Etykiety adresowe na listy i koperty
Etykiety adresowe na listy i koperty

Obecnie wiele dokumentów wysyła się za pośrednictwem poczty elektronicznej, aczkolwiek - w dobie technologicznego rozwoju - nadal ta forma tradycyjna jest popularna, a czasem nieraz konieczna (np. doręczenie do rąk własnych). Dlatego wiele firm, które regularnie wysyłają do swoich klientów listy (np. rachunki), decyduje się na stworzenie spersonalizowanych etykiet adresowych na listy i koperty. Posiadają one nie tylko dane adresata i nadawcy, ale często mają interesujący wzór graficzny z logo firmy, wtedy od razu wiadomo, od kogo pochodzi list.

 

WYCEŃ DRUK ETYKIET!

 

Czym są etykiety adresowe na listy i koperty?

Etykiety adresowe przede wszystkim pomagają zaoszczędzić czas, który przeznacza się na ręczne adresowanie kopert. Niejednokrotnie własnoręcznie trzeba zaadresować nawet kilkaset listów, a to żmudne i pracochłonne zajęcie. Alternatywą są etykiety adresowe, które w prosty i szybki sposób ułatwią adresowanie, ale i też poprawią czytelność. Odręczne pismo może być niewyraźne i powodować błędy przy dostarczaniu lub znacznie opóźnienia wysyłki. Łatwiej także o pomyłkę przy wypełnianiu - zwłaszcza adresów, które nie są nam dobrze znane. Żmudne przepisywanie każdego adresu powoduje duży margines błędu przy wypełnianiu danych odbiorcy. Etykiety adresowe na listy i koperty są przede wszystkim estetycznym, czytelnym i szybkim sposobem na znakowanie kopert.

Zalety stosowania etykiet adresowych

Ręczne wypełnianie adresatów i nadawcy na kopercie może trwać nawet kilkanaście godzin! Ponadto ryzyko błędu jest bardzo duże, dlatego na skrupulatne i dokładne wypełnianie jednej koperty trzeba poświęcić nawet kilka minut. Ponadto jest to monotonna praca i tym bardziej łatwo o błąd przy znakowaniu kopert. Ręczne znakowanie listów - zwłaszcza przez firmy i instytucje - to w większości miejsc przeżytek. Korespondencja firmowa powinna być dobrze oznaczona, a także adres i logo firmy muszą być widoczne. Z tego względu etykiety mają wiele zalet:

  • są estetyczne i wygodne w naklejaniu na kopertę,
  • wyraźny druk nie powoduje błędów w dostarczeniu,
  • naklejanie etykiet zdecydowanie skraca czas adresowania kopert,
  • na kopercie można nakleić logo firmy lub ważny komunikat,
  • jest to elegancki sposób na znakowanie przesyłek,
  • druk na etykiecie jest czytelny i nie rozmazuje się,
  • dla osób zajmujących się adresowaniem i wysyłaniem listów naklejanie etykiet znacznie ułatwia, ale też umila pracę,
  • naklejki na koperty dobrze przylegają do powierzchni i nie odklejają się w trakcie transportu,
  • sprawdzają się na zaproszeniach, którym dodają efektywnego i eleganckiego wyglądu.

Gdzie stosuje się etykiety adresowe?

Taka forma znakowania jest najlepsza dla przedsiębiorstw, które wysyłają faktury lub dokumenty firmowe za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Niektóre dokumenty muszą być dostarczone do rąk własnych.

Ponadto takie naklejane etykiety adresowe stosowane są także przez placówki pocztowe, które przy pomocy naklejek oznaczają priorytet, list polecony czy delikatną zawartość przesyłki.

Etykiety adresowe stosowane są przy zaproszeniach na ślub, urodziny czy ważną uroczystość. Mogą one zyskać dodatkowo interesujący projekt graficzny, który stanie się dopełnieniem do całości.

Etykiety na przesyłki powinny być stosowane niemal w każdej branży, która zajmuje się sprzedażą wysyłkową. Wtedy tym sposobem na przesyłce można umieścić nie tylko adres zamawiającego i nadawcy, ale także warto zastosować naklejki z logo oraz taśmę pakującą z wyraźnie zaznaczoną nazwą firmy. Można także stworzyć spersonalizowane naklejki na paczki, które informują o delikatnej zawartości.

Etykiety adresowe mogą być swego rodzaju wyrazistą wizytówką firmy, dzięki którym nadawca już na pierwszy rzut oka może określić, od kogo jest przesyłka. Ponadto barwna i rzucająca się w oczy etykieta wpływa na lepszy odbiór firmy.

Z czego wykonuje się naklejki adresowe na koperty?

W Polinal etykiety adresowe na koperty i listy drukujemy w określonej liczbie sztuk. Druku dokonujemy na rolce lub arkuszach. Jeśli klientowi zależy, aby w miejscu adresata znalazł się nie tylko adres, ale także logo lub inny projekt graficzny nawiązujący do firmy, wtedy etykiety drukowane są za pomocą techniki UV. Wpływa ona na bardzo dobre odwzorowanie koloru, ale i odporność etykiet, które się nie rozmazują i nie tracą na wyrazistości.

Etykiety adresowe najczęściej drukuje się na różnego rodzaju papierach samoprzylepnych z klejami, które dostosowane są do wymagań powierzchni. Papier kopertowy bardzo łatwo przyjmuje takie naklejki, dzięki czemu koperty w czasie transportu nie odklejają się od powierzchni.

Dobrze sprawdzają się także przezroczyste etykiety poliestrowe, które estetycznie przylegają do powierzchni, dzięki czemu koperta wygląda jak drukowana. Taki estetyczny zabieg sprawdza się także w przypadku kopert na zaproszenia na ważne uroczystości.

Drukowanie etykiet adresowych w Polinal

Etykiety na koperty są łatwym i szybkim sposobem adresowania listów z dokumentacją firmową lub przesyłkami do klientów. Mimo powszechnej cyfryzacji etykiety na koperty są nadal chętnie stosowane, gdyż nie wszystkie listy i dokumenty wysyłane są pocztą elektroniczną. Ponadto zainteresowanie samoprzylepnymi etykietami na paczki wzrasta w dobie wzmożonej sprzedaży internetowej i wysyłkowej. Naklejki na listy są także bardzo często wykorzystywane w branży ślubnej - zwłaszcza przy zaproszeniach, gdyż są estetycznym uzupełnieniem całości.

Naklejki na listy są trwałe i estetyczne oraz zdecydowanie ułatwiają pracę osób, które zajmują się znakowaniem kopert i ich wysyłką do adresatów. W Polinal pomagamy dobrać odpowiedni wzór, wygląd oraz rozmiar etykiet. Nasz dział graficzny służy także radą przy tworzeniu grafiki nadawcy, aby etykieta rzucała się w oczy, a sama marka była rozpoznawalna. Jeśli w Twoim przedsiębiorstwie wysyłasz listy drogą tradycyjną, to warto zadbać o estetyczny i czytelny wygląd wysyłanej do adresata korespondencji. Skontaktuj się z nami, aby dobrać najlepszy wzór etykiet na listy i koperty dla swojej branży.

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie etykiet dla firm:

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski - menedżer sprzedaży

e-mail: k.lukomski@polinal.pl

tel. +48 604 59 26 25

 

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet

 

WYCENA DRUKU ETYKIET 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także na podobne tematy:

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl