Naklejki z logo kawiarni - wyróżnij swój lokal!
Naklejki z logo kawiarni - wyróżnij swój lokal!

Naklejki reklamowe mają bardzo szerokie zastosowanie - wykorzystuje się je zarówno w celach typowo promocyjnych, takich jak zwiększenie zasięgu oddziaływania marki, jak i dla podniesienia świadomości czy identyfikacji z daną firmą. Jedną z branż, w której takie gadżety sprawdzają się wyjątkowo dobrze, jest gastronomia. Naklejki z logo kawiarni umieszczane na kubkach, pudełkach oraz w widocznych miejscach lokalu to znakomita droga do osiągnięcia większej rozpoznawalności. 

Identyfikacja wizualna w lokalu

Naklejki do kawiarni, choć mogą się sprawdzić w roli stricte reklamowej, zazwyczaj pełnią drugą z wymienionych funkcji, czyli działają na świadomość obecnych i potencjalnych klientów. Rozpoznawalność marki to niewątpliwy klucz do jej sukcesu. Mając przed oczami aromatyczną kawę i pyszne ciastko z zaznaczoną nazwą kawiarni, łatwo zapamiętać miejsce i wytworzyć pozytywne skojarzenia. Dobrze zaprojektowana i wyprodukowana naklejka jest też po prostu estetyczna, co dodatkowo wpływa na pozytywne wrażenia kupującego. Jakie są rodzaje naklejek, które można wykorzystać w swojej kawiarni?

Naklejki na kubki i inne używane elementy

Jednym z podstawowych typów nalepek wykorzystywanych w kawiarniach są naklejki na kubki. Występują w różnych rozmiarach, kształtach i wersjach materiałowych. Mogą być również w pełni ekologiczne, a tym samym doskonale wpisywać się w coraz bardziej popularną politykę wielu lokali, które znacznie ograniczają lub wręcz rezygnują z wykorzystywania w swojej działalności tworzyw sztucznych. Puste kubki bez grafiki, niejednokrotnie spotykane w mniejszych kawiarniach lub, co gorsza, kubki z fabrycznym nadrukiem, kojarzące się z napojami pochodzącymi z automatów to nie jest dobry wybór dla lokalu, który chce się wypromować i zaistnieć w świadomości klientów. Zamawianie specjalnie produkowanych, drukowanych kubków generuje często dosyć duże koszty, co sprawia, że naklejki stanowią świetne rozwiązanie pośrednie. Dodatkowo można przyklejać je w dowolnym miejscu na różnych produktach.

Naklejki do kawiarni w większych formatach

Małe naklejki stosowane na kubkach i pudełkach to jednak tylko początek. W celu kompleksowego wyróżnienia swojego lokalu konieczne jest jego odpowiednie oznaczenie od zewnątrz, jak i od wewnątrz. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się naklejki na szybę, które można umieścić na witrynie lub drzwiach wejściowych. Najlepiej jeszcze, gdy takie nalepki są dwustronne, ponieważ wtedy można skierować grafikę zarówno do gości znajdujących się w lokalu, jak i przechodni. Co może się na niej znaleźć? Najpopularniejsze opcje to logo i nazwa firmy oraz informacja dotycząca oferty promocyjnej.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Etykiety reklamowe

Wiele kawiarni oprócz zapewniania smacznych, gorących i zimnych napojów, ma w swojej ofercie ciasta oraz inne przekąski. Te produkty oferuje się często w opcji na wynos lub też do kupienia w wersji już wcześniej zapakowanej. W takim wypadku dobrym sposobem na odpowiednie oznaczenie danej rzeczy jest etykieta produktowa czy też specjalna naklejka reklamowa z logo firmy. Po pierwsze, opakowanie z takimi nalepkami świetnie się prezentuje i przekazuje kupującemu informacje odnośnie do zawartości, a po drugie, stanowi oczywisty element promocji (podobnie zresztą, jak opisywane już kubki z naklejkami).

 

Magnesy reklamowe

Ciekawą formą promocji, która sprawdza się w różnych branżach, są magnesy reklamowe. Mają one służyć jako pewnego rodzaju gadżet, który zapadnie w pamięć i stanowić będzie zastępnik dla ulotek czy standardowych gadżetów. Takie produkty sprawdzą się zwłaszcza podczas różnorodnych targów gastronomicznych oraz eventów, a także akcji promocyjnych podejmowanych na potrzeby danej kawiarni.

Magnesy charakteryzują się dość dużą trwałością, zwłaszcza w porównaniu z niektórymi gadżetami reklamowymi, dlatego stanowią efektywny środek promocji. Przytwierdzone np. do lodówki będą stale przypominać o firmie oraz wspomnieniami z nią związanymi.

Najważniejsze cechy naklejek

Zasadne jest pytanie, jakie cechy powinny posiadać opisywane wyżej naklejki. W kontekście zarówno nalepek na kubki, jak i większych wersji przyklejanych na ścianę i szyby, kluczowe są trzy cechy:

  • wytrzymałość,
  • przyczepność,
  • wysoka jakość samego druku.

W sytuacji, gdy naklejka jest uszkodzona lub zniszczona, przestaje pełnić swoją funkcję. Dlatego dobre drukarnie wykorzystują materiały w mniejszym stopniu podatne na uszkodzenia i zabrudzenie. W przypadku nalepek na kubki dodatkowym atutem jest odporność na zalanie. Jeżeli chodzi o drugi punkt, kluczowe jest tutaj użycie odpowiedniego kleju. Jego wybór zależy od rodzaju naklejki oraz powierzchni, na której ma się znaleźć. Największe znaczenie ma to w przypadku oddziaływania negatywnych czynników zewnętrznych (np. deszcz, mróz itp.) Jeżeli chodzi o jakość druku, to jest to zupełna podstawa. Przedstawiona grafika powinna mieć dużą rozdzielczość, a także dobrze odwzorowywać kolory. Pierwszym celem jest jej czytelność, a drugim — wpływanie na pozytywne odczucia estetyczne.

Nie do przecenienia jest oczywiście sam projekt naklejki. Niektóre drukarnie oferują również pomoc w jego stworzeniu, co znacznie usprawnia cały proces i usuwa konieczność poszukiwania grafika, który podejmie się wykonania zlecenia.

Naklejki do kawiarni - podsumowanie

Naklejki do kawiarni mogą stanowić bardzo ważny element promocji i budowania świadomości marki. Niezależnie od tego, czy są to naklejki na szkło (w przypadku przeszklonych drzwi i okien) będące swoistym szyldem, czy nalepki na kubek i pozostałe opakowania wykorzystywane w lokalu, warto zadbać o ich obecność. Najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę to przede wszystkim dopracowany projekt oraz wysoka jakość wykonania. Polecamy w tym miejscu skorzystanie z oferty drukarni Polinal. Mamy duże doświadczenie w branży i podejmujemy się wielu zróżnicowanych i nieszablonowych zleceń. Pomagamy również zaprojektować odpowiednią grafikę. Drukujemy zarówno wielkopowierzchniowe naklejki przypominające formą plakat, jak i małe, poręczne wersje.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Sprawdź podobne tematy

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl