Etykiety samoprzylepne i oznakowania produktów - Masz pytania? Zadzwoń! (pn.-pt. 8.00-16.00) tel. (+48) 604 41 47 46

Jak w prosty sposób wykonać projekt naklejki z logo firmy?
Jak w prosty sposób wykonać projekt naklejki z logo firmy?

Zaprojektuj swoją naklejkę, to proste. Jeśli znasz minimum, czyli podstawy obsługi dowolnego programu graficznego, nie będzie to trudne. Dzięki naszym dwóm podstawowym poradom już po przeczytaniu tego artykułu będziesz gotowy do tego, by samodzielnie przygotować projekt naklejki z logo Twojej firmy.

W dzisiejszych czasach wiele firm korzysta z profesjonalnych programów graficznych. Są one podstawowym narzędziem pracy nie tylko grafików i projektantów, ale też specjalistów od reklamy, czy marketingu. Takie osoby pracują w niemal każdej średniej, a na pewno dużej firmie. Co z małymi i mikro firmami? O tym za chwilę.

Na pytanie jakich programów używać od projektowania wielu z nas od razu odpowie: oczywiście pakietu Adobe, programów Corela, internetowej Canvy, czy wielu innych.

Dlaczego samodzielne przygotowanie projektu naklejki jest takie ważne?

Mając gotowy projekt graficzny bardzo szybko możemy wykonać naklejki na zamówienie firm. To nie tylko ułatwia i przyspiesza realizację Twojego zlecenia ale przede wszystkim obniża koszty zamawianych produktów.

Od czego w takim razie zacząć projektowanie naklejki czy etykiety?

Poza treścią czyli zawartością projektu naklejki potrzebujesz tylko dwóch rzeczy.

  • po pierwsze: oznacz kształt naklejki za pomocą linii cięcia, czyli potocznie określany "cut contour".
  • po drugie: projekt z tłem musi mieć "spady".

Linia cięcia jest to element graficzny przygotowany jako połączona czyli zamknięta linia, najlepiej o możliwie najmniejszej grubości. W programie Corel DRAW mamy do dyspozycji określenie "włosowa" grubość linii. Ta będzie najlepsza. Może być też grubość 0,2 mm.

 

Linia cięcia powinna być zaznaczona na projekcie jednym, charakterystycznym kolorem. Może to być kolor zbliżony do "magenty". Tak też wykonujemy poglądowy projekt naklejek. Nie obawiaj się, że zostanie ona nadrukowana.

 

"Spady" to wyprowadzenie grafiki poza linię cięcia. Ta czynność pomaga w prawidłowym wycięciu użytków. Maszyny produkcyjne są dziś bardzo dokładne, my też z takich korzystamy, ale dodatkowy milimetr zadruku grafiki tła na pewno pomoże w bezbłędnym wykonaniu naklejek.

Mamy nadzieję, że te informacje pomogą w prawidłowym przygotowaniu projektu naklejki. W niedługim czasie dodamy kilka kolejnych i ważnych zasad projektowania graficznego, które pomogą Ci w przygotowaniu we właściwy sposób plików do druku naklejek.

 

WYŚLIJ ZAPYTANIE O WYCENĘ DRUKU NAKLEJEK

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46

 

Aktualności

W naszym dziale Aktualności znajdziesz informacje o naszych realizacjach i przykładowym wykorzystaniu etykiet i naklejek przez firmy będące naszymi klientami.

Może dzięki temu znajdziesz inspiracje na swoje naklejki?

Żeby zobaczyć jeszcze więcej zajrzyj koniecznie na nasz profil na Instagramie: drukarnia_naklejek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl