Jak stworzyć doskonały projekt etykiety? 2
Doskonały projekt naklejki. Jak go przygotować?

Projekt naklejki – jak stworzyć go profesjonalnie? Podpowiadamy!

Masz pomysł i wizję na stworzenie projektu naklejki czy etykiety na produkt i nie wiesz, który program graficzny wybrać? Najlepszą jakość uzyskasz, korzystając z tych umożliwiających zapis w formacie wektorowym. A ponieważ ich wybór jest duży, przedstawiamy naszym zdaniem najlepsze, które pomogą Ci stworzyć projekt wysokiej jakości.

Dobry projekt wizualny to niezwykle ważny element wpływający na to, czy nasz produkt, marka będzie przyciąga oko i uwagę potencjalnego klienta, czy nie. Okazuje się, że nawet 80% informacji dociera do naszego mózgu dzięki zmysłowi wzroku i dzięki niemu jest kodowana. Niewątpliwie obraz ma ogromne znaczenie. Składa się na niego nie tylko ciekawy design, czy kolorystyka, ale również dobra jakość wydruku i materiał.

Czym jest grafika wektorowa?

We wstępie piszemy o formacie wektorowym jako najlepszym w przypadku projektów graficznych. Nam – osobom z branży drukarskiej – jest on doskonale znany. Zdajemy sobie jednak sprawę, że Tobie nie musi i spieszymy z pomocą, by wyjaśnić, czym jest grafika wektorowa. To jeden z podstawowych rodzajów grafiki komputerowej. Charakteryzuje się tym, że obraz opisany jest za pomocą figur lub brył geometrycznych umiejscowionych w układzie współrzędnych. Opiera się on w dużej mierze na matematyce. Główną zaletą grafiki wektorowej jest fakt, że jest ona „elastyczna” i skalowalna. Podczas powiększania nie traci na jakości. Jej kształty pozostają ostre i wyraźne. Wpływa to m.in. na jakość wydruku i wycinanie naklejek za pomocą specjalistycznych maszyn.

Grafikę wektorową wykorzystuje się między innymi do projektowania logotypów, które używane są zarówno w małych formatach, np. na stronie www, jak i dużych np. na billboradach. W przypadku etykiet czy naklejek wpływa to na ich profesjonalny wygląd. Dlatego jeśli chcesz stworzyć własny projekt, najlepiej dostarcz go do nas mailowo w jednym z formatów takich jak: CDR, AI, EPS.

Programy do tworzenia grafik wektorowych

Programów do tworzenia grafik wektorowych jest wiele zarówno płatnych, jak i bezpłatnych dostępnych online. Wśród najczęściej wykorzystywanych i cenionych przez grafików znajdują się:

  • Adobe Illustrator

Jeden z najbardziej znanych i najczęściej wykorzystywanych programów do edycji grafiki wektorowej. Pomocny w tworzeniu ilustracji, w tym również projektów etykiet i naklejek na produkty. Daje możliwość stosowania szerokiej gamy efektów. Pliki stworzone za pomocą tego narzędzia w mniejszym rozmiarze można bez problemu przesyłać przez Internet (będą się szybko ładowały).

  • CorelDRAW

To kolejne profesjonalne narzędzie do tworzenia ilustracji wektorowych, edycji zdjęć i typografii. To oprogramowanie nie tylko dla profesjonalnych projektantów, ale również mniejszych firm, które chcą samodzielnie tworzyć swoje materiały marketingowe. Jest on dostępny zarówno w wersji pudełkowej, jak i stałej rocznej opłaty za korzystanie z programu. W naszej drukarni korzystamy z niego do przygotowywania plików produkcyjnych i również tu sprawdza się doskonale.

 

> WYCEŃ DRUK ETYKIET <

 

Grafika rastrowa, a projektowanie etykiet?

Grafika rastrowa to nieco inny rodzaj prezentacji projektów graficznych. Kojarzona jest zazwyczaj ze zdjęciami, które daje się doskonale modyfikować. Efektem takich zmian jest "doskonały świat" jaki może być sztucznie kreowany dzięki profesjonalnym programom do modyfikacji. Kilka informacji o jednym, najbardziej popularnym z nich, który stał się synonimem modyfikacji obrazu w dzisiejszych czasach znajdziesz poniżej.

Niestety, projekty wykonane w grafice rastrowej nie są tymi, jakich spodziewa się drukarni, za to świetnie nadają się do wykorzystania w Internecie. Projekty w dużym przybliżeniu mają nierówne krawędzie, a po ich znacznym wyskalowaniu stają się rozmazane. Poza tym pliki tego typu mają spory rozmiar. Najlepsze formaty grafiki rastrowej, na podstawie której również robimy wydruki to TIFFJPGPNG, a minimalna rozdzielczość pliku to 300 dpi.

Programy do tworzenia grafik rastrowych

Podobnie, jak w przypadku grafiki wektorowej ten rodzaj grafik możemy wykonywać na wielu różnych narzędziach. Są wśród nich bardzo zaawansowane i wciąż rozwijające się programy graficzne, oraz nadążające za potrzebami użytkowników o wiele prostsze opcje w postaci narzędzi online. Te ostatnie również dają sobie doskonale radę. Ograniczeniem jest nasza wyobraźnie oraz umiejętność ich wykorzystania.

  • Adobe Photoshop

Choć często kojarzy się z obróbką zdjęć ma również inne zastosowania m.in. do malowania cyfrowego, animacji czy projektowania grafiki. Pozwala tworzyć prawdziwe dzieła sztuki i wyróżnić się na tle konkurencji. Zaprojektujesz w nim plakaty, opakowania, banery, strony www, ale również wspomniane naklejki czy etykiety.

  • Projekt naklejki w Canvie

Dużą popularnością wśród użytkowników Internetu cieszy się ostatnio łatwy, intuicyjny, dostępny online program do tworzenia grafik, czyli Canva. Jednak choć daje możliwość tworzenia różnorodnych projektów, w przypadku druku naklejek raczej go nie rekomendujemy ze względu na formaty plików, w jakich można je pobrać. Zależy nam na tym, aby dostarczyć Ci produkt najwyższej jakości.

 

> WYCEŃ DRUK ETYKIET <

 

Profesjonalny projekt graficzny do druku etykiet

Po tym zestawieniu znasz już doskonale wymagania określane przez większość drukarni zajmujących się drukiem etykiet. Wiesz jakich narzędzi użyć do przygotowania projektu etykiet i do jakich formatów go zapisać. Do tego potrzebujesz jeszcze coś wiedzieć o spadach, liniach cięcia i fontach. Powoli Ci to stworzyć koncept, który szybciej zrealizujemy.

Możesz zatem skorzystać z tych rad i zabrać się za działanie. Co jednak, jeśli dla niektórych osób te wszystkie informacje mimo wszystko okażą się niezrozumiałe. Wiem doskonale, że takie stwierdzenia jak: szczególne wymagania drukarni, grafika wektorowa, spady, linie cięcia, mogą niektórych przyprawić o ból głowy.

Mam na to rozwiązanie. Projekt doskonałych etykiet możesz zlecić w profesjonalnym studiu grafiki reklamowej. Dzięki temu uzyskasz efekty widoczne na zdjęciu załączonym do tego artykułu bez konieczności posiadania lub nabywania nowej wiedzy. Skorzystanie z wiedzy i doświadczenia zawodowców pozwoli Ci zaoszczędzić czas i skupić się na innych, ważnych zadaniach w Twojej firmie.

W tym celu polecam współpracę ze studiem graficznym Kiwidesignhttps://kiwidesign.net, które może wykonać dla Ciebie nie tylko projekt etykiet, ale też pełną wizualizację graficzną dla Twojej firmy.

Masz projekt naklejki i co dalej?

Gdy już stworzysz idealny projekt graficzny swojej naklejki czy etykiety my pomożemy Ci w realizacji Twojej koncepcji za pomocą naszej drukarni. Decyzją, którą potrzebujesz podjąć po stworzeniu projektu, jest wybór materiału do wydruku. Co do kształtu mamy praktycznie nieograniczone możliwości w tym obszarze. Wyceny i zamówienia dokonasz online.

Wydrukujemy dla Ciebie:

  • Etykiety laminowane pokryte warstwą ochronną zabezpieczającą przez ścieraniem, blaknięciem czy zamoknięciem,

  • Etykiety samoprzylepne na rolce lub w arkuszu,

  • Naklejki firmowe z logo, które sprawiają, że marka utrwala się w świadomości odbiorców,

  • Naklejki magnetyczne, czyli popularne magnesy reklamowe,

  • Naklejki reklamowe, które rozdasz podobnie jak ulotki czy wizytówki,

  • Naklejki plombowe kruszą się podczas próby otwierania i są gwarancją, że nikt wcześniej nie otwierał pudełka.

Czy masz pytania, na które nie znasz odpowiedzi? Służymy wsparciem. Skontaktuj się z nami, a wyjaśnimy wszelkie wątpliwości. Działamy online już bardzo długo, realizując nasze zamówienia zdalnie na terenie całej Polski i poza nią.

Być może do naszej współpracy zachęcą Cię opinie naszych dotychczasowych klientów.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami tutaj.

 

Zapytaj o etykiety i naklejki dla firm:

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski - menedżer druku etykiet

e-mail: k.lukomski@polinal.pl

tel. +48 604 59 26 25

 

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet

 

WYCENA DRUKU ETYKIET 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także na podobne tematy:

Komentarze do wpisu (2)

14 stycznia 2021

Jeśli chce sie mieć idealny wydruk to trzeba najpierw stworzyć poprawnie etykietę. Sam doskonale rozumiesz jak odpowiednia etykieta, przygotowana nie tylko pod katem wizualnym, ale i technicznym jest w stanie pomóc przy realizacji druku. Ja wiem, że Polinal wyciaga 101% z każdego projektu, który otrzyma!!!

14 stycznia 2021

Bardzo nam miło. Poprzeczka została postawiona wysoko :) Dziękuję za komentarz!

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl