Naklejki świąteczne do działań marketingowych 8
Naklejki świąteczne. Wykorzystaj okazje do działań marketingowych.

Poznaj sposoby przedświątecznych działań marketingowych

Czy Twoja marka przygotowuje się już na święta? Najwyższa pora na świąteczną „szatę” dla Twojego sklepu, produktów, przesyłek czy kartek z życzeniami wysyłanych do kontrahentów. Potrzebne będą choinki, mikołaje, dzwonki, bombki, piernikowe ludziki. A może masz inne pomysły? Zrealizujemy je w naszej drukarni naklejek. Sprawdź, jak wykorzystać nalepki do przedświątecznych działań marketingowych i wyróżnić się na tle konkurencji.

Dobry marketing – klucz do serc i portfeli klientów

Współczesny marketing daje szeroki wachlarz możliwości. Od bardziej kosztownych form reklamy w mediach, na billboardach czy bannerach, przez reklamę online, aż po tańsze, choć niekoniecznie mniej skuteczne plakaty, ulotki czy oryginalne naklejki. Te ostatnie np. z nadrukowanym logo firmy i adresem strony www możemy umieścić w wielu miejscach, by zaistnieć w świadomości odbiorców.

Paweł Tkaczyk w swojej książce „Zakamarki marki” pisze o tym, że markę buduje się konsekwencją. I trudno się z tym nie zgodzić. Twoi klienci potrzebują kilku punktów styku z marką, by kupić produkt lub usługę. Zwracają ogromną uwagę na wygląd czy opakowanie produktu. Lubią otaczać się ładnymi przedmiotami, a widzieli ich już niezliczone ilości. Masz tylko kilka sekund, by zwrócić ich uwagę. Pomoże Ci w tym oryginalna naklejka. Mała rzecz, a potrafi wiele. Gdy umieścisz na niej odpowiedni tekst, będzie miała moc wzbudzania emocji. Rozśmieszy, zaskoczy i sprawi, że klient poczuje się wyjątkowo.

 

> WYCEŃ DRUK NAKLEJEK <

 

Naklejki do przedświątecznych działań marketingowych – jak i gdzie je wykorzystać?

Listopad to idealny czas, by pomyśleć o przedświątecznych działaniach marketingowych firmy i wprowadzić klientów w odpowiedni nastrój. Tak naprawdę magia świąt dzieje się jeszcze zanim nadejdzie Boże Narodzenie. Tworzy ją nasze otoczenie. Pojawia się, gdy sklepy stacjonarne zmieniają wystrój, online grafiki, gdy w witrynach widzimy produkty w świątecznej odsłonie. Zdarza się, że błyszczą, przyciągają oko, a tym samym zwracają naszą uwagę i nienachalnie „polecają się na święta”. Ten efekt jest często zasługą zwyczajnej z pozoru naklejki, która daje ogromne możliwości i ma wiele opcji zastosowań. Sprawdzi się jako:

  • Etykieta na produkt, która nada świątecznej szaty graficznej, a dodatkowo poinformuje o promocji czy gratisie. Produkty oferowane w okresie przedświątecznym bardzo często są dodatkowo oznakowane za pomocą okazjonalnych naklejek i etykiet. Taki efektowy dodatek nadaje im świątecznego klimatu i zachęca do zakupu. Powiązanie produktu z okresem wzmożonych zakupów przyciąga uwagę klientów i zwiększa szansę dokonana przez nich zakupu. Etykiety na produkt mogą być stosowane zarówno na małych partiach produktów luksusowych kierowanych do sprzedaży lub w ilościach przemysłowych. W tej ostatniej opcji etykietowanie odbywa się zazwyczaj na końcowych etapie produkcji. Tu z pomocą przychodzą etykiety drukowane cyfrowo na rolkach, które doskonale sprawdzą się w przemyśle, gdzie na produktach umieszczają je maszyny zwane etykieciarkami. Takie rozwiązanie produkcyjne umożliwia właściwe okazjonalne oznakowanie produktu w krótkim czasie i na dużą skalę. 

  • Element zabezpieczający przesyłkę zamiast tradycyjnej taśmy. Jednym z ważnych powodów użycia naklejek na przesyłki może być funkcja ich plombowania. Ma to na celu możliwość skontrolowania i zabezpieczenia przed dostępem niepowołanych osób do zawartości przesyłki na etapie transportu. Tu doskonale sprawdzą się naklejki plombowe. Mają one mocny klej i kruszą się podczas prób rozrywania. Dzięki temu dają pewność, że nikt nie otwierał przesyłki. Takie naklejki opatrzone dodatkowo motywem choinki, bombki, czy gwiazdki dodają przesyłce świątecznego akcentu.

  • Element dekoracyjny ze świątecznym wzorem i logo firmy na przesyłki czy tradycyjne listy, czy kartki z życzeniami oraz podziękowaniami dla kontrahentów. Oznakowanie przesyłek za pomocą efektownej naklejki jest prostym rozwiązaniem na ich znakowanie w okresie świątecznym. Dzięki temu nadajemy naszym produktom, przesyłkom czy materiałom reklamowych efektownego wyglądu. W ten sposób wskazujemy jednocześnie na fakt, że zależy nam również na celebrowaniu świątecznego czasu wraz z naszymi klientami. W tym przypadku doskonale sprawdzą się naklejki drukowane na folii matowej.

  • Świąteczny prezent od firmy na zakończenie roku. Taki prezent może być oznakowany emblematem logo w formie świątecznej naklejki o dowolnym kształcie. Wiemy z naszych corocznych doświadczeń, że niektórzy nasi klienci wykorzystują naklejki drukowane cyfrowo na folii do przyozdabiania świątecznym wzorem prezentów wręczanych swoim klientom. To bardzo miły gest wykonywany w stronę osób, z którymi mamy przyjemność współpracować przez cały miniony rok. Dzięki temu zapadamy w ich pamięci jako wdzięczni za współprace dostawcy towarów i usług, z którymi warto tę współpracę podtrzymywać.

  • Element zdobiący sklepową witrynę, drzwi, podłogę. Na duże, szklane powierzchnie idealne będą naklejki dwustronne drukowane na transparentnej (przezroczystej) folii samoprzylepnej. Dzięki nim klienci z daleka dostrzegą naszą ofertę specjalną i łatwo znajdą drogę do naszego sklepu. Na drodze prowadzącej do sklepu lub sklepowej podłodze sprawdzą się również naklejki podłogowe. Co powiesz na takie z napisem „droga do najlepszych prezentów”? Takie rozwiązania są też dostępne w naszej ofercie. Wystarczy, że o nie zapytasz.

  • Gratis do produktów w postaci naklejki z logo firmy, napisem np. „Ten prezent jest dla” i miejscem na wpisanie imienia zastąpi tradycyjną etykietkę informującą, dla kogo jest świąteczny podarunek. Dzięki naklejkom łatwo personalizować produkty, które następnie staną się prezentem. Efektowna grafika wydrukowana w wysokiej jakości na doskonałych materiałach sprawią, że prosta z początku naklejka staje się doskonałym nośnikiem informacji. Personalizacja jest bardzo ceniona przez odbiorców prezentów, szczególnie tych ekskluzywnych. Wskazuje ona na unikalność i niepowtarzalność. Dlatego drukujemy również naklejki, po których z sukcesem można pisać ręcznie bez ryzyka, że nasza informacja z nich bezpowrotnie zniknie. Mam na to doskonały patent!

  • Efektywna i przyciągająca oko reklama świąteczna do umieszczenia np. w windzie, autobusie, samochodzie firmowym i wszędzie tam, gdzie przebywają Twoi potencjalni klienci. Jest wiele miejsc publicznych, gdzie możemy umieścić naszą reklamę. Dzięki temu ma ona szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Oczywiście to powinno być robione w porozumieniu i za zgodą właściciela obiektu. Jak wiemy z doświadczenia uzyskanie jego zgody nie jest najczęściej największym problemem. Najtrudniej czasem jest stworzyć właściwy nośnik reklamowy, który będzie można zarówno łatwo i sprawnie umieścić na różnym podłożu, jak równie szybko go usunąć gdy promocja przestanie funkcjonować. Tu jak zwykle z pomocą przychodzą naklejki. Można je bowiem drukować na różnorodnych materiałach samoprzylepnych, które zagwarantują właściwą przyczepność jednocześnie na wielu różnorodnych podłożach, takich jak: metal, plastik czy drewno. Nie wszyscy wiedza jak to zrobić. My wiemy!

Jak widać, naklejki dają ogrom możliwości. Obmyślając strategię przedświątecznych działań marketingowych firmy, dobrze jest o nich pamiętać. Każdy znajdzie coś dla siebie. Technologia laserowego wycinania sprawia, że nie ma konieczności używania tradycyjnych wykrojników. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Przygotowania do świątecznych działań marketingowych czas zacząć!

Początek listopada to odpowiedni moment, by zacząć myśleć o marketingu okołoświątecznym marki. Zwykle realizacja druku standardowych naklejek w drukarni Polinal trwa około dwóch dni roboczych. W przypadku innych technik druku potrzebujemy nieco więcej czasu. Nie warto więc czekać z zamówieniem naklejek do ostatniej chwili. Pomimo tego, że sama realizacja  zamówienia druku naklejek może zostać przyspieszona, to jednak ustalenie jej szczegółów może zająć już więcej czasu. Uzgodnienie projektu, przygotowanie plików do druku oraz jeśli jest taka potrzeba wykonanie bezpłatnej partii próbnej to etapy produkcji, na które musimy wspólnie znaleźć czas. Dlatego warto pomyśleć już dziś i zacząć przygotowania do świątecznych działań marketingowych.

Czy masz już pomysł na swoją naklejkę?

Czy już widzisz to efektowne świąteczne oznakowanie swojego produktu? Czy widzisz oznakowane świątecznie prezenty czekające, by przekazać je Twoim klientom? A może wyobrażasz sobie nowy wystrój witryny lub drzwi Twojego sklepu w jego świątecznej odsłonie? Pomożemy Ci zrealizować dowolny pomysł. Wzór, kolor, kształt i rozmiar naklejki to Twój wybór. Pomagamy również w stworzeniu projektu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Drukujemy wszystkie wymiary, formaty i wzory naklejek oraz etykiet dla wszelkich możliwych zastosowań.

Naklejki to ciekawa, oryginalna i stosunkowo niedroga forma czasowej reklamy. Już pora, by stworzyć magię świąt w Twojej firmie i wyróżnić się na tle konkurencji. Daj znać swoim klientom, że coraz bliżej święta!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami tutaj.

 

Zapytaj o naklejki świąteczne dla firm:

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski - menedżer sprzedaży

e-mail: k.lukomski@polinal.pl

tel. +48 604 59 26 25

 

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet

 

WYCENA DRUKU ETYKIET 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także na podobne tematy:

Komentarze do wpisu (8)

8 listopada 2020

Bardzo fajne pomysły na wykorzystanie naklejek!

8 listopada 2020

Naklejki są tak uniwersalnym rozwiązaniem, że wręcz można je wykorzystać w różnych momentach: promocji, podziękowania czy reklamy.

9 listopada 2020

Rewelacyjny pomysł na wykorzystanie naklejek, który pomoże nam przedsiebiorcom :) Dzieki.

9 listopada 2020

Krzysztof ciekawy artykuł, mnóstwo możliwości o których piszesz, widać, że Wasza firma ma ogromny potencjał.

9 listopada 2020

Jestem pod wrażeniem ilości aplikacji. To niesamowite jaką moc marketingową może mieć mała naklejka. Rzeczywiście kiedy pomyślę nad możliwością zastosowań, to ogranicza nas tylko wyobraźnia. Dziękuję za ten wpis i pobudzenie moich myśli!

9 listopada 2020

Świetnie napisane Krzysztof !!

9 listopada 2020

Niby to tylko naklejka... A efekt WOW murowany! Takie detale mają duże znaczenie :)

9 listopada 2020

rewelacyjny pomysł - dla każdego coś świetnego!

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl