Naklejki na kubki - znakowanie opakowań produktów ekologicznych
Naklejki na kubki - znakowanie opakowań produktów ekologicznych

Ekologiczne trendy w branży opakowań żywności

Ochrona środowiska to w dzisiejszych czasach jeden z priorytetów. W ten temat wpisuje się ograniczenie stosowania produktów z plastiku i wykorzystanie w większym stopniu ekologicznych opakowań produktów. Ekologiczne naklejki na kubkach jednorazowych czy opakowania z materiałów zastępczych oznakowane za pomocą papierowej etykiety samoprzylepnej są tego doskonałym przykładem. W temacie opakowań konieczna jest zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń, gdyż zużyte plastiki po produktach spożywczych zalegają morza i oceany i są jednym z najgroźniejszych odpadów dla zwierząt tam zamieszkujących, co pośrednio wpływa nas – ludzi.

Stosowanie przez konsumentów opakowań ekologicznych staje się nie tyko modnym trendem, ale też koniecznością.

 

Dlatego wiele produktów spożywczych zmienia rodzaj swoich opakowań zastępując dotychczasowe plastiki innymi materiałami, takimi jak ekologiczne naczynia biodegradowalne z liści palmowych, trzciny cukrowej, sztućce drewniane, czy kubki papierowe ulegające pełnemu rozkładowi. Korzystając z takich produktów mamy świadomość, że nie przyczyniamy się za degradacji naszego środowiska.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Za tym trendem nadążają już producenci, którzy chcą pokazać się od tej strony, wiedząc, że takie zachowania są bardzo wysoko cenione przez coraz bardziej świadomych w tym temacie klientów. Coraz powszechniej wykorzystywane są torby na zakupy wielokrotnego użytku, czy papierowe opakowania. Na szczęście coraz powszechniej zwracamy uwagę na to, w czym otrzymujemy jedzenie, w co jest ono pakowane i w czym jest przechowywane.

Czy nowe trendy ekologiczne utrudniają prowadzenie marketingu?

Konsumenci korzystający z pojemników na żywność coraz częściej mają możliwość wyboru opakowań wielokrotnego użytku lub opakowań jednorazowych i ekologicznych. Dziś idąc do kawiarni coraz częściej możemy skorzystać z własnych, przyniesionych przez nas kubków do kawy lub otrzymać na wynos swój ulubiony napój w papierowym kubku bez nadruku.

Wykonane z naturalnych z biodegradowalnych komponentów opakowania występują bardzo często w szarych kolorach i często nie są w żaden sposób niczym oznakowane. Każda firma jednak chce się jednak wyróżnić i na bazie swoich produktów poza budowaniem ekologicznej świadomości swoich klientów chce też też tworzyć własną tożsamość i budować swoją markę.

Zachowania proekologiczne nie wymagają od firm konieczności rezygnacji z działań marketingowych i promocyjnych, wymagają jednak zmiany sposobu ich prowadzenia. Jako dostawca, czy producent żywności lub produktów szybko zbywalnych takich jak przekąski, napoje, czy kawa można bez problemu budować swoją markę za pomocą oznakowań samoprzylepnych. Naklejki na kubki oraz papierowe etykiety samoprzylepne mogą być drukowane na naturalnych materiałach.

Ekologiczne naklejki na kubki jednorazowe rozwiązują problem

Korzystając z prostych rozwiązań takich jak naklejki na kubki jednorazowe, czy naklejki na opakowania spożywcze możemy prowadzić sprawnie działania marketingowe firmy. Dzięki zastosowaniu prostej naklejki na kubek działania proekologiczne nie oznaczają szarości, braku koloru i braku aktywności marketingowej. Proste etykiety drukowane na papierze, czy naklejki umieszczane na ekologicznym kubku z kawą, herbatą lub zimnym napojem są doskonałym nośnikiem informacji marketingowej i jednocześnie wskazują na ekologiczną świadomość firmy.

Papierowe, ekologiczne naklejki samoprzylepne bardzo łatwo umieszcza się na papierowych kubkach wykorzystywanych powszechnie do ciepłych i zimnych napojów, stosuje się je także do znakowania opakowań słodyczy, potraw i lodów. Wszędzie tam, gdzie używa się kubków do dostarczenia konsumentowi napojów, szybko dostarczanego pożywienia, czy przekąsek naklejki znajdą swoje doskonałe zastosowanie.

Naklejki na kubki i inne opakowania na targach ekologicznych

Całkiem niedawno byliśmy świadkami dość powszechnego zastosowania etykiet drukowanych na roli jako formy oznakowania kubków z kawą i innych opakowań na produkty spożywcze. Będąc na corocznych targach produktów ekologicznych zauważyliśmy, że wielu wystawców - producentów produktów ekologicznych prezentujących swoje oferty chętnie korzystało z tej formy formy reklamy swoich marek. Naklejki były umieszczane na produktach lub rozdawane odwiedzającym jako rodzaj wizytówki, która zabrana do domu ma przypominać o firmie i jej produktach.

Targi są doskonałym miejscem na dostarczanie konsumentom wiedzy na temat firmy i jej produktów. Choć targi odbywają się raz w roku, to naklejki na produkty ekologiczne nie pozwalają zapomnieć o spotkaniu z dostawcą, odbytych interesujących rozmowach, czy produktach, których warto używać na co dzień.

Naklejki na kubki – podsumowanie

Ekologiczny produkt to także jego opakowanie i sposób oznakowania. Przyjazny dla środowiska kubek do kawy, czy herbaty pozwala zminimalizować wpływ konsumpcji na środowisko naturalne, ponieważ jest w pełni biodegradowalny. Połączenie kubka do kawy lub innego opakowania pożywienia z papierową naklejką sprawia, że te dwa produkty mające bardzo podobne cechy i w podobny sposób ulegające degradacji nie ingerują w nasze środowisko naturalne. Taki zestaw jest doskonałym nośnikiem reklamy, informacji o promocji i jednocześnie sposobem na budowanie świadomości ekologicznej konsumentów.

Oferujemy najwyższej jakości naklejki na kubki oraz na ekologiczne opakowania żywnościowe. Nasze produkty w postaci naklejek i etykiet drukowanych na papierze samoprzylepnym wpisują się doskonale w trendy ekologicznych oznakowań, niezbędnych, gdy chcemy zadbać o nasze środowisko naturalne. To kolejna forma zastosowania naklejek, które poza funkcją marketingową i informacyjną mają do spełnienia inną, ważną misję.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Sprawdź podobne tematy

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl