Etykiety ekologiczne w trosce o środowisko 0
Etykiety ekologiczne w trosce o środowisko

Etykiety ekologiczne, dlaczego dobrze jest je stosować?

Ekologiczne opakowania, produkty, rozwiązania nieustannie zdobywają rynek. Po wielu latach używania plastiku i innych szkodliwych dla środowiska opakowań udaje się je zastąpić lub ponownie wykorzystać. Ekoprodukty w ekoopakowaniach coraz częściej pojawiają się na sklepowych półkach skutecznie wpływając na pozytywny wizerunek marek. Jak etykiety ekologiczne pomogą Twojej firmie być bardziej przyjazną dla środowiska? Dowiesz się z tego artykułu.

Coraz więcej przedsiębiorstw chce być eko i podejmuje działania mające na celu ograniczenie lub wyeliminowanie z etapu produkcji elementów szkodliwych dla środowiska. W tym celu wdrażane są różne programy, a firmy poddają się procedurom oceny swoich działań pod kątem ekologii. Konsumenci również doceniają ten trend i coraz częściej kupują świadomie, wybierając produkty przyjazne dla środowiska. Zwracają przy tym uwagę nie tylko na ich skład czy sposób wytwarzania, ale również na opakowanie.

Jak długo rozkładają się śmieci?

Wybierając opakowania dla swoich produktów, dobrze jest mieć świadomość tego, ile trwa ich rozkład w przyrodzie. I tak:

  • plastik i tworzywa sztuczne rozkładają się od 100 do 1000 lat, a nawet dłużej,
  • metal w zależności od zastosowanego materiału i lakieru od 50 do 200 lat,
  • szkło jest bardzo trwałe i jako takie nie rozkłada się, ale jest również doskonałym surowcem do wielokrotnego recyklingu,
  • papier to materiał bezpieczny dla środowiska, jednak nasączony klejami, powlekany folią, laminatem, farbą nie zawsze jest ekologiczny w utylizacji.

Ratunkiem dla planety i sposobem na szybsze pozbywanie się śmieci jest recykling na dużą skalę!

Etykieta ekologiczna i jej korzystny wpływ na środowisko

Jaki wpływ ma mała etykieta/naklejka na środowisko? Okazuje się, że całkiem spory! Naklejka na produkcie jest elementem składowym opakowania i wpływa na przebieg procesu recyklingu. Stosowanie etykiet ekologicznych (ekoetykiet) sprawia, że plastik, szkło czy metal łatwiej się przetwarza i ponownie wykorzystuje.

Zastosowanie ekoetykiety papierowej o odchudzonej gramaturze ma realny wpływ na ograniczenie zużycia ropy, drewna, energii elektrycznej oraz emisji CO2. To tak jakby, zamiast dwóch etykiety wyprodukować jedną!

Inne ekorozwiązania to:

  • etykiety foliowe ekologiczne zawierające w składzie plastik z przetworzonych odpadów,
  • etykiety wielokrotnego użytku do etykietowania zwrotnych butelek szklanych, które
    przetrwają wiele procesów mycia w stanie nienaruszonym,
  • etykiety z klejem, które łatwo odchodzą od powierzchni przy myciu.

Mając świadomość wpływu opakowań i naklejek na środowisko, rozpoczęliśmy testy druku etykiet ekologicznych, o które coraz częściej pytają nas klienci. Stosowanym przez nas materiałem jest samoprzylepny papier kraftowy. Do jego produkcji wykorzystuje się włókna drewna. Ma on stosunkowo wysoką wytrzymałość mechaniczną (wytwarza się z niego m.in. popularne torebki papierowe). Co najważniejsze jest przyjazny dla środowiska i łatwo poddaje się recyklingowi.

 

ZAPYTAJ O WYCENĘ DRUKU ETYKIET

 

Etykiety ekologiczne w budowaniu wizerunku ekofirmy

Ekoopakowania stają się równie ważne, jak ich zawartość, a popularność trendu na bycie eko nie ustaje. Konsumenci coraz częściej są w stanie zapłacić więcej za produkty marek przyjaznych środowisku. Powodem jest nie tylko ich skład czy sposób produkcji, ale również to, że bliska jest im filozofia i misja bycia eko.

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była postrzegana jako przyjazna dla środowiska, w budowaniu ekowizerunku z pewnością pomogą etykiety ekologiczne. Naklejki z papieru kraftowego sprawią, że Twoje produkty będą eko już na pierwszy rzut oka.

Dla kogo etykiety ekologiczne?

Etykiety ekologiczne to rozwiązania dla wielu branż. Z pewnością dobrze jest o nich pomyśleć, jeśli sprzedajemy produkty naturalne (np. kosmetyki, żywność, zabawki dla dzieci) czy lokalne specjały. Wykorzystać je można zarówno bezpośrednio na opakowania, jak i do innych działań marketingowych. Sprawdzą się jako naklejki reklamowe z logo firmy np. na przesyłki czy etykiety adresowe na koperty.

Firmy chcące uzyskać certyfikaty eko i posługiwać się stosownymi oznakowaniami potrzebują spełnić szereg warunków. Często dotyczą one również opakowań wytwarzanych produktów i etykiet.

Każdy z nas ma wypływ na środowisko

Rynek produktów ekologicznych dynamicznie się rozwija i jest to niezwykle ważny kierunek, w którym dobrze jest podążać. Każdy z nas ma wpływ na środowisko. Czy Twoja firma jest już "eko"? A może chciałbyś, aby była? Ekoetykiety to pierwszy krok do zmiany na lepsze. Pomogą w budowaniu pozytywnego wizerunku marki oraz świadomości konsumentów w obszarze bycia eko. Jeśli chcesz iść z duchem czasu, wykorzystaj trend i zadbaj o środowisko! Co powiesz na ekoprodukty w ekoopakowaniach z etykietami ekologicznymi?

Skontaktuj się z nami w sprawie wyceny projektu naklejek. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie. Zamówienie złożysz online, będąc "eko" również w tym obszarze.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami tutaj.

 

Zapytaj o etykiety i naklejki dla firm:

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski - menedżer sprzedaży

e-mail: k.lukomski@polinal.pl

tel. +48 604 59 26 25

 

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet

 

WYCENA DRUKU ETYKIET 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także na podobne tematy:

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl