Naklejki dla wypożyczalni nart i sprzętu do sportów zimowych
Naklejki dla wypożyczalni nart i sprzętu do sportów zimowych

Aktualnie mamy jeszcze jesień, ale sezon narciarski zbliża się dużymi krokami i firmy z branży wypożyczalni nart przygotowują się do przyjazdu amatorów szusowania po “białym puchu”. Oznakowanie sprzętu narciarskiego to bardzo ważna sprawa. Ci z nas, którzy znają zimowe szaleństwo i tłok w wypożyczalniach sprzętu narciarskiego takiego jak narty, snowboard wiedzą co się za tym kryje. Oblężenie takich placówek przez turystów w wysokim sezonie zimowym jest naprawdę duże. Każdy chce szybko przebrnąć przez procedurę wynajmu sprzętu, żeby móc cieszyć się zimowymi atrakcjami na stoku narciarskim.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Prawidłowe oznakowanie takiego sprzętu jest sprawą kluczową, ponieważ umożliwia nie tylko sprawne przeprowadzanie procedury jego wypożyczenia, ale także późniejszą kontrolę przynależności i sprawdzenie stanu sprzętu podczas jego zwrotu przez narciarza. Jak w tak trudnych warunkach, nie tylko związanych z aurą panującą na stoku, ale dużą rotacją sprzętu przez klientów mogą przetrwać małe naklejki, których rola jest bardzo ważna? Odpowiadamy na pytanie naszego klienta o sposób wykonania naklejek na narty oraz pozostały sprzęt, niezbędny podczas zimowego szaleństwa na stoku. W kilku słowach opisujemy sposób ich wykonania oraz na podstawie naszych doświadczeń z innych realizacji tego typu podpowiadamy co jest ważne w tej sytuacji.

Jakie potrzeby mają firmy związane z branżą krótkotrwałego udostępniania akcesoriów do sportów zimowych: kasków, butów, nart, czy desek snowboardowych? Oto jedno z zapytań, które otrzymaliśmy niedawno. Swoje zapytanie napisał do nas Pan Paweł z wypożyczalni takiego sprzętu. Oto, czego dowiedzieliśmy się o potrzebach właścicieli wypożyczalni sprzętu narciarskiego z jego maila:

Witam,

prowadzimy wypożyczalnię nart i potrzebujemy naklejek do oznakowania sprzętu: narty, buty, snowboardy, kaski, itp. Rzecz w tym, że takie naklejki będą narażone na dość trudne warunki - śnieg, wilgoć, słońce, a jednocześnie czasem (szczególnie w przypadku nart) nie będą naklejone na idealnie gładką powierzchnię - obecnie wierzch nart najczęściej jest "zmatowiony" lub posiada delikatną strukturę. Dodatkowo musi się dać na nich napisać markerem numer sprzętu. Czy mają Państwo w ofercie naklejki, które sprawdzą się w takich warunkach? Jaki byłby orientacyjny koszt naklejek prostokątnych (zaokrąglone rogi), ok 5 x 3 cm. Ilość między 500 a 1000 szt plus projekt. Może mają Państwo jakieś doświadczenie w tej kwestii i mogą coś doradzić?

Nasza odpowiedź na zapytanie o możliwość wykonania naklejek na narty:

W przypadku tak dużej liczby pytań i zainteresowania klienta tematem naklejek nasza odpowiedź nie mogła być krótka. Bardzo lubimy takie tematyczne i rozbudowane zapytania wysłane wprost przez e-mail. Musieliśmy odnieść się zarówno do technicznych kwestii materiałów, z których wykonujemy naklejki na sprzęt narciarski, rodzaju podłoża, na którym mają być aplikowane, oraz warunków, w których będą wykorzystywane nasze produkty. Oto ono:

Dzień dobry Panie Pawle,

Drukujemy głównie naklejki i wykonywaliśmy już różne ich opcje, również podobne do tych, o które Pan pyta. Jako materiał do druku naklejek na narty i sportowy sprzęt zimowy proponuję folię białą z połyskiem z mocnym klejem. Dodatkowo dla wzmocnienia i zabezpieczenia wydruku całość możemy laminować przezroczystą folią na powierzchni.

Co do wyceny, to znajdzie je Pan tutaj: https://polinal.eu/naklejki-50x30-mm

Opcja laminowana, tak jak podajemy w naszym e-sklepie z naklejkami to dodatek na poziomie 15%. Laminowanie zwiększa grubość naklejki. Sama folia ma 100 mikronów grubości, a laminat 70. Potrzeba laminowana wynika z zabezpieczenia wydruku przed niekorzystnymi warunkami, w których będzie użytkowana naklejka, ale jeśli są to realizacje wykorzystywane krótkookresowo, to nie jest to konieczne. Zarówno folia samoprzylepna użyta do produkcji etykiet znakujących sprzęt narciarski, jak i druk cyfrowy solventowy są wodoodporne. Taki druk ma duże możliwości przeniesienia bardzo atrakcyjnych grafik, dzięki czemu naklejki mogą być kolorowe i efektowne, a dzięki laminowaniu również odporne na przetarcia.

Co do projektu, to nasze realizacje opieramy zazwyczaj na podstawie gotowych wzorów, otrzymanych od zamawiającego. Jeśli nie ma Pan projektu, ale posiada Pan grafikę "branżową", logo firmowe i elementy graficzne, z których można przygotować projekt naklejki, w takiej sytuacji na pewno pomożemy.

Możemy wykonać projekt graficzny naklejki na podstawie przesłanych grafiki logotypu dodatkowo dodając w treści pisane dowolną czcionką. W ten sposób powstało już wiele "projektów" naklejek, które wykorzystujemy do dzisiaj. Cena za przygotowanie prostego projektu graficznego naklejki składanego z elementów dostarczonych przez klienta to 50,00 zł netto. Uwzględniamy tutaj również poprawki i za całość rozliczamy się na koniec podczas zamówienia druku naklejek.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego. Chętnie wyjaśnię szczegóły naszej oferty i możliwości wykonania takich naklejek.

Szczególne wymagania produkcji naklejek dla specjalnych zastosowań

Możliwości wykorzystywania naklejek na narty, deski snowboardowe i każdy inny sprzęt sportowy, określają przede wszystkim warunki zewnętrzne i struktura powierzchni podłoża, na którym będą aplikowane naklejki. Biorąc to pod uwagę wiemy, że wymagają one użycia specjalnych materiałów. Chropowata powierzchnia nart ogranicza przyczepność, przez co użycie folii z mocnym klejem jest zasadne.

Jeśli nie występują one powszechnie nie ma konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia wydruku. Jednak w przypadku wypożyczalni nart, gdzie rotacja sprzętu jest bardzo duża zlecamy zabezpieczenie druku w postaci przezroczystego laminatu foliowego. Zapewni to wyższą trwałość naklejek i ich długowieczność, przez co będą one czytelne.

Tematyka sportów zimowych w nadchodzącym sezonie będzie na pewno bardzo popularna. Producenci nart, snowboardów i kasków narciarskich pomagają swoimi działaniami marketingowymi w promocji branży i rozpowszechnianiu wiedzy na ten temat. Pomagają również w dostarczaniu materiałów z których można przygotować projekt graficzny zarówno naklejki na sprzęt narciarski, jaki i każdego innego nośnika reklamy. Cena za przygotowanie prostego projektu graficznego naklejki składanego z elementów dostarczonych przez klienta nie jest wysoka. Przygotowując projekt graficzny naklejki uwzględniamy również poprawki i za całość rozliczamy się na koniec, podczas zamówienia druku naklejek.

W jakich przypadkach mogą być wykorzystywane naklejki na sprzęt zimowy?

Możliwości produkcyjne są naprawdę duże. Sprzęt narciarski to bardzo szeroka kategoria, a każdy element posiada odrobinę odmienną specyfikę. Naklejki na snowboard powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością i przyczepnością, podobnie, jak wersje na narty. Jak już zostało wspomniane, często mają one nierówną powierzchnię. W przypadku naklejek na kask narciarski, narażenie na negatywne warunki jest podobne, natomiast powierzchnia klejenia jest już nieco inna. Zazwyczaj są one gładkie, lecz posiadają nieregularne kształty, do których nalepka musi się dostosować. To jednak nie jest kompletne wyposażenie. Obuwie również musi zostać odpowiednio oznaczone, aby proces wypożyczania przebiegał sprawnie i nie rodził żadnych problemów. Naklejki na buty narciarskie są szczególnie narażone na uszkodzenie, dlatego niezbędne jest stosowanie mocnego kleju oraz laminatu zabezpieczającego przed przetarciem.

Podsumowanie - naklejki dla wypożyczalni nart, snowboardów i sprzętu sportowego

Jak widać potrzeby naszych klientów są bardzo różne. Tutaj spotkaliśmy się koniecznością prostego i trwałego oznakowania sprzętu narciarskiego przez wypożyczalnie. Ile jeszcze branż można zaopatrzyć w naklejki ile jest jeszcze nieodkrytych zastosowań naszych produktów? Będziemy to sprawdzać i na bieżąco informować na naszym blogu. Obecna technologia pozwala na produkcję trwałych naklejek na deskę snowboardową, kask narciarski, buty, czy pozostałe elementy wyposażenia. Jeśli masz pytania dotyczące naklejek i etykiet, które można wykorzystać w Twojej branży i firmie, czekamy na Twój kontakt. Z każdym kolejnym zamówieniem zbieramy nowe doświadczenie. Nowi klienci z nowymi pomysłami na użycie naklejek mówią nam o swoich potrzebach, a my szukamy nowych rozwiązań. W drukarni naklejek Polinal znajdziemy je również dla Ciebie!

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl