Jak rozłożyć projekt naklejki na arkuszu?
Jak odpowiednio ułożyć projekt naklejki na arkuszu?

W związku z tym, że rynek druku naklejek jest bardzo chłonny i potrzeby firm w tym względzie coraz bardziej rosną spotykamy się coraz częściej z bardzo profesjonalnymi pytaniami od naszych klientów.

Na szczególną uwagę zasługują te, które dotyczą wymagań produkcyjnych, rodzaju grafiki do druku, lub takie, które dotyczą sposobu przygotowania pojedynczego pliku albo całych arkuszy produkcyjnych z naklejkami.

Te pytania dotyczą w dużej mierze firm współpracujących z nami na stałe, lub zamierzających rozpocząć lub rozwinąć taką współpracę. Oczywiście bardzo do niej zachęcamy :)

Bardzo nas to cieszy, że pytania te budzą zainteresowanie naszych klientów. Projekty, które drukujemy wykonują bardzo często agencje reklamowe i studia graficzne. Są one bardzo często profesjonalnie przygotowane, czasami są zrobione poprawnie, wymagając tylko niewielkich zmian. Rzadko, ale są też jednak takie, które dla wykonania poprawnego wydruku wymagają znacznej ingerencji.

Wiele z informacji dotyczących sposobu przygotowania projektów graficznych naklejki zostało już napisane przez nas i udostępnione na naszych stronach. Dlatego dzisiaj ważniejszym tematem od tego będzie sposób przygotowania gotowych arkuszy do druku.

Zacznijmy od tego, że nie wymagamy od naszych klientów przesłania ma gotowych arkuszy, z których możemy drukować naklejki. Ich wielkość jest często różna i nie zawsze dopasowania do szerokości roboczej naszych maszyn lub używanych przez nas folii samoprzylepnych. Jeśli zamówienie druku naklejek dotyczy jednego projektu, powtarzalnego w określonej ilości, dwóch, trzech, nawet kilku arkusz drukarski przygotujemy sami w sposób, jaki najbardziej zoptymalizuje wykorzystanie materiału.

Zyskuje na tym klient nie ponosząc dodatkowych kosztów i my również w tej sytuacji ich unikamy.

Jeśli jednak zamówienie druku naklejek dotyczy na przykład spersonalizowanych wydruków pojedynczych naklejek z oddzielnymi numerami drukowanych po kolei, wydruków bardzo dużej ilości grafik w małych nakładach, czy konieczności zmiany jednego małego elementu na ogólnie tym samym projekcie, wtedy przygotowanie gotowego arkusza przez zamawiającego ma sens.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Przygotowanie spersonalizowanych arkuszy produkcyjnych to dla każdej drukarni dodatkowe godziny pracy grafika, która podnosi koszt realizacji i może ją opóźnić o czas jej przygotowania. Jeśli otrzymujemy takie arkusze z naniesionymi indywidualnymi wzorami naklejek, wtedy nie musimy się nad skupiać nad praca graficzną. Całość naszej pracy przebiega szybciej i nie generuje dodatkowych kosztów.

Jak więc to zrobić prawidłowo?

Wykorzystując technikę druku cyfrowego na folii samoprzylepnej korzystamy z maszyn drukujących z roli. Jednak dla wygodny długą na 50 m folię nawiniętą na rolkę ucinamy na długość ok 80-90 cm, tworząc wygodne w obróbce arkusze. Ich szerokość zależy od rodzaju użytej folii. Bardzo często korzystamy z folii o szerokościach: 105, 126 lub 137 cm. Te szerokości dają nam zarówno możliwość doboru odpowiedniej wielkości materiału do optymalizowania pod względem odpadu produkcyjnego.

Dla każdej realizacji może on być inny, a wynika z wielkości aktualnie wykonywanego projektu naklejki.

Rozpoczynając ułożenie naklejek na arkuszu produkcyjnym uwzględniamy jej wielkość  projektu i całkowitą ilość realizacji. Wielkość naklejki ma wpływ na wybór szerokości rolki, a nakład wpływa na ilość użytków umieszczoną na pojedynczym arkuszu. Po uwzględnieniu niezbędnej przestrzeni technologicznej na brzegach arkusza można zacząć powielanie użytków.

Odległości pomiędzy nimi mogą być niewielkie. Zachowanie już 2 mm odstępu pomiędzy dwiema liniami cięcia kolejnych użytków wystarcza nam do prawidłowej realizacji zamówienia. W takim przypadku jeśli projekty będą miały dodatkowy 1 mm spadu będą się wprost stykać z grafiką, jak na załączonym do tego postu zdjęciu.

Przygotowanie arkusza do druku nie jest trudne. O wiele łatwiej jest to jednak robić, jeśli powtarza się to często. Jeśli nie chcesz, nie musisz go nam przygotowywać. Dla prostych zamówień z jednym, czy dwoma projektami zrobimy to bardzo szybko. Wystarczy, że prześlesz nam pojedyncze projektu naklejek. Jeśli projektów jest wiele i są spersonalizowane, a jesteś grafikiem, możesz nam w tym pomóc. W tym celu zgłoś się bezpośrednio do nas, a powiemy Ci jak to zrobić najlepiej.

Drukowanie naklejek nie jest bardzo trudne, ale wymaga pewnej wiedzy. Jednak, z nami to się uda!

 

WYŚLIJ ZAPYTANIE O WYCENĘ DRUKU NAKLEJEK

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Sprawdź podobne tematy

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl