Naklejki inspekcyjne do oznaczania dat przeglądów
Naklejki inspekcyjne do oznaczania dat przeglądów

Korzystając z maszyn oraz zaawansowanych urządzeń w pracy trzeba zadbać o to, by były całkowicie sprawne i służyły dobrze przez lata. Do spełnienia tego celu niezbędne jest regularne serwisowanie, a pomagają w nim profesjonalne naklejki inspekcyjne do oznaczania dat przeglądów. Dzięki nim można precyzyjnie wyznaczyć daty kontroli, tak aby nie zapomnieć o wizycie fachowców. W związku z tym, że takie naklejki wykorzystywane są w różnych warunkach, podstawowym wyznacznikiem ich jakości powinna być wytrzymałość na czynniki mechaniczne i pogodowe. Czym dokładnie charakteryzują się takie nalepki i gdzie można kupić profesjonalny zestaw, dopasowany do indywidualnych potrzeb? Zapraszamy do poniższego artykułu, w którym szczegółowo omawiamy wszystkie najważniejsze kwestie.

Naklejki inspekcyjne — czym właściwie są?

Naklejki inspekcyjne to rodzaj niewielkich, samoprzylepnych etykiet, na których widnieją liczby oznaczające datę (następnego przeglądu, kalibracji itp.). Zaznacza się ją markerem lub tworzy otwór w istniejącej naklejce. Najczęściej mają one okrągły kształt — dla czytelności i łatwości w zaznaczaniu. Chodzi o to, by mieć pewność, że dana maszyna czy instalacja jest w pełni sprawna, oraz że można jej bezpiecznie używać. Dzięki dacie zaznaczonej na jej powierzchni wiadomo, kiedy wezwać specjalistów, którzy ponownie ocenią stan urządzeń, a w razie potrzeby dokonają niezbędnych napraw czy konserwacji. Nie dotyczy to wyłącznie zaawansowanych urządzeń przemysłowych. Wiele sprzętów wykorzystywanych w przestrzeniach handlowych, użytkowych czy nawet mieszkalnych wymaga regularnego serwisowania, a co za tym idzie — posiadania właściwej naklejki oznaczającej aktualny przegląd.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Gdzie używa się naklejek inspekcyjnych?

Naklejki inspekcyjne stosuje się w przypadku maszyn, urządzeń czy instalacji, które wymagają regularnych przeglądów, a to niesie za sobą konieczność oznaczania ważnych dat. W zasadzie większość urządzeń przemysłowych, a także instalacji montowanych w budynkach mieszkalnych podlega przepisom, które nakładają na zarządców obowiązek okresowego ich serwisowania.

Dotyczy to m.in.

  • Maszyn produkcyjnych,
  • Instalacji elektrycznych i gazowych,
  • Wind,
  • Gaśnic,
  • Samochodów specjalnego przeznaczenia.

... i wielu innych środków wykorzystywanych do prowadzenia działalności lub obecnych w eksploatowanych budynkach. Naklejki inspekcyjne do oznaczania dat przeglądów są również szeroko wykorzystywane w branży budowlanej, gdzie eksploatuje się wiele urządzeń, dla których konieczne są regularne przeglądy. Dotyczy to zarówno pojazdów i maszyn budowlanych, jak i rusztowań czy instalacji znajdujących się na placu budowy.

Najważniejsze cechy naklejek do oznaczania dat przeglądów

W naklejkach serwisowych najważniejszą cechą jest jakość ich wykonania oraz wytrzymałość. Wszystko dlatego, że urządzenia, na których się znajdują, nierzadko są wystawione na działanie negatywnych czynników związanych z warunkami panującymi wewnątrz zakładu produkcyjnego. Oprócz tego wiele urządzeń znajduje się na zewnątrz i podlega oddziaływaniu czynników pogodowych.

Dobra naklejka powinna być:

  • odporna na wysoką temperaturę — nagrzewanie się urządzeń może je uszkodzić,
  • silnie przylegająca — powierzchnia często nie jest równa, a eksploatacja sprzętu może doprowadzić do osłabienia kleju,
  • odporna na wodę, olej, smar i inne substancje — najlepiej, gdy wykonana jest z materiału, który nie wchłania żadnego płynu, a do tego nie ulega łatwo zabrudzeniu,
  • trwała i niepodatna na uszkodzenia mechaniczne — w tym zakresie naklejkom inspekcyjnym grozi podarcie, pogniecenie lub ścieranie się, które może znacznie zmniejszyć wartość funkcjonalną,

Dodatkową wartością, o której nie można zapominać, są właściwości wizualne naklejki. Powinna być ona bardzo czytelna, tak aby w łatwy sposób uzyskać potrzebne informacje. Liczy się tutaj przede wszystkim duża rozdzielczość oraz dobre odwzorowanie barw. Jeżeli etykieta inspekcyjna będzie łączyła w sobie wytrzymałość oraz doskonały wygląd, to z pewnością sprawdzi się w każdych warunkach.

Gdzie kupić naklejki inspekcyjne?

Naturalnie najlepszym miejscem do zakupu profesjonalnych naklejek inspekcyjnych jest drukarnia wyposażona w wydajne i nowoczesne urządzenia. W Internecie mnóstwo jest ofert zakupu nalepek na portalach ogłoszeniowych, lecz nie dają one pewności najwyższej jakości produktu. Wybierając drukarnię, warto się kierować przede wszystkim zakresem możliwych do zastosowania technik druku, jak i doświadczeniem w produkcji etykiet do zadań specjalnych. Dzięki możliwości dogadania wszelkich szczegółów zamówienia zyskasz pewność, że wszystko będzie zgodne ze specyficznymi wymaganiami. Jakie jeszcze zalety wiążą się z korzystaniem z usług drukarni?

Można skorzystać z profesjonalnych szablonów, które doskonale sprawdzają się w przypadku różnych rodzajów naklejek inspekcyjnych. Drukarnie mają często większe możliwości produkcyjne, a to pozwala na duży wolumen zamówienia. Możesz zrealizować własny projekt lub spersonalizować dostępne szablony, tak aby w stu procentach odpowiadały Twoim potrzebom. Doświadczeni pracownicy potrafią doradzić i pomóc w wyborze najlepszej opcji.

Podsumowanie

Jak widać, naklejki inspekcyjne do oznaczania dat przeglądów przydają się w bardzo wielu sytuacjach, a korzystają z nich przedstawiciele przeróżnych branż. Najważniejsze jest to, żeby podczas składania zamówienia mieć na uwadze wszystkie istotne kwestie poruszone m.in. w tym artykule. Jeżeli szukasz profesjonalnych naklejek wysokiej jakości, które sprawdzą się w roli znaczników dat przeglądów okresowych, wybierz ofertę Polinal. Drukujemy przede wszystkim dla potrzeb biznesowych i możemy poszczycić się dużym doświadczeniem w branży. Sprawdź naszą ofertę i wybierz coś dla siebie.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

>

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Sprawdź podobne tematy

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl