Naklejki na sery dla lokalnych mleczarni
Naklejki na sery dla lokalnych mleczarni

Nabiał, taki jak mleko, sery, jogurt, czy inne produkty pochodzenia mlecznego są ważnym składnikiem diety znacznej wielu konsumentów w Polsce. Nie dziwi więc, że branża, której trzon stanowią niewielkie lokalne, rodzinne mleczarnie lub serowarnie, jest stosunkowo dobrze rozwinięta i nadal powstają kolejne firmy czy gospodarstwa, które próbują swoich sił w dostarczaniu klientom naturalnych wyrobów. Wchodząc na rynek lub próbując odróżnić się od konkurencji, poza skupianiem się na jakości samego produktu, trzeba zadbać o odpowiednie jego oznaczenie.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Jest to ważne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy rośnie świadomość konsumentów i coraz więcej osób dba o jakość spożywanych posiłków oraz wprowadzanie do swojego życia zbilansowanej diety. Dostrzegając ten trend, producenci podkreślają walory swoich wyrobów, właśnie w odniesieniu do wykorzystywanych składników oraz sposobu produkcji. W czasach, kiedy cena nie jest bezwzględnie najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę podczas zakupów, o wiele chętniej wybiera się to, co dobre i zdrowe. Pozostaje przekazać odbiorcom, że takie właśnie są sery określonej marki. Najlepiej zrobić to z pomocą etykiety w postaci specjalnie zaprojektowanej naklejki.

Naklejki na produkty spożywcze

Firmy zajmujące się produkcją żywności muszą przywiązywać specjalną wagę do oznaczenia swoich produktów. Po pierwsze chodzi oczywiście o łatwą identyfikację produktu i marki, jednak specyficzna dla wyrobów z tej kategorii jest konieczność przekazania danych, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Chodzi o wypisanie możliwych alergenów, podanie składu produktu oraz wartości odżywczych. Te wszystkie informacje umieszczane są na etykietach na produkty spożywcze. W przypadku stosowania naturalnych składników informacje te mogą zostać odpowiednio uwydatnione, żeby klient na pierwszy rzut oka mógł rozpoznać produkt wysokiej jakości.

Naklejki na sery

Sery, jogurty i inny nabiał dostarczane przez lokalnych producentów, to produkty, których również dotyczy trend coraz większego stawiania na naturalne i ekologiczne składniki. Z tego powodu coraz więcej lokalnych wytwórców próbuje rozszerzać swoją działalność i oferować swoje produkty szerszemu gronu odbiorców. Najczęściej takie wyroby nie posiadają profesjonalnych, zadrukowanych opakowań, które kojarzone są z największymi markami. W gruncie rzeczy jest to nawet niepożądane – domowe opakowania rodzą skojarzenia z domowymi – czyli lepszymi i naturalnymi – produktami. Pojawia się jednak problem odpowiedniego oznaczenia, który całkowicie rozwiązać mogą naklejki na sery i produkty mleczne.

naklejki na sery kozie

Ich rola jest dwojaka – mogą służyć promocji produktu oraz marki, a także pełnią funkcję informacyjną, a o której była już mowa. W pierwszym przypadku sprawa wydaje się oczywista, ale warto wspomnieć o ogromnej roli etykiety na wybory potencjalnych klientów.

Dlaczego warto zadbać o jej odpowiednią kompozycję?

  1. Dobrze zaprojektowana etykieta na sery z widocznym logo producenta wpływa na zwiększenie rozpoznawalności marki, a także ułatwia wybór tego samego produktu w przyszłości.
  2. Oprócz logo producenta czy nazwy wyrobu można zawrzeć dodatkowe elementy w postaci ciekawej grafiki czy hasła, które przyciągną uwagę, co jeszcze zwiększa powyższy efekt.
  3. Etykieta na nabiał i ogólnie produkty żywnościowe to idealne miejsce na wyróżnienie niektórych informacji o produkcie. Zawiera same naturalne składniki? A może jest to ser bez laktozy? Może w końcu charakteryzuje się zmniejszoną zawartością tłuszczu? Wszystkie dane, które mogą zainteresować docelowego klienta, warto podkreślić i uwydatnić na naklejce – dla jego wygody, a zysku producenta.
  4. Sam design naklejki na sery i produkty mleczne łącznie z opakowaniem decyduje w dużej mierze o odbiorze danego produktu przez klientów. Można pójść w ciekawe, kolorowe, oryginalne kompozycje lub też postawić właśnie na naturalność i prostotę kojarzoną z własnoręczną produkcją. To już zależy od wizerunku marki oraz pomysłu na jej komunikację.
  5. Dobra naklejka, która zawiera wszystkie niezbędne treści, a do tego jest czytelna, zwiększa szansę na zakup produktu. Jeżeli klient nie będzie mógł znaleźć w łatwy sposób składu, wartości odżywczych, czy daty ważności, może wybrać konkurencyjną propozycję.

Etykiety na produkty mleczne – dla kogo?

Etykiety na produkty mleczne są tak naprawdę niezwykle uniwersalne. Doskonale sprawdzają się w przypadku niewielkich producentów lub gospodarstw prowadzących handel o zasięgu lokalnym. Nie ma tam miejsca na produkcję taśmową i tworzenie przemysłowych opakowań. Naklejki przyklejane są więc ręcznie lub za pomocą specjalnych etykieciarek. Warto o tym pomyśleć dokonując zamówienia, ponieważ bardzo często naklejki dostępne są w dwóch opcjach – w arkuszach lub na specjalnej rolce, która służy właśnie do automatycznego etykietowania. Wracając do tematu, jeżeli prowadzisz niewielką firmę produkującą sery, nabiał czy pozostałe produkty spożywcze, pomyśl o zapewnieniu sobie profesjonalnych etykiet dopasowanych do Twoich wyrobów.

Choć w powyższym artykule nacisk został położony na małych, często rodzinnych wytwórców, opisywane etykiety sprawdzają się równie dobrze w przypadku produkcji o większym wolumenie. Często bowiem samo opakowanie, choć jest dopasowane do stylu danej marki, to nie zawiera żadnych nadrukowanych informacji. Takie rozwiązanie jest zazwyczaj tańsze, ponieważ można korzystać z tych samych opakowań dla wielu produktów, a ostatecznie znakować je przy pomocy dedykowanej naklejki.

Wybierz naklejki na przetwory od Polinal

Jeżeli powyższy opis zachęcił Cię do wyboru oryginalnych etykiet, jako sposobu wyróżnienia swoich produktów oraz całej marki, zapraszamy do drukarni Polinal, w której przygotujemy indywidualną ofertę dopasowaną w pełni do specyfiki firmy.

Największe zalety współpracy z nami:

  • Tworzymy naklejki na wielu materiałach (kilka rodzajów papieru oraz folii), które sprawdzają się w przypadku bardzo różnorodnych realizacji. Ponadto mamy do dyspozycji kilka rodzajów kleju i wykończenia.
  • Nie ograniczamy inwencji w odniesieniu do wielkości i kształtu naklejek.
  • Oferujemy dogodne możliwości kontaktu oraz jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie.
  • Nie tylko zajmujemy się drukiem, ale pomagamy również zaprojektować etykietę. Jeżeli nie masz przygotowanej konkretnej grafiki, możesz śmiało się do nas zgłosić.

Etykiety na sery i produkty spożywcze stanowią rzecz, wobec której nie można przejść obojętnie. Warto zadbać o jej doskonały wygląd, wysoką jakość wykonania oraz właściwości informacyjne. Jeżeli całość zostanie wykonana poprawnie, a co najważniejsze – z pomysłem, istnieje duża szansa na osiągnięcie naprawdę dobrych wyników. Polecamy w tym zakresie nasze usługi – zadzwoń lub napisz do nas, a wspólnie ustalimy najlepszą strategię działania.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl