Naklejki na meble – rodzaje, funkcje, zalety
Naklejki na meble – rodzaje, funkcje, zalety

Naklejki firmowe na meble to sposób na to, aby oznakować swój produkt i jednocześnie go wypromować. Znakowanie jest sposobem na subtelną reklamę i podkreślenie marki, która stworzyła dany mebel. Chromowane i wypukłe naklejki reklamowe zazwyczaj stosuje się w meblach łazienkowych i pod zabudowę kuchni oraz przedpokoju. Znak produktowy podkreśla udział marki w finalnym projekcie, ale samo logo firmy umieszczone na designerskiej naklejce, promuje firmę i sprawia, że zapada ona w pamięci konsumenta.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Funkcja reklamowa i informacyjna naklejki na meble

Przemysł stolarski znacznie rozwinął się na przestrzeni lat. Powstało wiele prywatnych zakładów stolarskich, które przekuwają swoje pasje rzemieślnicze w gotowe produkty meblarskie. Rośnie także zapotrzebowanie konsumenta - zwłaszcza na meble pod zabudowę, które będą dopasowane do wymiarów mieszkania i indywidualnych preferencji klienta.

Obecnie na rynku działa wiele firm stolarskich, które sprzedają swoje produkty w salonach meblarskich. Z tego też powodu wykonawcy mebli muszą się wyróżniać na tle innych, nie tylko designem, ale też zaznaczeniem swojej marki.

Klienci, którzy dokonują zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych, mijają setki produktów, które mogłyby sprostać ich oczekiwaniom. Przy zakupie mebli, np. kompletu wypoczynkowego do salonu, konsument skupia się na wyglądzie, kolorze, sposobie wykonania, tapicerce czy indywidualnych potrzebach. Łatwiej jest mu wybrać konkretny produkt, który wpisze się w styl pomieszczenia. Trudniej jest dotrzeć do klienta, który szuka odpowiednich mebli pod zabudowę kuchni, łazienki czy przedpokoju. Sam design może nie wystarczyć, natomiast znaczące mogą okazać się naklejki z logo producenta, które pełnią funkcję reklamową. Przyczyniają się do zwiększenia świadomości klienta i identyfikowania się z marką.

Naklejki wypukłe i chromowane na meble przykuwają wzrok klienta i zwracają jego uwagę na produkt - zwłaszcza gdy dana marka meblarska była mu znana/zasłyszana już wcześniej. Logo producenta pomaga w identyfikacji produktu i jego ostatecznym wyborze.

Zalety naklejek reklamowych na meble

Naklejki na meble mają przede wszystkim oznakować produkt, dlatego im częściej klient będzie spotykał się z logo firmy, tym mocniej marka zapadnie w jego świadomości. Emblematy chromowane lub naklejki wypukłe na meble są designerskim i prestiżowym sposobem na przekazanie informacji o produkcie. Niektóre elementy wyposażenia, takie jak meble pod zabudowę do łazienki, mogą być podobne pod względem wizualnym. Wiele firm ma zbieżne koncepcje - zwłaszcza gdy przedmiotem potencjalnego zakupu są proste i funkcjonalne meble. W tym przypadku to właśnie zakotwiczenie marki w umyśle klienta może sprawić, że spośród wielu firm wybierze właśnie tę, której naklejka z logo widnieje na froncie szafki.

Dlaczego jeszcze warto stosować naklejki na meble?

  • Naklejka na meble, zwłaszcza chromowana, jest prestiżowym odznaczeniem, które wpływa na pozytywny odbiór przez potencjalnego klienta.
  • Jest świetnym sposobem na podkreślenie marki i pochodzenia produktu (np. posiadanych certyfikatów lub wykonania tylko w polskich zakładach stolarskich).
  • Znakowanie mebli oryginalnymi naklejkami tworzy znak firmowy, który jest rozpoznawany przez klientów, dlatego należy dobrze przemyśleć design naklejki.
  • Dobrze zaprojektowana i wykonana naklejka na meble może przyczynić się do wzrostu zainteresowania marką, pozyskania grupy nowych nabywców i co za tym idzie - zwiększenia sprzedaży.
  • Naklejki to także sposób na komunikację z klientem.
  • Nawet jeśli potencjalny klient nie zna marki, to interesująca naklejka na szafce może skłonić go do bliższego zapoznania się z działalnością firmy. Ważne, aby budować zwartą i spójną komunikację, która przysłuży się pozytywnej ocenie.
  • Oznakowanie produktu naklejkami wypukłymi lub chromowanymi daje przewagę nad konkurencją, której meble nie cechują się takimi wyróżniającymi się elementami.

Rodzaje naklejek na meble

  • Emblematy chromowane - prestiżowe i eleganckie naklejki, które bardzo często wykorzystywane są na różnego typu urządzeniach RTV i AGD. Logo firmy przyjmuje ekskluzywny wygląd, dlatego naklejki metalowe są stosowane także na meblach. Emblematy chromowane wykonywane są z bardzo cienkiego i elastycznego metalu, dzięki czemu można uzyskać dowolny kształt czy napis. Nowoczesne metody produkcji pozwalają na wykonanie naklejki metalowej nawet z drobnymi detalami.
  • Naklejki wypukłe - inaczej nazywane naklejkami 3D wyraźnie odstają od gładkich powierzchni. Taką wypukłą naklejkę na meblach ciężko przeoczyć. Pełnią one funkcję zarówno dekoracyjną, jak i reklamową. Wypukłe naklejki na meble powinny być dobrze zaprojektowane pod względem graficznym. Wiele firm decyduje się na umieszczenie w nich danych kontaktowych, aby klient otrzymał swego rodzaju wizytówkę. Naklejki wypukłe wykonuje się na folii samoprzylepnej, którą pokrywa się żywicą poliuretanową. Zyskuje się tym sposobem głębie kolorów i efekt 3D. Ponadto taka naklejka jest odporna na działanie promieni UV i nie traci swojej barwy. Tego typu naklejka jest także odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.
  • Naklejki informacyjne - zwykłe naklejki, które informują klienta o materiale, z którego został wykonany mebel oraz w jakim zakładzie stolarskim został stworzony. Takie naklejki na meble mają charakter informacyjny, a w mniejszym stopniu reklamowy.

Z czego robione są naklejki na meble?

Naklejki na meble informacyjne i wypukłe wykonywane są z folii białej, złotej, srebrnej lustrzanej lub przezroczystej. Wzmacniane są klejem, który zapewnia im przyczepność na drewnianych powierzchniach. Jednocześnie takich, które nie zostawiają nieestetycznego śladu po kleju. Naklejki na meble muszą być wykonywane z komponentów wysokiej jakości, by nie uległy starciu lub uszkodzeniom mechanicznym.

Naklejki firmowe na meble na zamówienie w Polinal

Estetyczne, przyciągające wzrok, spełniające funkcje reklamowe i informacyjne - takie są naklejki na meble stosowane przez firmy stolarskie. W Polinal zapewniamy indywidualne podejście do klienta, pomożemy zaprojektować naklejkę, która przyciągnie wzrok potencjalnego klienta i sprawi, że dokona on zakupu określonego mebla. Wykonujemy naklejki wypukłe 3D, emblematy chromowane czy zwykłe naklejki chromowane w dowolnej ilości. Wszystko po to, aby zwiększyć rozpoznawalność swojej marki, co finalnie przyczyni się do wzrostu sprzedaży produkowanych mebli.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl