Naklejki na ekologiczne środki czystości i kosmetyki 0
Naklejki na ekologiczne środki czystości i kosmetyki

Trend na ekologiczne środki czystości i kosmetyki – moda, czy konieczność?

Podobnie jak w branży dekoracyjnej, o której pisaliśmy w poprzednim artykule, etykiety na produkty stosuje się z powodzeniem także w innych dziedzinach. Często drukujemy etykiety do znakowania produktów dla producentów ekologicznych środków czystości, czy kosmetyków do pielęgnacji ciała opartych na naturalnych, bio komponentach. Wielu z nich poznaliśmy na branżowych targach, gdzie bywamy nie tylko z konieczności zawodowej, ale z potrzeby poznawania nowych, przyjaznych dla człowieka i natury, bio produktów.

Od niedawna zauważalny jest modny trend na wykorzystywanie naturalnych, przez co ekologicznych środków czyszczących i kosmetycznych. Nie jest to związane bynajmniej tylko z modą, choć dla osób pragnących nadążać za bieżącymi trendami może to również być argumentem. To dobrze, bo kosmetyki naturalne i ekologiczne środki są równie skuteczne, co ich dotąd stosowane chemiczne odpowiedniki, a ponadto są bezpieczniejsze dla człowieka i nie ingerują w nasze naturalne środowisko.

Naturalne, pozyskane z ekologicznych surowców środki czystości stają się dziś coraz częściej alternatywą dla chemicznych detergentów. Wielu klientów w trosce zarówno o własne zdrowie, jak i środowisko naturalne, poszukuje i wybiera ekologicznych zamienników wielu produktów czyszczących, czy kosmetyków. Ten trend niesie za sobą zwiększenie potrzeb na tego typu bio produkty, za czym idą nowi dostawcy, którzy często nie tylko osobiście tworzą unikalne receptury wykonania tych bio produktów, ale sami je produkują.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Na ten temat pojawiła się nisza dla niewielkich firm prowadzonych przez osoby zafascynowanie możliwością życia w zgodzie z naturą i wykorzystania z jej darów tego, co najcenniejsze. Własne przepisy wykonania niepowtarzalnych produktów ekologicznych, pozyskiwanie unikalnych surowców o specyficznych właściwościach z wyjątkowych miejsc i osobisty wkład w wykonanie bio produktów sprawiają, że to praca z przyjemnością. To ogromna przewaga konkurencyjna ekologicznych mikroprzedsiębiorstw nad dużymi korporacjami, dla których takie działania skazane byłyby od początku na niepowodzenie. Nie jest to jednak bardzo proste i jeśli jest taka możliwość wymaga wsparcia specjalistów z innych branż, również na temat oznakowania produktów. Dlatego chętnie przychodzimy im z pomocą i fachową radą, jak poza właściwym oznakowaniem produktów robić dobrze marketing za pomocą naklejek.

Jak drukarnia naklejek może pomóc eko-firmie?

Mali producenci, którzy w swojej ofercie posiadają kosmetyki naturalne lub ekologiczne środki czystości, czyli inaczej earth friendly products, potrzebują jednak wsparcia w swojej działalności. Wiemy to na podstawie dotychczasowej współpracy z kilkoma tego typu firmami. Na szczęście nasze podejście do takiej kooperacji odbywa się na zasadzie doradztwa, testowania przydatności naszych produktów do określonych potrzeb i przejęcia pewnej odpowiedzialności. Zmniejsza to ryzyko prowadzenia biznesu naszego klienta. W ten sposób budujemy współpracę i udaną relację z wieloma firmami.

Na przykład etykiety na produkty ekologiczne i bio środki, które dostarczmy firmom, są zazwyczaj na początku wykonywane w ilościach testowych. Po uzyskaniu akceptacji ich jakości i potwierdzeniu możliwości użycia takich naklejek na produktach, w ramach pierwszych zamówień wykonujemy zazwyczaj niewielkie partie produkcyjne naklejek. W ramach zwiększania się popytu rynku na naturalne i ekologiczne produkty naszych klientów możemy zwiększać ilość naszych oznakowań. W przypadku nowo powstających firm zazwyczaj nie zaczynamy współpracy od konieczności składania dużych zamówień, które mogłyby być zbyt dużym kosztem obciążającym zazwyczaj niewielki budżet i tak często napięty poważniejszymi inwestycjami niż etykiety do znakowania produktów.

Ekologiczne środki czystości i kosmetyki oznaczone naklejką

Budowanie świadomość bycia „bio” i potrzeba ochrony naturalnego środowiska są dziś priorytetem, dlatego dla wielu klientów są bardzo ważnym argumentem przy dobrze produktów. Aby jednak takie produkty, jak ekologiczne środki czystości zostały dopuszczone do sprzedaży muszą być nie tylko sprawdzone i przebadane, ale też odpowiednio oznakowanie. Produkt musi posiadać etykietę z najważniejszymi informacjami o składzie i jego przeznaczeniu lub mieć takie informacje nadrukowane na opakowaniu.

Na wykonanie prawidłowej etykiety produktu składa się kilka czynników. Przede wszystkim musi ona zwierać niezbędne informacje o samym produkcie jak jego skład, potwierdzenie dopuszczenia do użytku z podaniem terminu przydatności do użycia, czy danych o producencie. Jest to funkcja typowo informacyjna. Naklejka na produkty ekologiczne ma do spełnienia też inną funkcję, marketingową.

 

Naklejki na kosmetyki ekologiczne

 

Wiadomo, że dziś bio produkt sam się nie sprzeda, a na rynku występuje dość duża konkurencja. Przy założeniu, że bio produkt jest nowy na rynku i nie ma wypracowanej marki klienci muszą się najpierw do niego przekonać. Taką też funkcję pełni właśnie naklejka umieszczana na ekologicznych kosmetykach czy etykieta na naturalnych środkach czyszczących. Prawidłowo zaprojektowana naklejka produktowa może spełniać kilka funkcji i być wielozadaniowym oznakowaniem, które pomaga w przebiciu się do klienta.

Etykiety produktowe nie spełnią swojej roli, jeśli nie dotrą do klienta. Jeśli jednak umieszczone na produkcie stają się jego częścią, wtedy zaczyna się ich „życie”. Sam bio produkt bez etykiety nie ma szans na dotarcie do użytkownika, dzięki małej naklejce staje się pełnowartościowym towarem o określonych walorach użytkowych, o których informuje etykieta, jednocześnie zachęcając do jego wyboru przez klienta. Dlatego bio produkt i etykieta samoprzylepna to doskonałe połączenie właściwości i informacji niezbędnych do zaspokojenia potrzeb klienta i zapewnienia przychodu dla producenta.

Podsumowanie – naklejki na ekologiczne środki czystości i kosmetyki

Ekologiczne produkty podbijają rynek. Warto z nich korzystać, bo dbają o nasze zdrowie i o naszą planetę. Poza tym w ich skład wchodzą wyselekcjonowane, naturalne składniki połączone na podstawie przygotowanej wcześniej receptury po to, żeby skutecznie spełnić swoją funkcję. Nie tylko chemia, jak to do niedawna było, wspiera nas i ułatwia nam życie. Natura ma także swoje nieodkryte lub często zapomniane już sekrety, dzięki którym nasze życie może być łatwiejsze. Potwierdzają to ekologiczne produkty czyszczące, czy naturalne kosmetyki. Jest ich na rynku już dość sporo. Dla łatwiejszego ich rozpoznania oznaczane są specjalnymi emblematami logo produktów ekologicznych. Funkcję dystrybucji tych informacji pełnią bardzo często małe etykiety, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, ale dobrze, że są.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Sprawdź podobne tematy

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl