Etykiety samoprzylepne i oznakowania produktów - Masz pytania? Zadzwoń! tel. (+48) 604 41 47 46

Etykiety sposobem na znakowanie produktów ekologicznych
Etykiety sposobem na znakowanie produktów ekologicznych

Niedawno odwiedziliśmy XI Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD & VII Targi Ekologicznego Stylu Życia be ECO 2018. Odbywały się one jak zwykle w Łodzi, tym razem w dniach 12-14 października i spotkały się znów z zainteresowaniem wielu zwiedzających. Było to najważniejsze i największe wydarzenie branży eko-produktów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Targi stały się dla nas okazją do spotkań z wieloma wystawcami produktów ekologicznych. Po pierwsze dlatego, że prywatnie bardzo interesuje nas temat zdrowej żywności i możliwości wykorzystania w diecie ekologicznych produktów i składników pochodzenia naturalnego. Drugim powodem do zadowolenia z odwiedzenia targów była dla nas możliwość przeprowadzenia wielu rozmów biznesowych. Wielu wystawców, najczęściej producentów i dystrybutorów produktów ekologicznych poszukuje łatwych, prostych, a zarazem efektownych sposobów na znakowanie swoich wyrobów.

Wśród produktów wymagających czytelnego oznakowania są zarówno wyroby spożywcze z naturalnych składników takie jak: pieczywo, sery, herbaty ziołowe czy bakalie. Profesjonalne oznakowania są niezbędne również na produkty kosmetyczne. Są to najczęściej naturalne kosmetyki takie jak kremy, produkty związane z aromaterapią, na przykład naturalne olejki zapachowe, czy świeczki zapachowe. Efektowne etykiety podnoszą prestiż produktu i zachęcają klientów do zainteresowania i zakupu.

 

naklejki na produkty ekologiczne

 

Produkty ekologiczne wytwarzane są najczęściej w małych ilościach, szczególnie w początkowej fazie wprowadzania produktów na rynek. Ich producenci często prowadzą swoje firmy w postaci niewielkich manufaktur, które wykonują swoje produkty na podstawie autorskich receptur. Już wtedy chcą oni, by ich produkty były zauważalne przez klientów.

Wymagają one oznakowania zarówno z punktu widzenia informacyjnego jak i marketingowego. Zarówno jedne jak i drugie funkcje mogą spełnić etykiety samoprzylepne. Naklejki w postaci samoprzylepnych etykiet na produkty drukowane są zarówno na folii i papierze. Mogą zostać dopasowane do specyficznych potrzeb konkretnych produktów pełniąc rolę etykiety cenowej, etykiet informujących o składzie i pochodzeniu produktu, czy etykiet z datą przydatności do spożycia lub użycia. Etykiety mogą być też efektownymi naklejkami z logotypem firmy producenta lub dystrybutora, zachęcają do skorzystania z aktualnej promocji, na przykład skorzystania z rabatów targowych czy okresowych obniżek cen.

Cieszymy się, że mogliśmy poznać branżę eko-produktów i zaproponować im naszą pomoc. Wszystkie produkty ekologiczne wzbudziły nasze zainteresowanie. Mieliśmy możliwość zarówno ich przetestowania jak i skonsumowania :) Nawiązaliśmy przy tej okazji kilka cennych kontaktów, które mamy nadzieję, że rozwiną się w stałą współpracę. Jesteśmy przekonani, że w przypadku jej nawiązania nasze naklejki i etykiety dadzą one przede wszystkim szansę na promocję wyrobów naszych klientów i wpłyną na rozwój ich biznesów.

Do zobaczenia za rok!

 

WYŚLIJ ZAPYTANIE O WYCENĘ DRUKU NAKLEJEK

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46

 

Aktualności

W naszym dziale Aktualności znajdziesz informacje o naszych realizacjach i przykładowym wykorzystaniu etykiet i naklejek przez firmy będące naszymi klientami.

Może dzięki temu znajdziesz inspiracje na swoje naklejki?

Żeby zobaczyć jeszcze więcej zajrzyj koniecznie na nasz profil na Instagramie: drukarnia_naklejek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl