Etykiety na pieczywo do zabezpieczenia opakowania produktów
Etykiety na pieczywo do zabezpieczenia opakowania produktów

Pieczywo jest ważnym elementem diety wielu Polaków. Podobnie jak inne produkty żywnościowe, tak i ono, musi być znakowane. Według obowiązujących norm i ustaw - konsument ma prawo znać skład wybranego chleba, by dokonać świadomego wyboru. Potencjalny klient może dokonywać zakupu spośród bogatego asortymentu, w którym powinien znaleźć taki odpowiedni dla swoich potrzeb i preferencji żywieniowych. Ponadto etykiety na chleb nie tylko informują o składzie, ale też zwiększają świadomość marki i podkreślają jej walory.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Dlaczego trzeba znakować produkty żywnościowe?

Coraz więcej osób czyta etykiety, bo zaczyna zwracać uwagę na to, co spożywa. Propagowany jest trend zaznajamiania się ze składem produktów żywnościowych oraz identyfikacją zawartych oznaczeń. Niekiedy ilość konserwantów i ulepszaczy jest zatrważająca, dlatego coraz częściej staramy się wybierać sprawdzone produkty o ekologicznym i naturalnym składzie. Również pieczywo, a w szczególności chleb, jest wybierany przez konsumentów właśnie pod tymi względami.

Etykiety informacyjne powinny dokładnie opisywać zawartość pieczywa oraz innych produktów żywnościowych, by klient mógł prześledzić je pod kątem ewentualnych alergenów lub składników dla niego niepożądanych. Z tego też powodu w branży piekarniczo-cukierniczej powstaje swego rodzaju presja na doskonalenie swoich produktów i wykorzystywanie w nich naturalnych składników. Tego oczekuje rynek. Rośnie świadomość konsumenta, któremu zależy na jakości wybieranych produktów. Ten zdrowy i właściwy trend można wykorzystać do poinformowania klienta o składzie, sposobie produkcji czy walorach prozdrowotnych. Współczesny konsument zapłaci nawet wyższą cenę za produkt wyróżniający się składem, ale i identyfikacją wizualną, jaką prezentuje markę. Etykiety na pieczywo i inne produkty spożywcze nie tylko poinformują klienta o zawartości, ale i o samej firmie, której żywność posiada cechy, dobrej, zdrowej, ekologicznej czy po prostu spełniającej wymagania konsumenta. Dlatego też etykiety na produktach żywnościowych są niezbędne, gdyż pozwalają potencjalnemu konsumentowi zapoznać się ze składem, ale też promują markę.

Naklejki na produkty spożywcze w branży piekarniczo-cukierniczej

Obecne ścisłe normy nakazują odpowiednie znakowanie produktów żywnościowych, które informują o dacie przydatności, wartościach odżywczych i składzie. Ważny jest także sposób pakowania, który wpływa na sposób przechowywania i trwałość produktu żywnościowego. Te normy są w szczególności ważne w odniesieniu do chleba, którego spożycie w naszym kraju jest bardzo wysokie. Konsumenci chcą kupować pieczywo wypiekane na naturalnym zakwasie, a tylko odpowiednie oznakowanie umieszczone na chlebie, udostępnia takie informacje. Produkty pakowane w kartony lub folie dodatkowo są stemplowane naklejką, która podkreśla, że produkt nie był otwierany, przez co nie stracił na swej świeżości.

Ponadto naklejka z logo na produkty piekarniczo-cukiernicze może przekazywać informację o marce oraz otrzymanych certyfikatach czy atestach jakości. Naklejka reklamowa zwraca uwagę klienta na produkt i firmę. Warto stosować takie dodatkowe zabiegi promocyjne oraz identyfikacyjne, zwłaszcza gdy marka ma się czym pochwalić, a proponowana żywność spełnia wysokie standardy. Obowiązek znakowania żywności określa ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia, ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2212) oraz rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych. Ten wymóg został także określony przez Parlament Europejski i Radę, który nakazuje informować klienta o składzie sprzedawanej żywności.

Zalety etykiety spożywczej

  • dobrze zaprojektowana etykieta będzie w jasny sposób informowała konsumenta o alergenach, składnikach i wartościach odżywczych. Będzie dla niego czytelna i zrozumiała, a przy tym atrakcyjna wizualnie,
  • designerska etykieta o interesującej kompozycji będzie wpływała na rozpoznawalność marki,
  • etykieta czy naklejka z logo może przykuć uwagę konsumenta, dzięki czemu będzie on identyfikował ją z produktem dobrej firmy,
  • na etykiecie lub naklejce można wyróżnić istotne kwestie dotyczące produktu albo marki. Można za jej pośrednictwem zwrócić uwagę na naturalność produktu spożywczego, jakość czy posiadane certyfikaty.

Etykieta na chleb - dlaczego jest istotna?

Nietolerancja glutenu, alergia na niektóre składniki, mnogość wariantów produktów, z których wypiekane jest pieczywo - to powody, dla których chleb oraz produkty cukiernicze powinny posiadać etykiety z nazwą marki i składem. Konsumenci chcą znać nie tylko rodzaj chleba (razowy, żytni, pszenny), ale i całą listę komponentów, z których wypiekane jest pieczywo oraz ich wartość odżywczą. Dlatego coraz częściej są one oznakowane etykietami lub naklejkami umocowanymi na folii ochronnej. Wymagają tego również przepisy.

Rodzaje etykiet na chleb i produkty cukiernicze:

  • Naklejki termotransferowe,
  • Etykiety termiczne,
  • Naklejki papierowe,
  • Etykiety ozdobne,
  • Etykiety cyfrowe.

Naklejki do pakowania i zabezpieczania produktów żywnościowych

Również w branży cukierniczej bardzo ważne są opakowania ochronne i naklejki reklamowe, zwłaszcza gdy produkty są pakowane na miejscu w cukierni czy kawiarni. Dostęp do listy składników i alergenów nie zawsze wystarczy. Warto oznaczyć je dodatkowo etykietami z listą użytych do wypieku produktów. W branży cukierniczej bardzo dobrze sprawdzają się także naklejki reklamowe z logo firmy - zwłaszcza jeśli dany produkt jest pakowany w torbę papierową lub foliową. Naklejki tego typu przede wszystkim pełnią funkcję ochronną, gdyż stają się one swego rodzaju plombą zabezpieczającą, ale też są swoistą reklamą danej marki.

Dlaczego warto wybrać naklejki na chleb z Polinal?

Oryginalna etykieta i naklejka reklamowa to połowa sukcesu. Ten niewielki element sygnujący markę wpływa na jej rozpoznawalność. Jeśli dodatkowo jesteśmy pewni oferowanego przez siebie produktu, to tym bardziej należy się nim chwalić i podkreślać jego walory. Swoim klientom z branży piekarniczo-cukierniczej oferujemy druk naklejek oraz etykiet o dowolnym rozmiarze i wzorze. Nie tylko oddajemy finalny projekt, ale także pomagamy od podstaw zaprojektować naklejkę.

Przygotowujemy indywidualną ofertę, która zaspokoi potrzeby klienta, jak i przyszłego konsumenta. Piekarnie i cukiernie także powinny poprzez naklejki oraz etykiety podkreślać wartość swoich produktów, by wyróżniały się one spośród bogatej oferty tych dostępnych na rynku. Dysponujemy bezpiecznymi materiałami i klejami, które nie wchodzą w reakcję z żywnością. Skontaktuj się z nami, by dobrać najlepszą etykietę na pieczywo lub produkty cukiernicze. Razem stworzymy interesujący projekt.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl