Etykiety na środki czystości gwarancją zachowania higieny 0
Etykiety na środki czystości i detergenty

Etykiety na środki czystości

Cele stosowania etykiet na środkach czystości

Stosowane powszechnie środki czystości i wszelkiego rodzaju detergenty umożliwiają nam utrzymywanie czystości na powierzchniach, z którymi mamy styczność na co dzień. Tego typu produkty to pewnego rodzaju broń w walce z niewidzialnym wrogiem, jakimi są drobnoustroje. Antybakteryjne środki czystości takie jak mydła, żele, czy mleczka czyszczące pomagają nam nie tylko w utrzymywaniu czystości, ale przede wszystkim w zachowaniu higienicznych warunków życia. Te wszystkie produkty oznakowane są najczęściej za pomocą dużej czytelnej etykiety. Służy ona z jednej strony użytkownikom przekazując niezbędne informacje o produkcie, z drugiej spełnia wymóg formalny dopuszczenia do obrotu handlowego takiego detergentu.

Zachowanie higieny podstawowym sposobem walki z wirusami i bakteriami

Zachowanie higieny jest dla nas bardzo ważne ze względu bezpieczeństwa nie tylko jednostki, ale całego społeczeństwa. Czystość wokół nas to nie tylko to, co widzimy gołym okiem. Wszelkiego rodzaju drobnoustroje są na tyle małe, że nie możemy sami zauważyć. Higiena to dbanie o czystość przede wszystkim w skali mikro, dlatego musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo poprzez unikanie zagrożeń biologicznych ze strony bakterii i wirusów. Mogą one niewątpliwie szybko się rozprzestrzeniać w bardzo dużym tempie i stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia nas - ludzi. Przy braku zachowania podstawowych zasad higieny i braku codziennych zdrowych nawyków związanych z utrzymywaniem czystości istnieje możliwość wywołania zagrożeń związanych z łatwym rozprzestrzenianiem się czynników chorobotwórczych. Tego typu zjawiska powodowane są przez niewidoczne dla ludzkiego oka bakterie i wirusy, których na co dzień krąży wiele wokół nas. Na szczęście do większości nasz organizm potrafił się przyzwyczaić i przystosować do współistnienia z nimi. Mogą one jednak się mutować i zmieniać, na co powinniśmy być gotowi.

 

WYCEŃ DRUK ETYKIET NA ŚRODKI CZYSTOŚCI!

 

Antybakteryjne środki czystości, a bezpieczeństwo ich użytkowników

Z wszystkimi niewidocznymi dla nas zagrożeniami walczą środki czystości i detergenty. Z uwagi na konieczność ochrony środowiska naturalnego powinny być one przez nas wykonywane w sposób świadomy i racjonalny. Szczególną grupę takich środków stanowią coraz bardziej powszechne ekologiczne detergenty. Czyszczą one skutecznie i odkażają powierzchnia, poza tym są też bardziej przyjazne dla ludzi i środowiska od środków chemicznych. Pomimo swojej wysokiej skuteczności w walce z niewidzialnym wrogiem, chemiczne środki antybakteryjne są czasem niezastąpione. Stanowią one jednak pewne zagrożenie dla środowiska i ludzi. Z uwagi na wysokie stężenie i aktywność środka czyszczącego stosowanie ich w nadmiarze lub w niewłaściwy sposób może być szkodliwe dla ludzi. Dlatego sposób ich używania i wymagania dotyczące ich użycia związane z zachowaniem szczególnych środków ostrożności powinny być bardzo dokładnie i czytelnie opisane. W takich przypadkach robi się to zazwyczaj za pomocą instrukcji użytkowania wykonanych jako etykieta produktu umieszczona na butelce.

ekologiczne detergenty i środki czyszczące

Jakie środki czystości są oznakowane za pomocą etykiety?

Do powszechnie stosowanych środków czystości należą przede wszystkim wszelkie mydła i żele antybakteryjne. Służą one do permanentnej dezynfekcji rąk oraz utrzymania czystości w pomieszczeniach sanitarnych. Stosowanie ich w gospodarstwach domowych stanowi podstawę zachowania higieny w każdym domu. Wszelkiego rodzaju sanitariaty i łazienki powinny by być wyposażone w takie środki higieniczne. Żele antybakteryjne spotyka się bardzo często w pomieszczeniach sanitarnych miejsc, gdzie przebywa dużo osób. Są to środki służące do mycia rąk w biurach i zakładach przemysłowych i produkcyjnych. Wszystkie produkty czyszczące i służące zachowaniu sterylnych warunków na używanych przez nas powierzchniach powinny być dokładnie czytelnie oznakowane. Należą do nich:

 • mydła do rąk,
 • żele antybakteryjne,
 • antybakteryjne środki czystości w płynie,
 • mleczka czyszczące do sanitariatów,
 • środki czyszczące i odkamieniacze stosowane w kuchni,
 • proszki i płyny do prania,
 • płyny do mycia naczyń, okien i podłóg.

Dlaczego etykieta na butelce jest tak ważna?

Szczególnym przypadkiem środka antybakteryjnego jest medyczne mydło antybakteryjne. Stosuje się je w miejscach wymagających zachowania szczególnych warunków czystości i wręcz rygoru sanitarnego czyli najwyższych wymagań pod względem higieny, takie jak: gabinety lekarskie i stomatologiczne oraz przychodnie, czy szpitale. Takie produkty wymagają prostego, czytelnego i jego oznakowania. Łatwość rozpoznania środka czystości dzięki zastosowaniu na nich etykiet znakujących gwarantuje możliwość jego szybkiego użycia w celu zachowania higieny w tego typu placówkach. Rozpoznanie rodzaju środka czyszczącego lub antybakteryjnego gwarantującego sterylność w klinicznych warunkach umożliwiają niezastąpione czytelne etykiety umieszczone na butelkach ze środkiem antybakteryjnym. Innym, możliwym również sposobem na takie oznakowanie jest bezpośredni trwały nadruk na butelce z mydłem higienicznym. W wszystkich miejscach, gdzie stosowane są mydła i żele antybakteryjne opakowania tych produktów powinny być jednoznacznie oznakowane. Niezależnie jednak od sposobu oznakowania produkty tego typu muszą być zaopatrzone w bardzo precyzyjną informację dotyczącą składu chemicznego, szczególne środka powierzchniowo czynnego i podstawowych informacji dotyczących samego produktu. Gwarantuje to właściwe użycie odpowiedniego detergentu stosowanie do sytuacji, a przez to bezpieczeństwo ludzi.

Oznakowanie detergentów i środków czystości

W takie zastosowania doskonale wpisują się etykiety samoprzylepne drukowane w celu umieszczenia na środkach czystości. Oznakowanie detergentów i chemicznych środków czystości za pomocą naklejki na butelce jest niezawodne, ponieważ gwarantuje trwały nadruk umieszczony na mocnym materiale samoprzylepnym wykonanym z mocnej folii, którą łatwo aplikować na powierzchni każdego opakowania. Dzięki temu naklejka jest czytelna, trwała i nie ulega łatwemu zniszczeniu. Poza tym, jest dzięki temu odporna na środowisko wodne w którym przyjdzie przebywać tego typu produktom.

Znaki ostrzegawcze na środkach czystości

Wszystkie produkty dopuszczone do obrotu handlowego muszą mieć swoje oznakowanie. Dlatego też szczególnie produkty powierzchniowo czynne, takie jak środki służące do utrzymania higienicznych i sterylnych warunków życia i pracy dla ludzi mają swoje specyficzne oznakowania. Do tego celu stosuje się piktogramy na środkach czystości i wszelkich innych chemicznych produktach gospodarczych. W celu ich rozróżnienia stosuje się różne oznakowania na opakowaniach chemii gospodarczej. Znaki ostrzegawcze umieszczane na chemicznych środkach czystości mogą przekazywać wiele informacji, na przykład:

 • przechowywać poza zasięgiem dzieci,
 • unikać kontaktu z oczami,
 • po użyciu umyć i osuszyć ręce,
 • nie połykać,
 • przechowywać w oryginalnym opakowaniu,
 • nie mieszać z innymi produktami,
 • po użyciu wywietrzyć pomieszczenie,
 • i wiele innych.

Nośnikiem tych oznakowań są najczęściej etykiety drukowane na trwałych materiałach, umożliwiających zachowania czytelności piktogramów przez cały okres korzystania z określonego specyfiku. Dzięki ogólnie tym prostym w odbiorze grafikom użytkownicy wiedzą doskonale jak korzystać z danego środka. Piktogramy to oznakowania uniwersalne wybiegająca poza znajomość języka i zrozumienia opisowych instrukcji.

Podsumowanie - etykiety na detergenty

Etykiety samoprzylepne są bardzo dobrym sposobem do oznakowania środków do utrzymania czystości. Wszelkiego rodzaju żele i mydła czyszczące i antybakteryjne są oznakowane właśnie w te wygodny sposób. Produkty te służą zachowaniu higienicznych warunków życia i pracy wielu osób, a etykiety znakujące je pomagają w łatwym rozpoznaniu właściwego detergentu. Nasze produkty ułatwiają rozpoznawanie środków czystości nie tylko za pomocą informacji zapisanej tekstem, ale również za pośrednictwem ogólnie przyjętych, łatwych znaków graficznych, zwanych piktogramami. Takie znaki jasno określają rodzaj środka oraz ogólne zasady postępowania z nim. Dlatego możemy przyjąć, że w ten sposób etykiety samoprzylepne pomagają w zachowaniu czystości i utrzymaniu sterylnych i higienicznych warunków życia i pracy.

Warto o tym pamiętać, że w naszej drukarni etykiet Polinal wykonujemy je już w niewielkich nakładach, dlatego ich użycie nie jest ograniczone wyłącznie do zamówień wielkonakładowy. Jeśli dostarczasz na rynek produkty antybakteryjne lub środki do utrzymania czystości muszą one być właściwie oznaczone. Już dziś możesz czytelnie oznakować nawet niewielkie partie swoich produktów za pomocą wydrukowanych przez nas etykiet i naklejek.

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie etykiet dla firm:

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski - menedżer sprzedaży

e-mail: k.lukomski@polinal.pl

tel. +48 604 59 26 25

 

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet

 

WYCENA DRUKU ETYKIET 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także na podobne tematy:

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl