Naklejki na klimatyzatory, czyli w jaki sposób można zastosować etykiety w branży HVAC?
Naklejki na klimatyzatory, czyli w jaki sposób można zastosować etykiety w branży HVAC?

W okresie wzmożonych, letnich upałów wzrasta zapotrzebowanie nie tylko na wodę, ale też na chłodne, przyjemne powietrze w pomieszczeniach. Przebywanie w nagrzanych i dusznych mieszkaniach i biurach nie sprzyja zdrowiu i nie wpływa na wydajność naszej pracy. Jeśli zastosujemy sprawną klimatyzację, miejsca te staną się wtedy ostoją, w której można ochłonąć i odpocząć od gorąca. Bardzo ważnym elementem jest odpowiednie oznaczenie takich urządzeń, dlatego firmy chętnie stawiają na trwałe naklejki na klimatyzatory.

Czym charakteryzuje się branża HVAC?

Rozwój branży klimatyzacyjnej i wentylacyjnej określanej w skrócie jako HVAC związany jest z rosnącymi potrzebami na stałą temperaturę w pomieszczeniach, niezależną od warunków atmosferycznych. Nie jest to tylko związane ze zmianami klimatycznymi i potrzebami przebywania osób w komfortowych, klimatyzowanych miejscach. Rozwój branży wymuszają firmy, dla których utrzymanie stałej i odpowiednio niskiej temperatury jest niezbędny dla prowadzonych przez nie procesów produkcyjnych oraz technologicznych.

Branża HVAC dba o dostarczenie i utrzymanie właściwej temperatury i odpowiednich warunków wewnątrz budynków. Jest to wymagane w miejscach przeznaczonych do przebywania i pracy ludzi, ale też tam, gdzie produkty, towary lub pracujące w trybie całym maszyny wymagają stałych warunków temperaturowych. Klimatyzacja jest niezbędna choćby w branży spożywczej, szczególnie tej związanej z produktami mrożonymi. Wymóg utrzymania właściwej i stałej temperatury dotyczy też tu magazynów i transportu tego typu produktów.

Rozwój branży HVAC oraz niezbędne etykiety dla klimatyzatorów

Wiele firm z uwagi na specyficzne warunki działalności wymaga też stałej temperatury i wymiany powietrza. Wiąże się to ciągłym rozwojem branży informatycznej. Doskonałym przykładem są serwerownie i centra danych, gdzie pracujące przez całą dobę komputery i serwery wydatkują ciepło, przez co otoczenie, w którym są umieszczone, musi być systematycznie schładzane.

Z tego korzysta też branża klimatyzacyjna. Możliwość połączenia urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych z nowoczesnymi technologiami i siecią internetową sprawia, że pojawiają się one coraz częściej w inteligentnych i zaawansowanych technologicznie domach, biurach i obiektach przemysłowych. Łatwe sterowanie na przykład za pomocą smartfona wpływa na codzienny komfort i łatwość ich obsługi. Coraz trudniej wyobrazić sobie nowoczesne biuro, czy halę produkcyjną bez zaawansowanej, sterowanej zdalnie klimatyzacji.

Rozwój systemów klimatyzacyjnych wymusza na producentach z branży HVAC czytelne informowanie użytkowników o cechach i funkcjach poszczególnych urządzeń. Jednym ze sposobów wygodnego oznakowania swoich produktów, stosowanym bardzo często przez producentów rozwiązań z omawianej branży są naklejki i etykiety dla klimatyzatorów. Zastosowań takich oznaczeń jest jednak dużo więcej. Oprócz samych urządzeń zazwyczaj oznakowane muszą być również pozostałe elementy instalacji. Z tego względu popularnym wyborem są naklejki na rury systemu HVAC.

Naklejki informacyjne na klimatyzatory

Klimatyzatory są bardzo wdzięcznym nośnikiem naklejek i różnego rodzaju etykiet samoprzylepnych. Gładka, płaska i stosunkowo duża powierzchnia obudowy ułatwia aplikację naklejek informacyjnych i daje szansę na przekazanie użytkownikom istotnych danych oraz wskazówek. Mogą to być przydatne dla użytkowników krótkie instrukcje obsługi, przedstawiające za pomocą prostych ikon sposób uruchomienia urządzenia, innym razem są to informacje przeznaczone dla instalatorów, związane z właściwym sposobem podłączenia urządzenia.

Jednym z rodzajów naklejek na układy ogrzewania oraz klimatyzatory są też wymagane od pewnego czasu naklejki energetyczne. To za ich pomocą, przy użyciu przyjętych klas i przypisanych i kolorowych kodów dowiemy się o energowydajności urządzeń. W czasach, kiedy musimy zadbać o środowisko naturalne poprzez ograniczenie zużycie energii elektrycznej to bardzo ważna informacja.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Naklejki serwisowe klimatyzacji

Urządzenia klimatyzacyjne dostarczone i zainstalowane u klienta muszą być systematycznie serwisowane i kontrolowane. Sposobem na potwierdzenie kolejnych wizyt są naklejki serwisowe klimatyzacji. Zazwyczaj są to niewielkie etykiety przyklejane na urządzeniu po przeglądzie okresowym klimatyzatora. Przypominają one użytkownikom o kolejnej wizycie specjalisty w celu okresowego przeglądu urządzenia, oraz potwierdzają wykonanie przeglądu. Dodatkowo zawarta na nich informacja kontaktowa do firmy serwisowej ułatwia kontakt w przypadku ewentualnej awarii i przyspiesza możliwość szybkiej naprawy. Te nieocenione funkcje małych naklejek serwisowych zostały już zauważone przez wiele firm trudniących się naprawą urządzeń, nie tylko w branży klimatyzacji i wentylacji.

Jeśli dodatkowo chcemy zabezpieczyć urządzenie przed dostępem przez osoby niepowołane, z pomocą przychodzą nam naklejki plombowe. Zastosowanie folii plombowej z funkcją mocnego kleju, ale o osłabionej strukturze samego materiału powoduje, że naklejki podczas próby ich usunięcia zostaną uszkodzone. Takie rozwiązanie może być stosowane przez wiele firm świadczących usługi w dziedzinie produkcji i naprawy, a dość powszechnie używają również takich naklejek serwisy klimatyzacji.

Naklejki na klimatyzatory z logo firmy

Wydawać by się mogło, że naklejki z logo firmy to podstawa działalności drukarni naklejek. Uznaliśmy, że o nich powiemy na samym końcu tego artykułu. Jest to dość oczywiste zastosowanie naklejek. Każdy z producentów, a nawet część dystrybutorów klimatyzatorów umieszcza na urządzeniu własne logo. Takie oznakowanie jest niezbędne w celu identyfikacji producenta, potwierdzenia swoim znakiem firmowych jakości wykonania oraz ze względów marketingowych do zachęty zakupu danego urządzenia.

Etykiety dla klimatyzatorów zawierają zazwyczaj oznakowanie logo producenta oraz pewne podstawowe informacje i nie muszą być ogromnych rozmiarów. Ważne, żeby były wykonane w wysokiej jakości, potwierdzając swoim wyglądem również jakość wykonania całego produktu.

Z naszego doświadczenia wiemy, że poza naklejkami na samym produkcie firmy znakują też w ten sposób opakowanie produktu. Oznakowanie kartonu lub opakowania zbiorczego za pomocą naklejki z logo potwierdza przynależność produktu do firmy, marki, przez co potwierdza jego wysoką jakość jego wykonania.

Pozostałe rodzaje naklejek na klimatyzatory

W niektórych przypadkach wymagane jest oznakowanie wykorzystania lub zmiany czynnika chłodzącego w klimatyzatorach. Naklejki na urządzenia zawierające gazy chłodnicze, takie jak na przykład propan to bardzo ważne etykiety, które głównie służą informacji. Są to bardzo często nalepki techniczne w o stosunkowo dużych wymiarach, zawierające wszystkie niezbędne dane, informujące użytkownika o parametrach gazu mających bezpośredni wpływ na sposób korzystania z urządzenia chłodniczego.

Branża HVAC przyzwyczaiła się już do stosowania naklejek do różnych celów. Czekamy na inne zastosowania. Być może pojawią się one podczas dalszej współpracy z naszymi klientami lub od nowych firm.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Sprawdź podobne tematy

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl