Naklejki na produkty wegańskie i wegetariańskie - pokaż, że jesteś eko!
Naklejki na produkty wegańskie i wegetariańskie - pokaż, że jesteś eko!

Produkty wegetariańskie i wegańskie w ostatnich latach zyskują ogromnie na popularności, nie dziwi więc wcale poszerzająca się oferta licznych sklepów i punktów usługowych, która skierowana jest właśnie do osób odrzucających mięso lub produkty pochodzenia zwierzęcego. W związku z rosnącym popytem warto zadbać o odpowiednie oznaczenie swoich produktów, tak aby mogły być one łatwo identyfikowane przez osoby poszukujące konkretnych artykułów. Świetne rozwiązanie stanowią naklejki na produkty dla wegan, które mogą pełnić różne funkcje, ale przede wszystkim umożliwiają wyróżnienie spośród pozostałych propozycji na rynku. Czym charakteryzują się takie naklejki i na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zamówienia?

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Naklejki jako świetny sposób na promocję

Nalepki czy etykiety produktowe same w sobie stanowią nośnik reklamy i sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki. Naklejki wegańskie działają dodatkowo podobnie jak np. certyfikaty jakości - przekazują zainteresowanym klientom informację, która jest dla nich niezwykle ważna, a dodatkowo ułatwiają identyfikację produktów. Odpowiednie oznakowanie żywności jest kluczowe dla zapewnienia wygody konsumentom. Z tego właśnie powodu coraz częściej stosuje się wyróżnienie za pomocą znaku jakości czy przynależności do grupy tradycyjnie produkowanych artykułów lokalnych. Zamiast szukać pożądanej informacji w tekście pisanym małym druczkiem na tyle opakowania, klient może błyskawicznie ocenić i wybrać dany produkt. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że aby wyróżnić się na obecnym rynku, trzeba zadbać o ciekawy pomysł i projekt naklejki. Dziś w końcu wszystko jest fit, eko, a nierzadko bezglutenowe. W takim natłoku ciekawa naklejka może faktycznie stanowić dobry wyróżnik.

Rodzaje naklejek

W przypadku produktów wegańskich/wegetariańskich naklejka może pełnić funkcję etykiety produktowej, która oprócz logo marki czy sloganu, zawiera również szczegółowe informacje odnośnie do produktu. W przypadku etykiety ważne jest połączenie tego, co konieczne (dane dotyczące artykułu wymagane prawnie), z treścią promocyjną i sprzedażową.

Drugą możliwością jest wykorzystanie takiej naklejki jako nośnika logotypu oraz nazwy marki, produkującej dany artykuł. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nalepki z logo mogą być wykorzystywane do różnych produktów, ponieważ nie zawierają specyficznej informacji związanej z danym artykułem.

Ostatni przypadek to znakowanie żywności wegetariańskiej i wegańskiej za pomocą naklejek informujących klientów o zawartości. W tym przypadku celem naklejki jest przyciągnięcie uwagi i zachęcenie do zakupu osoby, które poszukują konkretnie jedzenia bezmięsnego. Klarowna informacja na przodzie opakowania znacznie ułatwi klientom wybór.

Właściwości naklejek na produkty wege

Wzrost popularności produktów wegetariańskich oraz wegańskich wiąże się nierozłącznie ze swoistą modą na bycie eko. Warto więc by naklejki wegetariańskie były w pełni przyjazne dla środowiska i nie przyczyniały się do zaśmiecania planety. Obecna technologia pozwala bez przeszkód produkować naklejki z materiałów ulegających całkowitemu rozkładowi. Podstawowym tworzywem, z którego są wykonane, jest w tym wypadku papier, jednak posiadają one właściwości podobne do tradycyjnych nalepek. Dzięki temu nie ulegają łatwemu ścieraniu, są wytrzymałe, a także oferują wysoką jakość samego druku.

Nad wymienionym punktem warto się na chwilę zatrzymać. Oprócz jakości wykonania naklejki niezwykle istotne jest to, aby była czytelna i estetyczna. Największe znaczenie ma tutaj rozdzielczość oraz dobre odwzorowanie kolorów, które można uzyskać, stosując najlepsze maszyny na etapie produkcji.

naklejki na produkty wegetariańskie

Naklejki gotowe vs. specjalnie projektowanie

W przypadku zamawiania naklejek na produkty niezmiennie pojawia się pytanie, czy lepiej skorzystać ze standardowych wzorów, które jedynie wzbogaca się o nazwę lub logo firmy, czy wybrać pełną usługę, włącznie z projektowaniem grafiki. Pierwsze rozwiązanie ma tę zaletę, że jest zazwyczaj tańsze, a naklejki można kupić nawet na popularnych serwisach aukcyjnych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka faktów. Po pierwsze, grafika jest powtarzalna, przez co może się zdarzyć, że pojawi się ona również w innym miejscu. Unikalność to ważna cecha w budowaniu rozpoznawalności, jak również świadomości marki. Po drugie, naklejki z niepewnego źródła mogą być wykonane z niskiej jakości materiałów, przez co będą mniej wytrzymałe oraz będą gorzej się prezentować. Tak oczywiście nie musi się stać, jednak należy brać pod uwagę wszystkie ewentualności.

Produkty wegańskie i wegetariańskie, czyli jakie?

Warto pamiętać, że nazwa artykuły wegańskie nie odnosi się wyłącznie do żywności. Ten przymiotnik określa wszystkie produkty, do których wytworzenia nie użyto materiałów pochodzenia zwierzęcego. Wegańskie mogą być kosmetyki, produkty do sprzątania, a nawet ubrania, akcesoria czy buty. Istnieje grupa klientów, którzy traktują to jako wyznacznik jakości i przydatności produktu, dlatego warto odpowiednio je oznaczyć, na przykład za pomocą dedykowanej naklejki.na produkty wegańskie i wegetariańskie, które przypadną do gustu Tobie i Twoim klientom.

Podsumowanie

Naklejka stanowi świetny pomysł na ozdobienie i oznaczenie każdego produktu, przy czym artykuły wegetariańskie i wegańskie nie stanowią tu żadnego wyjątku. Można powiedzieć, że w ich przypadku odpowiednia informacja jest nawet bardziej pożądana niż w standardowych sytuacjach. Ze względu na fakt, że bez problemu można znaleźć obecnie naklejki ekologiczne, pozwala to jednocześnie zadbać o ochronę zwierząt i ogólnie pojętej przyrody.na produkty wegańskie i wegetariańskie, które przypadną do gustu Tobie i Twoim klientom.

naklejki na produkty wegańskie

W naszej ofercie znajdziesz zarówno etykiety produktowe, promocyjne, jak i wegańskie naklejki indoor i outdoor. Najważniejsze jest jednak to, że nie ograniczamy asortymentu. Stale się rozwijamy i odpowiadamy dynamicznie na zapotrzebowanie naszych klientów. Masz nietypowe zlecenie, które nie mieści się w z góry określonych ramach? Napisz do nas, a wspólnie ustalimy strategię postępowania. Wydrukujemy naklejki na produkty wegańskie i wegetariańskie, które przypadną do gustu Tobie i Twoim klientom.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Sprawdź podobne tematy

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl