Druk etykiet

Etykiety niezbędne są w bardzo wielu branżach i mogą pełnić różne funkcje — od znakowania produktu, przez przekazywanie ważnego komunikatu, po ewidencjonowanie przesyłek. Produkcja etykiet rozpoczyna się więc od określenia celów i planowanego przeznaczenia, a kończy na gotowych naklejkach w preferowanej formie (m.in. na rolce lub arkuszu). Bardzo ważna jest technika druku oraz zastosowane materiały. Polinal to drukarnia, która stawia na nieustanny rozwój. Drukujemy etykiety samoprzylepne w różnych kształtach, wielkościach i wersjach stylistycznych. Nasza oferta jest rozbudowana, a do tego oferujemy przystępne warunki współpracy. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z naszych usług.

druk etykiet na roli

Etykiety samoprzylepne - czym są i kiedy się je stosuje?

Etykiety to naklejki stosowane przez producentów, którzy chcą oznaczyć wytwarzane artykuły. Najczęściej zawierają nazwę producenta, opis produktu, skład oraz wszystkie informacje wymagane prawnie. Etykieta jest niezbędna zarówno w przypadku produkcji przemysłowej, jak i ręcznie robionych produktów w przydomowej firmie. Pozwalają one na identyfikację danej rzeczy oraz poznanie jej właściwości. Drugim typem są etykiety ostrzegawcze i informacyjne. Mają one przekazać ważną wiadomość, dotyczącą np. zasad bezpieczeństwa, podczas korzystania z urządzeń w zakładzie pracy, czy miejscach publicznych.

Istnieją również etykiety samoprzylepne, które pełnią zupełnie inną funkcję. Bardzo rozpowszechnione są np. etykiety na przesyłkach, które zawierają informacje dotyczące odbiorcy, nadawcy oraz samej zawartości paczki. Do tego często umieszcza się na nich kod kreskowy, który służy firmom kurierskim do łatwej identyfikacji przesyłek, przy pomocy specjalnego czytnika.

Etykiety samoprzylepne sprawdzają się także w przypadku znakowania środków trwałych w przedsiębiorstwach. Może to nie mieć aż tak dużego znaczenia w przypadku mniejszych firm, jednak jeżeli mamy do czynienia z bardzo dużą liczbą rzeczy do zaklasyfikowania, niezwykle przydatne okazują się naklejki z kodem, ułatwiającym odczytywanie za pomocą dedykowanych urządzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu ewidencja środków trwałych jest łatwiejsza, a proces inwentaryzacji znacznie uproszczony.

Jaka powinna być etykieta?

Etykiety, jako specyficzne rodzaje naklejek, posiadają też szczególne wymagania, dotyczące ich właściwości. To bardzo ważne w kontekście ich dalszej przydatności. Druk etykiety powinien być wykonany na profesjonalnych urządzeniach, które zapewnią opisane cechy. Czym powinny się charakteryzować te naklejki, aby mogły pełnić swoją funkcję w stu procentach?

  1. Wytrzymałość. To niezwykle ważna cecha w przypadku większości rodzajów naklejek, jednak warto wspomnieć o tym w kontekście etykiet samoprzylepnych. Kupując produkt, każdy oczekuje, że etykieta nie będzie zniszczona czy podarta, co uniemożliwiłoby odczytanie zawartych na niej informacji. Z tego względu najlepszym materiałem jest folia, odporna na podstawowe uszkodzenia.
  2. Doskonała jakość druku. Dzięki niej etykieta jest czytelna i dobrze widoczna. Chodzi tutaj głównie o właściwe odwzorowanie kolorów, wyraźne litery i ostre grafiki. Kiedy druk jest słabej jakości, mniejsze czcionki mogą ulec rozmyciu, co znacznie utrudni korzystanie z etykiet.
  3. Dobra przyległość. Etykiety muszą być dobrze przytwierdzone do konkretnej powierzchni. Zbyt słaby (lub złej jakości) klej może spowodować, że w czasie transportu lub na późniejszych etapach produkt straci swoje oznakowanie. Dlatego właśnie konieczne jest upewnienie się, że zamawiane etykiety są wykonane profesjonalnie i z wykorzystaniem właściwych materiałów.
  4. Ciekawy i przejrzysty projekt graficzny. Nie jest to może podstawowa, ale tak samo istotna cecha. Odnosi się w głównej mierze do etykiet produktowych. Chodzi o to, by całość była czytelna, a oprócz jakości samego druku, znaczenie ma tutaj projekt graficzny. Za małe litery lub źle dobrana czcionka może zepsuć cały efekt.

druk na roli

Polinal - drukarnia etykiet

W naszej firmie zajmujemy się produkcją naklejek, które sprawdzą się zarówno w charakterze etykiet produktowych, ostrzegawczych, informacyjnych, jak i pozostałych rodzajów nalepek, przydatnych w czasie inwentaryzacji lub znakowania przesyłek. Oprócz tradycyjnych wersji na folii i papierze samoprzylepnym produkujemy etykiety laminowane, które cechują się większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (takie produkty sprawdzają się np. przy okazji znakowania maszyn przemysłowych).

Co ważne, starając się maksymalnie ułatwić życie naszym klientom, zajmujemy się również samym projektowaniem etykiet i naklejek. Możemy pomóc Tobie w stworzeniu szablonu, który spełni wszystkie powyżej opisane wymagania. Możemy również zmodyfikować istniejący już projekt lub dostosować go do nowych wymagań. Dzięki temu będziesz mieć całkowitą pewność, że ostateczny efekt okaże się zadowalający. Zwłaszcza że do produkcji etykiet używamy wysokiej jakości materiałów i najlepszego sprzętu.

Technologia druku

Proponowana przez nas usługa to druk cyfrowy etykiet na roli. Charakteryzuje się wykorzystaniem unikatowej technologii UV, dzięki której gotowy produkt jest niezwykle trwały i ma bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej tego typu technologię stosuje się do wytwarzania etykiet samoprzylepnych na produkty — sprawdza się nawet przy małych nakładach i zapewnia wyjątkowo niską cenę za pojedynczą etykietę. Druk wykonywany w technologii UV może także być dodatkowym zabezpieczeniem delikatnych materiałów wymagających pokrycia na całej powierzchni, takich jak papier samoprzylepny.

Druk etykiet samoprzylepnych w technologii UV daje możliwość wyboru wielu różnych konfiguracji materiałów oraz stosowanych rodzajów kleju: stosuje się klej odlepny (usuwalny), bardzo mocny klej kauczukowy, czy też standardowy klej akrylowy. Wykorzystywana przez nas folia samoprzylepna PP dostępna jest w różnych opcjach, takich jak: transparentna, biała błyszcząca, srebrna z lustrzanym efektem.

Korzystamy z nowoczesnej linii produkcyjnej, dzięki której możemy zapewnić klientom szybki i trwały wydruk oraz profesjonalne, laserowe wycinanie etykiet samoprzylepnych o dowolnych kształtach oraz wymiarach. Stosowana maszyna produkcyjna pozwala na wykonanie etykiet o szerokości aż do 320 mm. Laserowe wycinanie etykiet gwarantuje brak dodatkowych opłat za wykrojnik, krótkie terminy realizacji i możliwość druku etykiet nawet w niedużych nakładach. Oferujemy zarówno druk cyfrowy etykiet na papierze samoprzylepnym, jak i opcję druku na folii.

Zalety współpracy z nami

  • Jesteśmy drukarnią online, co oznacza, że całe zamówienie obsługujemy na odległość. Wszystkie szczegóły uzgadniamy telefonicznie lub mailowo, dlatego nie musisz stawiać się w naszej siedzibie. W zasadzie nie musisz nawet wychodzić z domu lub biura.
  • Jesteśmy profesjonalistami i zapewniamy przejrzysty proces wyceny i obsługi zamówienia.
  • Drukowanie naklejek odbywa się w możliwie krótkim czasie, a całe zamówienie dostarczamy pod wskazany adres.
  • Dajemy możliwość oceny naszej pracy, poprzez zamówienie darmowych próbek.
  • Służymy pomocą i poradą od początku, aż do końca czasu trwania zlecenia, również podczas etapu projektowania naklejek.

Profesjonalny druk etykiet z Polinal

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Etykiety samoprzylepne od Polinal są trwałe i czytelne, dzięki czemu sprawdzą się w przypadku różnorodnych produktów. Nasza oferta stale się poszerza, a do tego bardzo chętnie podejmujemy się nietypowych zleceń. Drukujemy na wielu różnych materiałach, wykorzystując często odmienne techniki, po to, aby jak najlepiej dopasować się do wymagań Klienta. Staramy się robić wszystko, by nasze warunki były jednymi z najlepszych na rynku. Skontaktuj się z nami lub zamów darmową wycenę online.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl