Naklejki na przyprawy
Naklejki na przyprawy

W dzisiejszych czasach gotowanie powoli wraca do łask, po okresie rosnącej fali jedzenia gotowych produktów ze sklepu lub potraw na zamówienie. Coraz częściej dostrzega się przyjemność w tej czynności oraz daje upust swoim kreatywnym pomysłom. Wybieramy świeże produkty oraz różnorodne składniki. Do tego dochodzą oczywiście ciekawe, nieraz bardzo egzotyczne przyprawy. Bez nich niemożliwe byłoby stworzenie podstawowych potraw, którymi nacieszyć można kubki smakowe.

Rodzajów przypraw jest bardzo dużo, a dzięki coraz większej chęci do poznawania nowych smaków i odkrywania ciekawych połączeń, oferta w sklepach stale się poszerza. Dużą rolę odgrywają tutaj platformy internetowe, które mogą zaoferować większy asortyment. Taki ogrom produktów wymaga odpowiedniego oznaczenia, spójnego z identyfikacją wizualną marki i budzącą pozytywne odczucia klientów. Naklejki z nazwami przypraw, składem (w przypadku mieszanek), opisem oraz pozostałymi informacjami ważnymi dla klienta mogą prezentować się doskonale i odgrywać równocześnie rolę promocyjną.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Naklejki na przyprawy — niezbędny element

Etykiety na przyprawy to nie tylko proste nalepki, które mają poinformować o zawartości. Przy odpowiednim projekcie, dopasowanym do panujących norm, można uzyskać funkcjonalne naklejki na produkty, które trafiają do sklepów. Wiele drukarni oferuje możliwość produkcji dużych nakładów naklejek na rolce, którą można następnie umieścić w specjalnej maszynie etykietującej. Dzięki temu takie naklejki nadają się również dla producentów, którzy wykorzystują opakowania, wymagające stosowania dodatkowych etykiet. Jeżeli chodzi o naklejki na przyprawy, wzory mogą być naprawdę różnorodne. Dobre drukarnie pozwalają na duży wybór w odniesieniu do wielkości, kształtu, materiału i stosowanej grafiki. Jakie są podstawowe możliwości?

Standardowe naklejki na słoiczki z przyprawami

Przyprawy często kojarzymy z papierowymi lub plastikowymi saszetkami z nadrukowaną już zawartością. Takie opakowania stanowią jednak tylko część stosowanych rozwiązań. Często spotykamy się z przyprawami w szklanych słoiczkach lub plastikowych opakowaniach. Bardzo chętnie przez klientów wybierane są młynki z solą, pieprzem lub mieszanką różnych przypraw, dostosowanych do potrzeb kuchni całego świata. W przypadku takich produktów naklejki na przyprawy kuchenne, w postaci etykiet, stają się niezbędne. Mogą one znajdować się w różnym miejscu (np. na boku czy na wieczku), a projekt można w łatwy sposób dopasować do wzoru stosowanego w odniesieniu do innych artykułów danej marki.

Naklejki dla niewielkich firm oraz marek działających w Internecie

Odnosząc się do trendów na rynku spożywczym, gołym okiem widać rosnącą popularność oryginalnych i ciekawych przypraw, a te często niedostępne są w standardowych ofertach sklepów. Coraz więcej osób kupuje więc przez internet produkty mniejszych marek, specjalizujących się w pozyskiwaniu przypraw z całego świata. Zestawy przypraw, zioła i pozostałe artykuły z tej kategorii są chętnie wyszukiwane w sieci. Sklepy internetowe oferują również często niższą cenę. Jednym z jej czynników jest dostarczanie produktów w jednolitych opakowaniach, wyposażonych w naklejkę opisującą zawartość. Naturalne produkty w firmowych, szczelnych woreczkach strunowych z etykietą, pozwalają zaoszczędzić firmie, a przez klientów mogą być oceniane bardzo pozytywnie — kojarzą się z naturalnym procesem produkcji. Takie rozwiązanie jest wykorzystywane również przez hurtownie przypraw.

Naklejki na przyprawy eko

Bardzo ważną część rynku stanowią dziś produkty ekologiczne. Trend widoczny jest również w przypadku przypraw. Coraz chętniej zwracamy się w kierunku naturalnych mieszanek, bez konserwantów, utrwalaczy, czy chociażby glutaminianu. To jednak nie wszystko. Produkty eko dają jeszcze więcej — przyprawy nierzadko pochodzą z certyfikowanych upraw. Opakowania tworzone są z materiałów biodegradowalnych lub z recyklingu. Również naklejki na pojemniki z przyprawami mogą być całkowicie przyjazne dla środowiska. Nowoczesna technologia pozwala na drukowanie etykiet z papieru posiadającego właściwości przypominające folię — nie niszczy się pod wpływem wilgoci i nie ulega łatwemu zniszczeniu. Zakup naklejek eco-friendly to doskonały pomysł dla tego rodzaju produktów i kolejny sposób na wyróżnienie się.

Jakie powinny być naklejki na przyprawy?

Etykiety na przyprawy, naklejki z nadrukiem i pozostałe produkty z tej kategorii muszą spełniać określone wymagania, aby umożliwiały użytkowanie pojemników w komfortowy sposób.

Jakie zatem powinny być?

  • Wytrzymałe i odporne na podstawowe zabrudzenia czy poziom wilgotności, który w kuchni podczas gotowania może być naprawdę duży. Doskonale do tego celu sprawdza się folia lub papier samoprzylepny o zwiększonej trwałości.
  • Dobrze zaprojektowane i wydrukowane. Czytelność naklejek to klucz do wygodnego korzystania ze słoiczków z przyprawami. Ważna jest odpowiednio dobrana czcionka oraz jakość samego druku.
  • Prawidłowo przymocowane. Odpadające naklejki na przyprawy nie będą ułatwiać użytkowania, a wręcz przeciwnie. Ważny jest wysokiej jakości klej, który nie będzie zostawiał niepotrzebnych śladów, ale dobrze przytwierdzi etykietę do powierzchni pojemnika.

Korzyści wynikające z korzystania z usług drukarni etykiet

  • Ekonomiczne oznakowanie pojedynczego produktu - etykiety papierowe na paczki z przyprawami są niezbędne i muszą zmieścić się w kosztach produkcji pojedynczego produktu. Dzięki zamówieniu w drukarni większej ilości możliwe jest osiągnięcie stosunkowo korzystnej ceny jednostkowej, co w przypadku produktów o niedużej wartości jest kluczowe,
  • Trwałość oznakowania opakowania zbiorczego - naklejki foliowe, stosowane m.in. na kartonach, są dużo trwalsze, co pozwala uniknąć ryzyka ich uszkodzenia w transporcie. Brak informacji o produkcie, związany z nieczytelną naklejką, może stanowić znaczący problem,
  • Zmniejszenie zakresu dodatkowych obowiązków - wykonywanie etykiet we własnym zakresie może okazać się drogie i czasochłonne. Naklejki drukowane w profesjonalnej drukarni nie tylko będą efektownie wykonane, ale czas całego procesu ulegnie znacznemu skróceniu. Co najważniejsze, korzystanie z usług drukarni pozwala całkowicie skupić się na pozostałych obowiązkach, związanych z prowadzoną działalnością,
  • Usprawnienie i zwiększenie efektywności procesu produkcyjnego - ma to miejsce zwłaszcza w przypadku dużych firm. Inwestycje w szybsze i sprawniejsze maszyny produkcyjne nie pomogą, jeśli proces znakowania produktów będzie ręczny i monotonny. Niezbędna jest do tego etykieciarka, która wyposażona w dopasowane rolki pozwala osiągnąć świetne rezultaty. Niezwykle ważna jest tutaj średnica gilzy, kierunek nawoju roli, czy orientacja projektu względem długości taśmy z etykietami.

Zakończenie

Głównym celem korzystania z naklejek na pojemniki jest odpowiednie oznaczenie produktów oferowanych klientom. Jeżeli prowadzisz niewielką produkcję w przydomowej firmie i zastanawiasz się, jak zrobić naklejki na przyprawy niewielkim kosztem, możesz rozważyć samodzielny druk. Pamiętaj jednak, że musisz w takiej sytuacji posiadać specjalną drukarkę (lub dostęp do takowej) i odpowiedni materiał samoprzylepny. Jeżeli jednak chcesz uzyskać wyróżniające się i w pełni profesjonalne etykiety na przyprawy, jedyną rozsądną opcją pozostaje skorzystanie z usług drukarni. Gorąco polecamy swoje usługi w tym zakresie.

Jeżeli nie masz pewności, gdzie kupić naklejki na przyprawy, aby zrealizować swoją wizję, skontaktuj się z nami. Pracownicy Polinal doradzą w wyborze poszczególnych opcji oraz pomogą w zaprojektowaniu etykiety. Co ważne, nie musisz nic kupować w ciemno! Umożliwiamy zamawianie darmowych próbek, które ukazują nasze możliwości. Zobacz, co mamy do zaoferowania i zapewnij sobie usługę na najwyższym poziomie.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl