13 stycznia - Światowy Dzień Naklejki 2022 0
Światowy Dzień Naklejki

Skąd się wzięły naklejki?

Zdaniem historyków i kronikarzy za pierwsze naklejki samoprzylepne zostały uznane oznakowania stosowane przez europejskich kupców pod koniec XIX wieku. Etykiety przyklejane były do oferowanych przez nich produktów za pomocą pasty gumowej. Pozwalało to zwracać uwagę na promowane przez nich towary wśród przechodniów - potencjalnych kupujących.

Po wielu udoskonaleniach materiałów powstał papier powlekany klejem oraz folia samoprzylepna z klejem, które najlepiej sprawdziły się do nadruków oraz wycinania. Dodanie papieru silikonowanego jako podkład pod klejem spowodował, że materiał nie musiał być wykorzystywany od razu i mógł być składowany w arkuszach lub rolkach by czekać na potrzebę jego użycia.

Jak powstają naklejki?

Wycięty do żądanego kształtu i zadrukowany kawałek folii lub papieru samoprzylepnego nazwano naklejką, czy też nalepką, etykietą. Takie proste operacje z materiałem samoprzylepnym jak nadruk dowolną techniką oraz docięcie do kształtu powodują, że w prosty sposób możemy uzyskać naklejki w dowolnym kształcie i z dowolnym nadrukiem.

Naklejki mogą powstawać z różnych materiałów. Nie tylko papier samoprzylepny i folia służą do ich produkcji. Każdy materiał taki jak: tkanina samoprzylepna, tapeta samoprzylepna są doskonałą bazą do produkcji naklejek. Każdy, nawet naturalny materiał, wyprodukowany z organicznych składników może stać się podstawą do produkcji naklejek. Wystarczy że będzie samoprzylepny, czyli umieszczany za pomocą kleju i uda się z niego uformować kształt, który będzie przekazywał informację.

Kiedy możemy mówić o naklejkach?

To właśnie potrzeba przekazania informacji jest najważniejszy celem stosowania naklejek. O ile cel przekazu może być różny, bo poza informacyjnym, reklamowym, może być na przykład ostrzegawczy, to potrzeba użycia naklejek wciąż jest ta sama: prosty przekaz. To właśnie potrzeba przekazu informacji stała się ideą powstania naklejek. Ważne dla informacji jest jej umieszczenie w najlepszym miejscu, czyli takim gdzie przekaz będzie odbierany najskuteczniej, a nie zawsze są tam warunki do tego, żeby go umieścić.

Najważniejsze dwie cechy naklejek to przeniesienie informacji oraz możliwość umieszczenia jej w szybki i prosty sposób na dowolnym podłożu bez użycia dodatkowych elementów. Naklejki nie potrzebują gwoździ do ich przybicia, nie potrzebują klipsów do ich przyczepienia, czy dodatkowych rzepów. Wtedy nie byłby naklejkami. Nie potrzebują haczyków na ścianie i otworów w naklejce. Aplikacja musi odbywać się w oczywisty sposób za pomocą kleju na zasadzie “przyłóż i zostaw”. Wtedy możemy mówić o naklejce.

 

W Drukarni Naklejek za pomocą naszych produktów zadbamy o to, aby na konkurencyjnym rynku marka Twojej firmy była widoczna i właściwie wyeksponowana!

 

ZAPYTAJ O WYCENĘ DRUKU NAKLEJEK

 

Dlaczego powstał Dzień Naklejki?

Dzień naklejki został ustanowiony w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki przez firmę taką jak nasza, taką dla której naklejki są podstawowym produktem, która tak jak my właśnie w naklejkach widzi ich uniwersalność, niepowtarzalność i niezbędność dla każdego.

Chyba każdy z nas zna naklejki od czasów dzieciństwa. Dla wielu z nas są one ważne z punktu widzenia ich użytkowania, wygody stosowania i ułatwiania życia. Naklejki nie tylko stosuje się dla celów prywatnych, na przykład ozdobnych. Wiele firm za pomocą naklejek i etykiet oznacza swoje produkty po to, aby zwrócić uwagą klientów na swoje produkty i zachęcić ich do ich zakupu. Naklejki pomagają również firmom spełnić wymagania określone przepisami. Dotyczy to zwykle sposobu stosowania produktu, czy terminu przydatności do użycia. Takich potrzeb w firmach jest zadecydowania więcej.

Naklejki, nalepki i etykiety samoprzylepne są popularną firmą znakowania. Dzień Naklejki powstał po to, by choć raz w roku zwrócić uwagę użytkowników na znaczenie naklejek w ich codziennym życiu.

Naklejki są wokół nas!

Prosta naklejka jest dziś niezawodna i niezastąpiona. Istnieje w naszym życiu, nawet jeśli nie mamy świadomości jej znaczenia. Zachęcam, aby rozejrzeć się wokół siebie i zobaczyć, że naklejki są wszędzie. Warto, aby było to uhonorowane własnym dniem w kalendarzu, Dniem Naklejki, który przypada od niedawna co roku 13 stycznia. My jesteśmy ZA!

Zapraszam do kontaktu!

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku naklejek

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także inne artykuły:

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl