Naklejki na paczki – zastosowanie i zalety
Naklejki na paczki

Sklepy internetowe przygotowując paczki do wysyłki, nie tylko dbają o to, aby klienci otrzymali przesyłkę zgodną z ich zamówieniem, ale również o szereg innych szczegółów, mających dla prowadzonej przez nich firmy ogromne znaczenie. Chodzi tu zarówno o reklamę, jak i przede wszystkim o wszelkiego typu zabezpieczenia, dzięki którym paczki te będą trafiały do zamawiających w nienaruszonym stanie. Stąd wzrasta popularność naklejek, które zwykło się naklejać na opakowania. Czemu służą i jakie mają zalety? O tym w poniższym artykule.

Czemu mają służyć naklejki na paczki?

W celu zabezpieczenia towaru nie wystarczy spakować go do solidnego kartonu ze specjalnym wkładem zabezpieczającym wewnątrz. Ważne jest również to, aby w odpowiedni sposób paczkę tę oznaczyć. Pomóc w tym mogą naklejki na paczki, które zazwyczaj są drukowane pod zamówienie. Mają one na celu informowanie przewoźnika i wszystkich osób, które będą miały styczność z daną przesyłką, na przykład o wyjątkowo delikatnej zawartości. Takie naklejki stosuje się zazwyczaj, kiedy zawartością opakowania jest szkło. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby naklejać je również na inne przesyłki. Mają one zwykle charakter informacyjny i mogą zawierać dowolną treść. Czasem nadawcy naklejają je w konkretnych miejscach, gdzie mają służyć jako informacja wskazująca kierunek otwierania przesyłki.

Etykiety samoprzylepne pełnią także funkcję reklamy. Jeżeli sklep ma chęć w sposób oryginalny i nowoczesny oznaczyć paczkę wysyłaną do klienta, może to zrobić w ten właśnie sposób. Naklejka zwykle prezentuje hasło reklamowe lub logo firmy. Drukowana pod zamówienie może zawierać dowolną treść lub grafikę. Nierzadko na tego rodzaju naklejkach stosuje się na przykład numer telefonu do sklepu czy inne dane kontaktowe. Może to być forma etykiety produktowej, która informuje o konkretnej rzeczy znajdującej się w paczce, ale równie dobrze może to być właśnie materiał reklamowy dotyczący samego sklepu internetowego. Możliwości jest tutaj bardzo dużo, a wybór zależy wyłącznie od wyobraźni oraz pomysłu.

Naklejki służące do przyklejania na paczkach ze względu na opcję realizacji indywidualnego projektu mogą też służyć jako element dekoracyjny, zwiększający walory wizualne przesyłki (co niejednokrotnie okazuje się przydatne). Możliwość druku w dowolnych ilościach, przystępne ceny oraz wysoka jakość produktów – wszystko to sprawia, że etykiety samoprzylepne cieszą się coraz większą popularnością.

Dziś naklejki na paczki pocztowe i dostarczane przez firmy kurierskie mają szerokie zastosowanie. Są więc bardzo przydatne i coraz częściej zamawiane przede wszystkim przez firmy zajmujące się sprzedażą internetową.

Zalety naklejek na paczki

Naklejki przeznaczone do naklejania na paczkach czy to pocztowych, czy kurierskich mają wiele zalet. Przede wszystkim stanowią doskonałe zabezpieczenie rozmaitych przesyłek i towarów. Wystarczy umieścić na paczce stosowną etykietę, aby móc tym samym przekazać komunikat wskazujący na to, że w jej wnętrzu znajduje się produkt wymagający bardzo ostrożnego traktowania. Profesjonalne wykonanie etykiet z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów czyni je trwałymi i odpornymi na uszkodzenia, w tym ścieranie. Z uwagi na to, że są pokryte mocnym klejem, dość mocno przylegają dosłownie do każdej powierzchni. Zarówno uniwersalność symboli, które są umieszczane na naklejkach, szczególnie tych ostrzegawczych, jak i format zgodny z obowiązującymi przepisami sprawia, że etykiety te są rozpoznawalne na całym świecie. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby stosować je również w zakresie przesyłek zagranicznych.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Komu przydadzą się tego rodzaju naklejki?

Z uwagi na to, że chodzi tu zarówno o materiały reklamowe, jak i naklejki ostrzegawcze na paczki, poleca się je głównie przedsiębiorcom, którzy często wysyłają dużo przesyłek, a także sklepom internetowym, robiącym to regularnie. Jednak ze względu na bardzo różne możliwości zastosowania etykiet samoprzylepnych, można je bez problemu wykorzystywać w zakresie czysto prywatnym. Wystarczy wybrać odpowiadający format, preferowany materiał oraz rodzaj kleju, a naklejki będą służyć doskonale w przypadku bardzo różnorodnych przesyłek.

Ile kosztują naklejki na paczki?

Naklejki na paczki pocztowe, kurierskie i wszystkie pozostałe nie są zbyt kosztownym wydatkiem. Te najpopularniejszych formatów: 5x5 cm lub 6x6 cm można dziś kupić w cenie nieprzekraczającej kwoty 100 zł netto za 100 sztuk. Tego rodzaju zamówienia są jednak zwykle wyceniane indywidualnie, na podstawie oczekiwań kupującego. Wiele osób zamawia standardowe naklejki na paczki, ale też coraz więcej przedsiębiorców oczekuje realizacji bardziej zindywidualizowanych projektów, a pomysły mają przeróżne. Chcąc poznać koszty związane z drukiem naklejek zwanych często etykietami, trzeba w pierwszej kolejności określić swoje oczekiwania względem tych produktów, ponieważ najczęściej ceny ustalane są indywidualnie, w oparciu o wytyczne konkretnego zlecenia.

Podsumowanie

Naklejki popularnego formatu 5x5 cm oraz 6x6 cm, jak zresztą i wszystkie pozostałe, mają dziś szerokie zastosowanie. Zainteresowanie nimi nieustająco wzrasta, a to w dużej mierze za sprawą wysokiej jakości i funkcjonalności, ale również przydatności w wielu dziedzinach. Etykiety te mają wiele zalet, o czym mowa była powyżej. Nic w takim razie dziwnego w tym, że są wykorzystywane w coraz szerszym zakresie. Sklepy wysyłkowe stosują je praktycznie od lat. Oznaczanie przesyłek za ich pomocą jest wygodne, skuteczne i bardzo profesjonalne.

Chcąc nabyć naklejki, które będą dobrze służyły, trzeba postawić na ich wysoką jakość. Wykonane z trwałych materiałów nie tylko elegancko się prezentują, ale też bez problemu spełniają przypisane im funkcje. Dlatego przed złożeniem zamówienia trzeba wybrać profesjonalnego wykonawcę. Dobra drukarnia zaproponuje nie tylko naklejki najwyższej jakości w oczekiwanej ilości i w dobrej cenie, ale również zrealizuje indywidualny projekt, zgodnie z potrzebami nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Sprawdź podobne tematy

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl