Etykiety dla branży spożywczej coraz bardziej potrzebne
Etykiety dla branży spożywczej coraz bardziej potrzebne

Etykiety na produkty spożywcze

Wiele firm naszych klientów z branży szybko zbywalnych produktów spożywczych wykorzystuje etykiety na rolkach jako element znakowania swoich produktów. Wszelkie produkty ze ściśle określonym i zarazem krótkim terminem przydatności do spożycia muszą być dokładnie oznaczone. Doskonałą rolę w procesie znakowania produktów spożywczych pełnią właśnie etykiety na produkty spożywcze. Są to etykiety wykonane z odpowiednio dobranych materiałów mogących pełnić tę ważną funkcję. Dla mniej wymagających zastosowań będzie to papier samoprzylepny, a dla zastosowań wymagających wyższych parametrów trwałości proponujemy etykiety drukowane na folii.

Jeżeli chodzi o etykiety spożywcze, to głównym rodzajem są właśnie naklejki samoprzylepne na foliach. Są przede wszystkim o wiele bardziej wytrzymałe niż wersje drukowane na specjalnym papierze, o wiele trudniej je uszkodzić, a do tego prezentują się świetnie. Oczywiście w wielu przypadkach papier wystarcza w zupełności. W Polinal dajemy pełny wybór, służąc radą i dopasowując zamówienie do specyficznych potrzeb danego Klienta.

W naszych naklejkach na produkty spożywcze wykorzystujemy druk cyfrowy UV, który charakteryzuje się dużą trwałością i odpornością na niekorzystne warunki użytkowania etykiet, szczególnie po zalaminowaniu. Przede wszystkim umożliwia on druk w bardzo dobrej rozdzielczości oraz doskonałe odwzorowanie kolorów. Sprawia również, że etykieta na danym artykule, który niejednokrotnie w sklepie czy innym obiekcie, wystawiony jest na działanie promieni słonecznych, nie traci tak łatwo swoich barw. To niezwykle istotna cecha, gdyż uszkodzone czy źle prezentujące się etykiety mogą wpłynąć negatywnie na klientów i zniechęcić ich do zakupu danego produktu.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Etykiety na produkty spożywcze - specyfika produkcji

Dla potencjalnego wykorzystania naklejek na produkty spożywcze niezwykle istotna jest technologia produkcji oraz nośnik, na którym umieszczone są naklejki. Czynniki te odpowiadają za przydatność takich naklejek oraz łatwość ich dalszego wykorzystania. Dużą zaletą naszej działalności jest fakt, że etykiety spożywcze drukujemy na rolkach. Takie działanie sprawia, że można je w łatwy sposób wykorzystać w automatycznych maszynach etykietujących, które wymagają określonego formatu. Taka forma sprawdzi się również w mniejszych zakładach lub nawet w przypadku produkcji chałupniczej - rolki umożliwiają bardzo łatwe nanoszenie naklejek na docelowe powierzchnie.

Kiedy przydadzą się naklejki na produkty spożywcze?

Etykiety spożywcze wykorzystuje się w przypadku bardzo wielu rodzajów produktów. Można stosować je zarówno na opakowania metalowe (puszki, konserwy), szklane (słoiki, butelki), jak i plastikowe. Takie rozróżnienie oczywiście upraszcza sytuację. Produkowane przez nas naklejki tak naprawdę przydadzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna funkcjonalna etykieta opisująca dany produkt i przedstawiająca najważniejsze (a nieraz wymagane przepisami) informacje dotyczące danego artykułu.

Przykładem produktów wymagających precyzyjnych oznakowań są napoje. Oznakowania na nich stosowane muszą zagwarantować czytelność ważnych informacji, przekazać treść marketingową i jednocześnie być przystępne cenowo. Zaopatrzenie producenta w takie oznakowania odbywa się zazwyczaj w ramach zamówień bardzo dużych nakładów. Dzięki temu cena jednostkowa pojedynczej etykiety jest niewielka i może stanowić znikomy koszt produkcji danego wyrobu.

Dlaczego my?

  • Produkujemy wysokiej jakości naklejki na produkty spożywcze, które są przede wszystkim wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie pozostałych potencjalnie szkodliwych czynników.
  • Dajemy bardzo duże możliwości wyboru preferowanej wielkości, kształtu oraz wzoru etykiety. Możesz przyjść z własnym projektem lub skorzystać z pomocy naszych specjalistów - dostępnych opcji jest naprawdę mnóstwo!
  • Umieszczamy naklejki na wygodnej roli, dzięki czemu mogą być wykorzystane w specjalnych maszynach produkcyjnych.
  • Korzystamy z technologii laserowego wycinania etykiet na produkty spożywcze, dzięki czemu nie musimy używać tradycyjnych wykrojników. To wpływa na znaczne obniżenie się finalnej ceny druku naklejek.
  • Dzięki technologii druku UV umożliwiamy druk zarówno małych, jak i dużych nakładów. Dzięki temu oferta jest skierowana do małych, średnich oraz dużych wytwórców.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Jesteśmy drukarnią etykiet spożywczych, która stawia zadowolenie Klientów na pierwszym miejscu. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez formularz internetowy.

 

WYŚLIJ ZAPYTANIE O WYCENĘ DRUKU NAKLEJEK

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Sprawdź podobne tematy

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl