Naklejki na kosze do segregacji odpadów
Naklejki na kosze do segregacji odpadów

Naklejki na kosze do segregacji odpadów Segregacja odpadów to temat niezwykle istotny z tego względu, że obecne przepisy skłaniają, a w niektórych przypadkach bezwzględnie wymagają stosowania odpowiedniego podziału śmieci, który przekłada się również na obecność oddzielnych pojemników. Każdy z nich powinien być odpowiednio oznaczony, aby segregacja przebiegała w łatwy i wygodny sposób. Z tego względu niezbędne okazują się naklejki na kosze do śmieci, które pozwalają osiągnąć zamierzony efekt.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

 

Segregacja śmieci to podstawa

Kolorowe pojemniki do segregacji odpadów na zewnątrz budynków publicznych, sklepów, na osiedlach czy w pozostałych miejscach już na stałe wpisały się w krajobraz. Wszystko za sprawą przepisów, które wymagają obecności koszy recyklingowych umożliwiających sprawną segregację śmieci i przyporządkowanie ich do jednej z kategorii.

Obecnie są to:

  • Papier,
  • Tworzywa sztuczne,
  • Szkło,
  • Odpady BIO,
  • Odpady zmieszane.

Każda z kategorii posiada swój kolor, który stanowi swego rodzaju znacznik. Oczywiście kosze na odpady segregowane to również niewielkie pojemniki umieszczane w budynkach – w szkołach, urzędach, na uczelniach. Dla prawidłowej identyfikacji niezbędne jest odpowiednie oznaczenie. To najłatwiej osiągnąć za pomocą naklejek na kosze na śmieci oraz zewnętrzne pojemniki.

Naklejki jako kluczowy element pojemników na odpady

Dobrze widoczne naklejki na kosze do segregacji śmieci znacznie ułatwiają całą operację i zmniejszają liczbę nieprawidłowo kategoryzowanych odpadów. To ważne, ponieważ im lepsza jest segregacja, tym mniejsze koszty związane z dalszą obróbką i utylizacją śmieci. Nalepki takie mogą mieć naturalnie bardzo różną formę, jednak tym, co je łączy jest obecność podstawowych elementów – określony kolor (niebieski dla papieru, żółty dla tworzyw sztucznych, zielony dla szkła, brązowy dla odpadów BIO oraz szary dla pozostałych) oraz napis, który znacznie ułatwia segregację w przypadku gdy np. zapomnimy znaczenia któregoś z kolorów.

Czasem naklejki na kosze recyklingowe są bardziej rozbudowane i zawierają też podstawową listę odpadów, które kwalifikują się do danej kategorii, co jeszcze bardziej ułatwia zadanie. Najpopularniejszym rodzajem jest jednak prosta, kwadratowa nalepka z symbolem recyklingu (trzema zgiętymi strzałkami, tworzącymi trójkąt równoboczny) w określonym kolorze i z przypisaną nazwą kategorii. Tutaj wszystko zależy oczywiście od indywidualnego projektu i zapotrzebowania

Naklejki na kosze na śmieci – jakie powinny być?

Z produkcją takich naklejek wiąże się kilka zasad, które stanowią o tym, czy będą one wytrzymałe i spełnią swoją funkcję. Przede wszystkim liczy się odporność na działanie niekorzystnych warunków. W przypadku pojemników zewnętrznych jest to sprawa oczywista – naklejka musi wytrzymać wilgoć, niskie i wysokie temperatury oraz pozostałe czynniki atmosferyczne i nie tylko. Najlepiej wybrać wtedy wersję laminowaną, odporną na wodę, a do tego zastosować mocny klej i wytrzymałą folię jako główny materiał.

Wewnętrzne kosze na śmieci do segregacji również powinny być wyposażone w odporne naklejki. Co prawda nie mamy tu do czynienia z działaniem negatywnych warunków atmosferycznych, ale tak czy inaczej, naklejki są narażone na uszkodzenia mechaniczne czy zalanie. Najlepszym materiałem również w tym przypadku jest folia, ponieważ jest uodporniona na podarcie, zabrudzenie czy zmianę swojej struktury pod wpływem wilgoci.

Dobre właściwości fizyczne to jednak tylko jeden składnik wysokiej jakości etykiet na pojemniki przeznaczone do składowania odpadów. Bardzo ważny jest sam druk – naklejka musi dobrze odwzorowywać kolory, przedstawiać odpowiednie symbole i charakteryzować się dużą rozdzielczością. Wszystko po to, aby była czytelna i widoczna już z daleka. Dzisiejsza technologia pozwala na niezwykle precyzyjny druk za stosunkowo niewielką kwotę, dlatego warto korzystać z usług drukarni korzystających z nowoczesnych maszyn.

Funkcja reklamowa

Przedsiębiorstwa zajmujące się wywozem i przetwarzaniem odpadów to firmy jak każde inne i dla pozyskiwania klientów potrzebują pewnych form reklamy. Dodatkowe oznakowanie na pojemniki do segregacji śmieci to bardzo często wybierane rozwiązanie.

Jakie są główne jego zalety?

  1. Łatwe i szybkie dotarcie do odbiorców – kosze znajdujące się w określonych miejscach – na osiedlach, w budynkach użyteczności publicznej są eksploatowane praktycznie cały czas, a więc informacja o firmie obsługującej dociera do wszystkich, którzy z nich korzystają.
  2. Możliwość reklamy bez angażowania dodatkowych środków – nie trzeba korzystać z płatnych nośników. Skoro pojemniki są gęsto rozmieszczone w miejscach publicznych, grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości umieszczenia na nich logo firmy, numeru telefonu czy dodatkowych informacji.
  3. Stała reklama – naklejka obecna na śmietniku do selektywnej zbiórki odpadów jest umieszczona w zasadzie na stałe i dopóki zachowuje swoje właściwości, działa na korzyść danej firmy.

Takie działanie, wbrew pozorom, jest bardzo skuteczne. Potencjalny klient, który słyszał już o firmie lub ma do niej łatwy kontakt, chętniej skorzysta z jej usług.

Dla kogo takie naklejki?

Naklejki na pojemniki na odpady segregowane dedykowane są oczywiście firmom obsługującym proces zbiórki, wywozu czy przetwarzania śmieci. Są to często spółki miejskie, firmy prywatne czy inne podmioty, działające w ramach wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych. Zaopatrzenie się w odpowiednie nalepki (zarówno te, które mają za zadanie oznaczyć pojemnik, jak i wersje promocyjne) pomaga zwiększyć skuteczność działań i jest zwyczajnie konieczne dla prowadzenia działalności we właściwy sposób. Z etykiet na kosze skorzystać mogą również właściciele obiektów handlowych, którzy zapewniają swoim klientom możliwość wyrzucenia drobnych śmieci w wyznaczonych miejscach.

Podsumowanie

Omawiane naklejki to dodatek, jednak jest on niezwykle ważny – bez prawidłowego oznaczenia pojemników, segregacja śmieci byłaby znacznie utrudniona, jak nie niemożliwa. Pełnią one różne funkcje – od informacyjnej, przez edukacyjną po reklamową (jeżeli wybrane zostaną dodatkowe nalepki z logo firmy). Warto zainwestować w produkty wysokiej jakości, które będą dobrze trzymać się powierzchni i nie ulegną uszkodzeniu.

Jeżeli szukasz drukarni, która spełni Twoje wymagania dotyczące naklejek na pojemniki na śmieci, zapraszamy do kontaktu z Polinal. Współpracujemy z firmami z przeróżnych branż, a są w nich również podmioty zajmujące się selektywną zbiórką odpadów, w tym spółki miejskie i inne firmy odpowiedzialne za wywóz odpadów komunalnych. Korzystamy z materiałów i urządzeń wysokiej jakości, dzięki czemu nasze naklejki są odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych oraz oddziaływanie mechaniczne. Zapraszamy do bezpłatnej wyceny zamówienia oraz kontaktu telefonicznego lub mailowego.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl