Naklejki do salonu optycznego 0
Naklejki do salonu optycznego

Naklejki pełnią dziś szereg różnych funkcji i są wykorzystywane szeroko zarówno w handlu, przemyśle, jak i pozostałych branżach i dziedzinach życia. Mogą służyć reklamie, zwiększeniu świadomości odbiorców na temat marki, informacji, ale często pełnią funkcję czysto ozdobną. Salon optyczny to miejsce, w którym różnorodne naklejki sprawdzą się doskonale. W dzisiejszym artykule odpowiadamy pytanie, jakie naklejki sprawdzą się najlepiej w przypadku tego rodzaju działalności oraz jakie masz możliwości odnośnie do wyboru dostępnych opcji.

Jeżeli chcesz, aby Twoi klienci dobrze się u Ciebie czuli oraz zapamiętali sklep (lub gabinet), musisz postawić na przyjemne dla oka wyposażenie oraz prawidłową identyfikację wizualną. To wszystko możesz osiągnąć przy pomocy różnych rodzajów naklejek samoprzylepnych. Możliwych sposobów ich wykorzystania jest wiele — od zwykłej identyfikacji logo i nazwy marki, przez przekaz reklamowy (materiały zastępujące tradycyjne ulotki), po duże nalepki firmowe na okno, czy motywy ozdobne na ścianę. Niezależnie od profilu prowadzonej działalności, możesz liczyć na pozytywne efekty korzystania z takich rozwiązań. Sprawdzają się one zarówno w sklepach, jak i pozostałych punktach, w których pojawiają się klienci.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Jakie naklejki do salonu optycznego?

Prowadząc salon optyczny, masz naprawdę duże możliwości wyboru ciekawych naklejek. Niektóre z nich mogą służyć jedynie ozdobieniu wnętrza, ale znajdą się również bardzo praktyczne wersje, dedykowane dla konkretnej działalności. Co ważne, jeżeli korzystasz z usług profesjonalnej drukarni, nie istnieją praktycznie żadne ograniczenia w doborze wzorów i korzystaniu z ciekawych pomysłów na naklejki. Nie sposób więc wymienić wszystkich możliwości. Chcemy jednak wskazać na podstawowe grupy nalepek, które przydadzą się w salonie optycznym.

Naklejka z ceną na okulary

Jest to najczęściej wybierany rodzaj nalepek do salonu optycznego, ponieważ stanowi niezbędny składnik prezentacji oferty. Klient, dokonując zakupu, powinien mieć możliwość komfortowego poznania i porównania ze sobą cen poszczególnych oprawek. Takie niewielkie naklejki są najczęściej wykonane z folii transparentnej (z wyraźnie nadrukowaną kwotą), a umieszcza się je zazwyczaj na soczewkach okularów. Aby nie uszkodzić powierzchni soczewki, stosuje się folię bezklejową lub materiał z klejem odlepnym, który nie pozostawia śladów. Można ich używać do oznaczania konkretnych linii produktowych, uporządkowanych za pomocą ceny, ale również wyglądu naklejki.

etykiety cenowe na okulary

Tablica ozdobna

Salon optyczny, podobnie jak gabinet okulisty, przywołuje skojarzenia zamontowanej na ścianie planszy do sprawdzania ostrości wzroku. Tablica Snellena (bo taka jest właśnie oficjalna nazwa) od wielu lat pomaga w podstawowym badaniu wzroku. Może jednak być również wykorzystywana w charakterze ozdoby. W nowoczesnych salonach, w których badanie wykonuje się przy pomocy specjalistycznych urządzeń, taka tablica na ścianie stanowi ciekawe urozmaicenie i element odwołujący się do tradycji. Nie musi jednak mieć formy tablicy przybijanej lub przykręcanej do ściany, a tym samym niszczącej jej powierzchnię. Doskonale sprawdzają się w takim przypadku duże naklejki z wizualizacją planszy.

Naklejki firmowe

W tym przypadku możliwości jest naprawdę wiele. Doskonałym pomysłem jest wybór naklejek na szybę, które mogą prezentować logo firmy, reklamę lub informacje dotyczące aktualnej oferty. W takim przypadku świetnie sprawdzają się naklejki dwustronne, przyklejane od wewnątrz. Jeżeli nie chcesz zostawiać śladów na szybie, wybierz nalepki adhezyjne, które nie posiadają kleju. Inną możliwością, w odniesieniu do naklejek firmowych, jest korzystanie z niewielkich etykiet z logo, które znajdują się np. na pudełkach lub są dołączane do zakupów. Takie naklejki stanowią świetny zastępnik dla ulotek czy wizytówek, a mogą wpływać pozytywnie na identyfikację marki. Dobrym pomysłem na firmowe naklejki jest również skorzystanie z magnesów reklamowych. Są one trwałym i estetycznie wykonanym nośnikiem reklamowym szczególnie chętnie zabieranym do domu przez dzieci z zamiarem umieszczenia ich na lodówce. Taka forma reklamy permanentnie dociera do klienta, codziennie przypominając o potencjalnym dostawcy produktu lub miejscu umożliwiającym wykonania usługi. Takie rozwiązanie może się doskonale sprawdzić do jako promocja salonu optycznego.

Ozdoby na ścianę

Salon optyczny musi być urządzony w taki sposób, aby tworzyć w pomieszczeniu przyjazną atmosferę i rodzić pozytywne skojarzenia. Są różne drogi do osiągnięcia takiego celu — niektórzy odwołują się do tradycji rzemieślniczej, kupując przedmioty, narzędzia i meble z dawnych lat (co budzi skojarzenia solidności i trwałości firmy), inni, odwrotnie, pokazują swoją nowoczesność i podążanie za trendami. Niezależnie od wybranej strategii, naklejki na ścianę będą stanowić doskonały element urozmaicający wnętrze. Mogą prezentować obrazki związane z branżą lub też składać się wyłącznie z abstrakcyjnych elementów ozdobnych. Rodzaj i jakość projektu zależy od Ciebie i drukarni, z którą współpracujesz.

Skąd wziąć takie naklejki?

Możliwości są tak naprawdę dwie - zakup gotowych produktów w specjalnych sklepach (czy w internecie) lub skorzystanie z usług drukarni naklejek. Który wybór okaże się lepszy? To zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć i jakiego rodzaju mają to być naklejki. W przypadku wersji ozdobnych na ścianę często wystarczą standardowe wzory, dostępne w sklepach. Musisz się jednak liczyć, że nie będą to oryginalne wzory, dopasowane do konkretnego wnętrza. Inaczej jest w przypadku naklejek z logo salonu optycznego czy nalepek reklamowych. Potrzebny jest wtedy projekt przygotowany specjalnie na potrzeby danej realizacji, a tym samym niezbędna okazuje się pomoc drukarni.

Istotne jest to, aby zwrócić uwagę na jakość naklejek. Najważniejsze cechy, które powinny posiadać, to:

  • wytrzymałość - naklejka nie może ulegać łatwemu zniszczeniu i zabrudzeniu,
  • przyległość - w tym przypadku ważne jest stosowanie kleju, który pasuje do danej powierzchni (lub całkowita rezygnacja ze stosowania kleju, np. w przypadku folii adhezyjnej),
  • wysoka jakość druku - etykieta w kiepskiej rozdzielczości i ze złym odwzorowaniem kolorów może zrobić negatywne wrażenie.

Naklejki do salonu optycznego - wybierz profesjonalizm

Naklejki ozdobne i promocyjne stanowią doskonały pomysł na urozmaicenie wnętrza salonu optycznego. Niezależnie od tego, czy będą miały formę dużych elementów umieszczanych na ścianie oraz szybie, czy niewielkich naklejek z logo, warto pomyśleć o takiej formie ozdoby.

Jeżeli potrzebujesz w pełni profesjonalnej usługi, zapraszamy do drukarni internetowej Polinal. Zajmujemy się produkcją naklejek różnego rodzaju i przeznaczenia, wliczając w to również druk wielkoformatowy. Dzięki nam znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. Największą zaletą współpracy z nami jest niezwykle szeroka oferta oraz kompleksowa obsługa. Oprócz samego drukowania pomagamy w stworzeniu projektu. Jeżeli więc nie masz gotowego szablonu, nie stanowi to żadnego problemu. Drukujemy na różnych materiałach — od papieru i folii samoprzylepnej, po folię adhezyjną czy materiał chromowany. Produkujemy również magnesy z nadrukiem, które mogą służyć jako gadżet rozdawany klientom, dokonujących zakupów lub osobom odwiedzającym stoisko na targach.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl