborem niż drukowane opakowanie?

Mając wybrane opakowanie i przygotowany projekt wizualny potrzebujesz zdecydować, czy wolisz opakowania z nadrukiem, czy czyste, które następnie oznakujesz za pomocą odpowiednich etykiet samoprzylepnych.

Dlaczego etykieta to lepsze rozwiązanie? Powodów jest kilka:

  • cena - nadruk bezpośrednio na opakowaniach jest mało ekonomiczny, ponieważ zwykle trzeba zamówić większą ilość, czyste opakowania oznakowane naklejkami są tańsze,
  • wygoda - gdy opakowanie wymaga poprawek, bo np. zmienia się kraj pochodzenia kawy, sposób palenia, logo, adres firmy, gdy chcemy zmienić kolor, wygląd, dodać informację o promocji, łatwiej to zrobić za pomocą etykiety samoprzylepnej,
  • wiele możliwości etykiety w formie naklejek na opakowania to również ogrom możliwości. Dzięki nim łatwo i szybko oznaczysz limitowane serie kawy, spersonalizujesz produkty, nadasz im świątecznego wyglądu lub sprawisz, że będą wyglądały jak prezent,
  • lepszy kolor w przypadku modnych ostatnio ekologicznych opakowań z papieru kraftowego kolor nadruku może nie do końca oddawać ten, znajdujący się na projekcie. Decydując się na etykietę samoprzylepną, nie masz tego problemu.

Jaką etykietę wybrać?

Zastanawiasz się, jaką etykietę wybrać? W Drukarni Polinal wykorzystujemy druk cyfrowy i realizujemy projekty na papierze samoprzylepnym, folii lub w wersji laminowanej. Wszystkie sprawdzą się w przypadku różnego rodzaju opakowań – metalowych, papierowych, szklanych czy plastikowych. Wysoka jakość druku za pomocą techniki UV wpływa na doskonałe odwzorowanie kolorów i ich odporność na upływ czasu.

Jednak etykieta, wiele możliwości

Jak widzisz opakowanie z etykietą samoprzylepną, daje ogrom możliwości. Laserowe wycinanie pozwala na stworzenie dowolnego kształtu. Nie wymaga stosowania wykrojników, co obniża koszty i wpływa na szybką realizację zlecenia (zwykle 2 dni robocze).

Projekt etykiety samoprzylepnej możesz wykonać samodzielnie lub zlecić naszym specjalistom ze studia grafiki reklamowej. Ciekawa naklejka na opakowaniu sprawi, że klienci zachwycą się nie tylko smakiem i aromatem Twojej kawy, ale również ciekawym designem. Niech stanie się ona Twoim wyróżnikiem i znakiem rozpoznawczym.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Być może zainteresują Cię również inne rodzaje naklejek z naszej oferty. Jeśli chcesz dodać do swoich produktów miły gratis, polecamy naklejki magnetyczne na lodówkę. To dobra forma reklamy, która sprawi, że klienci nie zapomną, gdzie kupili pyszną kawę. Zrealizujemy również druk naklejek z efektem zadruku od strony kleju na szyby Twojej palarni, czy naklejek na paczki lub przesyłki, którym dostarczasz swoje produkty klientom. Możliwości wykorzystania naszych produktów w działaniach marketingowych Twojej firmy jest naprawdę bardzo wiele. Mamy w tym temacie spore doświadczenie i chętnie dzielimy się naszą wiedzą zdobytą na przestrzeni kilkunastu lat naszej działalności. Wystarczy zapytać. Zapraszamy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami tutaj.

 

Zapytaj o naklejki świąteczne dla firm:

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski - menedżer sprzedaży

e-mail: k.lukomski@polinal.pl

tel. +48 604 59 26 25

 

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet

 

WYCENA DRUKU ETYKIET 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także na podobne tematy:

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl