Etykiety na soki i przetwory
Etykiety na soki i przetwory, fabryka soków, naklejki na butelki

Świeże i zdrowe produkty coraz częściej znajdują się na liście klientów poszukujących ciekawej alternatywy dla przekąsek czy napojów spożywanych codziennie lub tylko od czasu do czasu.

Naklejki na soki czy koktajle są niezbędne, kiedy w grę wchodzi produkcja do celów handlowych. Z wielu względów są po prostu konieczne (pewne informacje muszą znaleźć się na wszystkich sprzedawanych dobrach spożywczych), a warto je wykorzystać dodatkowo w charakterze promocyjnym. Sprawdź, dlaczego etykiety na przetwory są takie istotne, jakie naklejki najlepiej wybrać i gdzie znaleźć profesjonalną pomoc.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Moda na świeże soki, czyli produktów fit ciąg dalszy

Świeże soki owocowe i warzywne to produkt, który od pewnego czasu podbija serca klientów w Polsce i nie tylko. Nadają się one doskonale na wszelkie okazje – w razie podróży, treningów, podczas letnich upałów, czy zwyczajnie, jako smaczny dodatek w ramach codziennego trybu życia. To jednak nie wszystko. Rynek w ostatnim czasie rozwinął się na tyle, że pojawia się coraz więcej ciekawych propozycji – koktajle, lemoniady, mrożona herbata, napoje z nasionami chia oraz pozostałe rodzaje zdrowych wyrobów do picia. Wielokrotnie stanowią one ważny składnik diety osób dbających o swoje zdrowie oraz sylwetkę. Nie dziwi zatem, że ciekawe etykiety na soki fit są coraz bardziej poszukiwane przez producentów.

Oprócz zwiększonej dbałości o zdrowie i dokładnego sprawdzania składu produktów przez klientów można zauważyć jeszcze jedną tendencję, która powoli staje się coraz bardziej wyraźna. Chodzi tutaj o chętne wybieranie lokalnych produktów przez rosnące grono klientów. Innymi słowy, chcemy wspierać małe przetwórnie pochodzące z naszej okolicy. Zauważając te symptomy, nie sposób nie skorzystać z okazji do rozwoju. Jeżeli jesteś producentem zdrowych przetworów, czy napojów, koniecznie zadbaj o to, by klienci Cię zauważyli. Etykiety na buteleczki i słoiki z własnymi wyrobami sprawdzą się świetnie, oczywiście pod jednym warunkiem – muszą odpowiadać wizerunkowi marki, a ich projekt przypaść klientom do gustu. Warto poświęcić czas na ten etap planowania produkcji i sprzedaży, ponieważ może okazać się bardzo istotnym czynnikiem dla późniejszego sukcesu.

naklejki na butelki od soków

Dla kogo są naklejki na butelki?

Prawidłowe oznakowanie swoich produktów to podstawa zarówno w przypadku wielkich firm produkujących hurtowo, jak i mniejszych przedsiębiorstw działających często lokalnie. Mamy tutaj do czynienia z dwiema kwestiami. Po pierwsze, pewne informacje są wymagane prawnie i muszą być zawarte na opakowaniach produktów spożywczych, jakimi są soki czy przetwory. Etykieta na butelkę powinna zatem być zorganizowana w określony sposób. Chodzi tutaj przede wszystkim o skład, wartości odżywcze, czy dane dotyczące producenta. W zakres potrzebnych elementów wchodzi również kod kreskowy, który umożliwia identyfikację artykułu oraz pozwala tak naprawdę na jego sprawną sprzedaż.

Z drugiej strony nie można w żadnym razie zatrzymywać się na tym etapie. Zachęcające opakowanie to klucz do sukcesu i tworzenia silnej identyfikacji wizualnej marki. Produkt musi prezentować się dobrze i zachęcać do zakupu. Warto tworzyć nalepki na butelki i słoiki, które będą łączyć w sobie wartość informacyjną z zakodowanym przekazem emocjonalnym, stanowiącym motor napędowy dla sprzedaży. Ma to oczywiście znaczenie dla wszystkich rodzajów artykułów. Małe przetwórnie, które sprzedają relatywnie niewielkie partie towaru, również powinny pomyśleć o profesjonalnym oznakowaniu, w celu rozwoju i dbania o jakość swoich wyrobów.

Etykiety na soki – na co zwrócić uwagę?

Przed wyborem preferowanego rodzaju naklejek oraz drukarni, warto zastanowić się, czym w ogóle powinny charakteryzować się etykiety na soki. Od ich jakości zależy to, czy sprawdzą się w praktyce i będą oddziaływać w prawidłowy sposób. Główne cechy, na które warto zwrócić uwagę, to:

  • Wytrzymałość – chodzi o to, by etykiety nie zostały uszkodzone w transporcie czy już w samym sklepie, co uniemożliwiłoby odczytanie zawartości, a do tego w prosty sposób naruszyło wygląd samego produktu. Jeżeli naklejki mają być w pełni funkcjonalne, to należy zadbać, by okazały się niepodatne na uszkodzenia.
  • Duża przyległość – oprócz tego, że etykieta na butelce musi być wytrzymała, to nie powinna jeszcze w łatwy sposób odrywać się od powierzchni. Konieczne jest zastosowanie odpowiedniego kleju.
  • Wysoka jakość druku – nawet najlepszy projekt będzie prezentował się kiepsko, jeżeli rozdzielczość i odwzorowanie kolorów będzie na niezadowalającym poziomie. Należy bezwzględnie zwrócić na to uwagę podczas wyboru drukarni i składania zamówienia.
  • Odporność na zabrudzenie – jeżeli chcesz dodatkowo zabezpieczyć swoje produkty, możesz postawić na etykiety na folii, które będą odporne na zmoczenie i ubrudzenie.

To oczywiście nie wszystko. Oprócz kwestii czysto technicznych liczy się oryginalny design, który sprawi, że widząc kilka podobnych propozycji na półce w sklepie, klient sięgnie właśnie po ten konkretny. W przypadku małych, lokalnych firm warto stawiać na swojskie, domowe klimaty, kojarzące się z naturalnymi składnikami oraz wyrobami, które towarzyszą klientom od dzieciństwa. To oczywiście tylko jedna z propozycji, a możliwości są praktycznie nieograniczone. Wiele drukarni pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych efektów – oryginalnych kształtów, nieszablonowych barw i tym podobnych rozwiązań.

Odmień swoją firmę dzięki etykietom

Jeżeli chcesz rozwijać swoją działalność, z pewnością dostrzegasz potrzebę stosowania naklejek na butelki czy słoiki. W przypadku większych partii warto zainwestować w profesjonalny sprzęt, który pozwoli na stosunkowo szybką produkcję. Jednym z urządzeń, które znacznie ułatwiają życie, jest automatyczna etykieciarka, wymagająca użycia etykiet na rolce. Większość dobrych drukarni zapewnia taką możliwość, co sprawia, że cały proces jest o wiele łatwiejszy. Jeżeli Twoja firma dopiero raczkuje, i w grę wchodzi ręczna praca, możesz oczywiście zdecydować się na naklejki w arkuszach. To jednak wydłuża i utrudnia przedsięwzięcie. Profesjonalizacja pozwala osiągać naprawdę świetne rezultaty, a jednym z jej składników jest stosowanie nowoczesnych i dobrze zaprojektowanych etykiet, które dodatkowo wyróżnią się wysoką jakością wykonania.

etykiety na butelki

Etykiety na przetwory i soki – podsumowanie

Etykiety na butelki i słoiki to produkty, które stanowią niezbędny element podczas profesjonalnej produkcji własnych wyrobów. Jak widać z powyższych rozważań, nalepka na butelce może pełnić szereg różnych funkcji, a do tego ma ogromne znaczenie dla klienta (choć czasem oczywiście jest ono nieuświadomione). Obowiązek informacyjny można świetnie połączyć z dodatkowymi walorami wizualnymi, tworząc produkt dostosowany w pełni do odbiorcy.

Jeżeli interesują Cię etykiety na przetwory, soki oraz pozostałe wyroby z tej kategorii, sprawdź koniecznie ofertę drukarni Polinal. Dlaczego akurat my? Tworzymy naklejki wysokiej jakości, na materiałach różnego rodzaju i przeznaczenia (w zależności od potrzeb), a nasze nowoczesne maszyny pozwalają uzyskać praktycznie dowolny kształt i wielkość. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo – dopasujemy naszą ofertę do Twoich potrzeb.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl