Gdzie wydrukować naklejki? 0
Gdzie wydrukować naklejki?

Drukowanie naklejek reklamowych oraz pozostałych rodzajów wlepek dotyczy wielu branż i związane jest z bardzo różnorodnymi potrzebami Klientów. Zastanawiasz się, gdzie drukować naklejki, aby połączyć wysoką jakość, najlepszą obsługę oraz atrakcyjną cenę? A może da się wykonać profesjonalne nadruki w domu? Poniższy artykuł rozwieje wszystkie wątpliwości i wskaże, na co zwrócić uwagę podczas wyboru usługodawcy.

Gdzie wydrukować naklejki - różne opcje

Naklejki z nadrukiem to produkt, który może mieć bardzo wiele twarzy. Możliwych zastosowań jest naprawdę wiele, a każde z nich wymaga zastosowania dopasowanego materiału, kleju oraz techniki druku. Najlepsze drukarnie oferują szeroką gamę produktów, jakimi są naklejki na zamówienie. Mogą to być:

  • etykiety samoprzylepne na produkty,
  • naklejki z logo i etykiety reklamowe,
  • etykiety informacyjne oraz ostrzegawcze,
  • naklejki dwustronne,
  • magnesy z nadrukiem, naklejki wypukłe,
  • specjalne nalepki z dodatkową warstwą, np. chromowaną, naklejki wielkoformatowe.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Wszystko oczywiście zależy od Twoich potrzeb oraz wymagań konkretnego projektu. Jakie czynniki wpływają na wartość firmy oferującej wydruk naklejek?

Zakres wykonywanych usług

Jednym z podstawowych czynników, który zazwyczaj decyduje o wyborze konkretnej drukarni, jest liczba i rodzaj oferowanych rozwiązań. Co dana drukarnia naklejek jest w stanie zaoferować? Na jaki typ naklejek można sobie pozwolić? Czy są dostępne jakieś dodatkowe usługi? Dla własnej wygody i satysfakcjonującej współpracy dobrze jest wybierać miejsca, które kompleksowo dbają o Klienta i jego zamówienie. Jeżeli, na przykład, potrzebujesz pomocy grafika przy tworzeniu i finalizacji projektu Twoich wlepek, możesz skorzystać z usług miejsc, które oferują projektowanie naklejek i potrafią udzielić profesjonalnego wsparcia w tym zakresie.

Naklejki do wydruku - technologia

Drukowanie naklejek może odbywać się na różnych urządzeniach i z wykorzystaniem odmiennych technologii. Podstawowe rodzaje druku, które wykorzystuje się podczas produkcji naklejek różnego przeznaczenia, to:

  • druk cyfrowy — jedna z najpopularniejszych opcji. Druk naklejek może odbywać się z wykorzystaniem technologii UV, co dodatkowo zwiększa ich wytrzymałość,
  • sitodruk — wykonywany na specjalnych, prostokątnych formach z wykorzystaniem szablonu,
  • druk offsetowy — wydajna technika druku przemysłowego, przy której wykorzystuje się zaawansowane maszyny wyposażone w specjalne cylindry.

Możliwości produkcyjne

Wybierając drukarnię, koniecznie musisz sprawdzić, jakie zamówienia jest w stanie obsłużyć. Jeżeli bowiem posiadasz większą firmę i masz naprawdę duże potrzeby, musisz mieć pewność, że Twoje zamówienie będzie wykonane w całości, a do tego sprawnie i bezproblemowo. Często również drukarnie mają wyznaczone limity dolne, od których przyjmują zamówienia na druk naklejek. Koniecznie zapoznaj się z ofertą przed podjęciem decyzji lub skonsultuj się z pracownikami danej firmy.

Kolejną sprawą w kontekście możliwości produkcyjnych są dostępne do wyboru materiały. Najpopularniejszym i zarazem najbardziej podstawowym nośnikiem jest papier samoprzylepny, natomiast jeżeli chodzi o bardziej zaawansowane projekty, w grę wchodzi druk na folii samoprzylepnej (folii PP). W przypadku naklejek wykorzystywanych na zewnątrz oraz takich, które narażone są na działanie negatywnych czynników (takich jak ciepło, obciążenia mechaniczne), stosuje się dodatkową laminację.

Bardzo ważną kwestią jest możliwy do osiągnięcia rozmiar i kształt naklejek. Nie wszystkie punkty usługowe oferują bowiem drukowanie naklejek o dużym formacie (do którego wykorzystywany jest najczęściej druk cyfrowy solventowy), a część oferuje długi czas oczekiwania (a w końcu wszystkie dni zwłoki wpływają negatywnie na ocenę całej usługi). Warto wybrać drukarnię, która oferuje powyższe opcje oraz sprawnie i terminowo wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

Doświadczenie i portfolio

Naturalnie kluczową kwestią, która decyduje o wyborze konkretnej firmy (co odnosi się do wielu różnych dziedzin) jest doświadczenie w branży, jakość portfolio, a także oceny klientów. Istnieje wiele przedsiębiorstw oferujących podobne usługi, jednak nie wszystkie dają pewność dobrze wykonanej pracy. Najczęściej takie informacje można znaleźć online, na stronie internetowej firmy. Tam też dowiesz się jakie naklejki drukarnia jest w stanie wykonać oraz, czy posiada jakieś cechy wyróżniające. Możesz również poszukać informacji na innych stronach lub zasięgnąć opinii pozostałych użytkowników. Oczywiście firmy z bogatym portfolio i ciekawą historią współpracy, będą postrzegane o wiele lepiej.

Drukowanie w domu - jaki efekt da się osiągnąć?

Bardzo często pojawia się pytanie, czy naklejki można z powodzeniem drukować w domu. Tutaj wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb. Standardowe drukarki atramentowe są w stanie poradzić sobie ze zwykłym, matowym papierem samoprzylepnym, jednak trwałość takich wlepek pozostawia dużo do życzenia. O wiele lepiej sprawdzają się drukarki laserowe, ponieważ mogą już nanosić nadruk na śliskie powierzchnie, jak np. folia samoprzylepna. Nadal jednak mówimy o naklejkach do typowo domowego przeznaczenia — ich jakość i wytrzymałość będzie bardzo ograniczona. W przypadku naklejek reklamowych czy etykiet produktowych rozwiązaniem jest zakup kompaktowej drukarki termotransferowej, przy czym dobre urządzenia kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Jeżeli więc potrzebujesz naklejek, które zaspokoją skromne, prywatne potrzeby, możesz bez problemu spróbować wydruku w domu. Jeżeli jednak w grę wchodzi bardziej rozbudowana produkcja trwałych etykiet, jedynym rozsądnym wyjściem pozostaje skorzystanie z usług profesjonalnej drukarni.

Gdzie wydrukować naklejki? Podsumowanie

Decyzja o wyborze odpowiedniej drukarni jest kluczowa dla powodzenia projektu, dlatego warto zwracać uwagę na powyżej zarysowane kwestie. Sprawdzone zakłady, które oferują szeroką gamę usług i różnorodne nowoczesne technologie, będą dostarczać produkty najwyższej jakości, które sprawdzą się w praktyce. Zapraszamy w tym miejscu serdecznie do zapoznania się z ofertą profesjonalnej drukarni Polinal. Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi druk na papierze samoprzylepnym, czy potrzebne są naklejki na folii, jesteśmy w stanie wykonać dowolny projekt lub pomóc w jego stworzeniu. Posiadamy do tego sklep online, w którym istnieje możliwość dokonania szybkiego zamówienia.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Sprawdź podobne tematy

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl